Skocz do zawartości
sergiusz-

Prośba do posiadaczy cb radia - gdzie zamontować w B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam tak zamontowanego TTI880 ze względu na to, że jest duże.

IMG_0558.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec

tak zamontowane radio swietnie wygląda i jest bardzo wygodne .http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=53772 ..pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka! ja u siebie w B5 FL cb wsadzilem na ta półeczke pod radiem, wyciagnalem cala konsole i wycialem w tylu półeczki dziure brzeszczotem tak zeby radio sie cale chowalo bo półka była zbyt płytka, kabel od anteny i zasilania puscilem sobie tylem zeby mi z przodu nie zawadzały :)zawieszke do gruchy dalem sobie pod nawiewem:) wedlug mnie najlepsze miejsce na cb w b5! moje cb jak widac na foto to uniden 510! pozdrawiam!

Zdj?cie038.jpg

Zdj?cie039.jpg

Edytowane przez Marecki_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie jak dobroslaw76 tylko dorobiłem nowy uchwyt do radyjka z polerowanej stali nierdzewnej żeby tak nie odstawało :) i dało się zamontować na stałe bez jakiegokolwiek defektu tapicerki

 

johnnyII.jpg

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

odkąd kupiłem swojego obecnego passacika nosiłem się z zamiarem zamontowania w nim radia cb. Przeglądałem niejednokrotnie wszystkie wasze wypowiedzi zawarte w tym temacie. Ostatecznie sam samontowałem radio cb (a w zasadzie wcisnąłem je) w półkę , która znajduje się pod kolumną kierownicy ( to ta pólka przystosowana do przewożenia instrukcji obsługi itp).

Zalety tego rozwiązania:

1.bezinwazyjny montaż ( nie trzeba nic wiercić, demontować itp.) - a to dla mnie bardzo ważne,

2.umieszczając radio po środku półki, po odpięciu mikrofonu - radia praktycznie nie widać z ulicy ( mój samochód ma fabrycznie przyciemniane szybki) - a to ważna sprawa dla mnie ponieważ parkuję pod chmurką

 

Wady:

1.nie każde radio tam wejdzie. Radia ,które można tam wcisnąć to na pewno: President Harry oraz jego odmiany, president Jimmy, uniden 510 , uniden 520 - te radia na pewno wejdą. Jeszcze raz powtórzę mówię o zamontowaniu CB bez konieczności używania wiertła lub innych narzędzi tnących .

2. W czasie jazdy nie widać nr kanału a i dostęp do potęcjometrów jest trochę utrudniony ( można na macanego) - lecz mi osobiścieto nie przeszkadza ponieważ przed jazdą ustawiam sobie głośność , wybieram nr kanału , ustawiam sql .... i w drogę.

 

Co do zasilania to po prostu mam podpięte zasilanie pod zapalniczkę.

 

A co do radia to posiadam osobiście presidenta Harrego ( lecz tego starego z 1985 roku - made in philipinnes).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alan1gf3.th.jpg

 

tak zamontowałem swoje radyjko alan 100+ nie lubię kiedy coś wystaje poza kontur fabrycznych części

 

W swoim 3bg też mam zamiar tak zrobić. Co prawda nie masz wtedy tego schowka ale gdy wysuniesz radio max w prawo lub w lewo to i tak jest trochę miejsca na tel lub okulary ;]

 

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

 

A ja mam tak zamontowanego TTI880 ze względu na to, że jest duże.

a Dlaczego do górny nogami kolego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak :

 

p1040509r.jpg

 

 

 

Radio owinięte zeby plastikow nie porysowalo ;)

 

Radio wsadzone miedzy fotel pasazera a tunel srodkowy :) Grucha na kolana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam unidena 520 i zamontowalem go tak

 

d86f482d08615f3a.jpg

da425d593410d6f2.jpg

 

tylko musialem przeniesc orginalna tam znajdujaca sie centralke od zestawu nokia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nerro

Witam!

Spędziłem sporo czasu na szukanie miejsca na radio cb. Posiadam radio president harry II i antene president ml-145.

Znalazłem ciekawe miejsce na radio, a mianowicie po miedzy słupkiem, a fotelem kierowcy. Radio przymocowane jest na dwóch blaszkach do listwy (osłony) prowadnicy fotela. Nie koliduje z niczym, fotel można śmiało przesuwać do przodu i do tylu. Kabel zasilający jest puszczony pod tapicerka pod nogami pasażera gdzie wchodzi do tunelu środkowego (podłokietnika) i łączy sie z zasilaniem wchodzącym do gniazda zapalniczki dla pasażerów siedzących z tyłu. Kabel antenowy również jest ukryty i jest puszczony w tapicerce koło drzwi aż do bagażnika. Z zewnątrz radia nie widać, a po otwarciu przednich drzwi tak to wygląda:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7152db5bbfed94ef.html

7152db5bbfed94ef.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e61e391b245977fe.html

e61e391b245977fe.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b8a9da2a5a362f77.html

b8a9da2a5a362f77.html

Edytowane przez nerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te z zamontowałem pod podłokietnikiem w B5 uważam że to super miejsce

masz pod ręką pokrętła

25072009.jpg

Edytowane przez Marcelek 1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zdecydowałem się na rozwiązanie takie jak u falla_x. Duży plus to to, ze rzeczywiście radyjka nie widać tak bardzo na pierwszy rzut oka, natomiast co do kręcenia gałkami - bardzo szybko można nauczyć się obsługi bezwzrokowej (nawet lepiej bo nie odrywa się oczu od drogi...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
natomiast co do kręcenia gałkami - bardzo szybko można nauczyć się obsługi bezwzrokowej (nawet lepiej bo nie odrywa się oczu od drogi...)

A czy przypadkiem w tym czasie nie smyrasz nosem po kierownicy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoki chłopak ze mnie, więc jakoś sięgam bez bicia pokłonów bogom motoryzacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał dobroslaw76 viewpost.gif

A ja mam tak zamontowanego TTI880 ze względu na to, że jest duże.

 

a Dlaczego do górny nogami kolego?

 

Nie ma znaczenia. Dwie śruby się odkręca po bokach odwraca radyjko i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również zdecydowałem się na rozwiązanie takie jak u falla_x

 

bardzo dobre rozwiazanie fakt troche trzeba sie nauczyc obslugiwac gałkologie na niucha ale daje rade grusze masz pod reka, ja sobie jeszcze kabel przypiołem po sciance zeby mi na nogach nie lezal :) i jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to w ten sposób:

Radio CB jest zamontowane po prawej stronie środkowego tunelu.

07082009.jpg

07082009(001).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy TTI800 da sie wcisnac w podlokietnik pionowo, jak oryginalna zmieniarke?

Czy jest za duzy?

Auto to passat B5 3BG

 

 

Przejzalem caly watek i niektorzy to maja poczucie estetyki... :>

Ja bym najchetniej cale radio schowal i tylko panel gdzies umiescil ale to za duzo roboty.

Ja sie przymierzam do radia w granicach 300zl i polecono mi tti 880 (musze miec multistandard na zagranice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym najchetniej cale radio schowal
to ciekawe jakbyś słyszał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ciekawe jakbyś słyszał

Przy pomocy dodatkowego zewnętrznego głośnika? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności