Skocz do zawartości
sergiusz-

Prośba do posiadaczy cb radia - gdzie zamontować w B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem to tak :ponieważ jestem dość obyty w montażu i strojeniu owego sprzętu i innego to widzę że jest to pokaz jak nie należy montować radia CB . To że kolega posiada szybką 19 to nie znaczy że w czasie jazy przełączy kanał na 24 czy inny nie odwracając głowy (wzroku z kierunku jazdy) do tyłu.Spowoduje ewentualnie zagrożenie dla innych użytkowników drogi .Radio należy montować w takim miejscu aby było łatwo dostępne i można zmienić kanał na inny nie odwracając zbytnio z kierunku jazdy wzroku,należy mieć to pod szczególną uwagą .

Służę pomocą w strojeniu jak i też przy montażu owego sprzętu za darmo (lub za przysłowiowe PIWO :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zmiana kanału nie sprawia problemu. Po prostu liczę ilość przeskoków pokrętła i już. W sumie bardzo rzadko, albo prawie wcale nie zmieniam kanałów, bo nie mam takiej potrzeby. Dla mnie mój sposób montażu jest jak najbardziej OK. Wiadomo jest to sprawa indywidualna i każdy jak chce, tak może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem tak, czyli do podłokietnika. Początek majstrowania przy radiu w czasie jazdy faktycznie ryzykowny ale teraz obsługa radia intuicyjna tylko rf gainem 20130504184.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na półkę pod kierownicą. Ja tam wcisnąłem swoje i siedzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja zamontowałem pod tym schowkiem na okulary z lewej strony i ku mojej wątpliwości nawet nie przeszkadza a wpiąłem się pod osłoną kierownicy gdzie są przekazniki są cztery takie bolce wszystkie są plusowe a ten pierwszy z lewej bodajże ma oznaczenie 75x jest to + po stacyjce , jeszcze tylko muszę antenę zamontowac i zestroic tylko że nie mam SWR-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez SWR raczej nie zestroisz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Ameryki nie odkryłeś tyle to wiem :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radio zamontowane tak jak zyggi i jacagz. Początkowo też się obawiałem, że będę musiał odrywać oko od jazdy, ale już po kilku minutach ustawienia RF gain lub SQ robie intuicyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam radyjko M-TECH Legend II i zamontowałem je przy tunelu po stronie pasażera. Jednak moim największym problemem jest usytuowanie anteny, antena President Florida bodajże 66 cm. Więc mam takie rozbieżności:

 

1. montaż na rogu dachu anteny i puszczenie kabla przez tylne drzwi ale jak i którędy żeby nie lała mi się woda po owym kablu ...

2. montaż na tylnej klapie, ale problem w tym, że musiałbym swoją antenę wymienić na krótszą ponieważ będzie mi haczyć o szybę lub tylny słupek ... A dodatkowo nie dość, że krótsza antena to jeszcze ponoć z klapy słabiej ściąga sygnał ...

3. montaż na rogu dachu, puszczenie kabla wzdłuż szyby ( przyklejenie ewentualnie kabla wzdłuż szyby na silikonie ) do klapy bagażnika, jednak problem który występuje to zbyt krótki kabel od anteny, czyli kupienie przedłużki co wiąże się z faktem że PONOĆ na przedłużanym kablu w ten sposób gubi się sygnał ...

 

Wszystkie 3 opcje i każda z nich ma jakiś mankament :( Czy ktoś poradzi jak w sedanie to ogarnąć ??

Edytowane przez Zimny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupic antene sirio turbo 2000 i pochylac (bardzo szybko sie to robi w seriach turbo) postawic na klapie albo as 100 na srodku dachu a tego obecnego kikucika zostawic w garazu i wtedy bedziesz mial przyzwoity zasieg. Przedluzanie kabla antenowego nie wplywa na zasieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak problem który występuje to zbyt krótki kabel od anteny, czyli kupienie przedłużki co wiąże się z faktem że PONOĆ na przedłużanym kablu w ten sposób gubi się sygnał ..

 

Bzdura totalna. Montuj przedłużkę strata która będzie z tego faktu wynikała nie będzie dla Ciebie w ogóle odczuwalna.

 

A dodatkowo nie dość, że krótsza antena to jeszcze ponoć z klapy słabiej ściąga sygnał ...

 

To jest akurat prawda. Dawaj antenę na dach może być na rogu, będzie działała kierunkowo ale na pewno lepiej niż na klapie bagażnika. Wtedy buda będzie praktycznie cały sygnał "wypuszczany" do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam zamontowane w ten sposób i jestem zadowolony:ok

 

Radio Preident Johnny II w tunelu srodkowym

 

DSC_1870.jpg

 

Gruszka w kratce od nawiewu na uchwycie po zapachu

 

DSC_1971.jpg

 

i antena przykręcona pod śrubę od klapy. Fajny patent, bo wcześniej miałem na uchwycie klapowym i strasznie mnie denerwowało uderzanie po dachu....

 

DSC_2071.jpg

DSC_1970.jpg

DSC_2070.jpg

Edytowane przez Marcin,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin, skąd wykminiłeś taki uchwyt na antenkę?samoróbka ?:what

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawałek płaskownika 30 minut i uchwyt gotowy:-) teraz juz pomalowany i ładnie oszlifowany i wyglada jak kupny;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w środę bodajże będę montował CB u siebie i myślę o takim uchwycie montażowym do anteny jak na zdjęciu 4080_big.jpg

 

a co do montażu radyjka to prawdopodobnie będzie wisiało pod schowkiem na lewo nóg pasażera w pozycji tzw na boku :) Nie mam zdjęć ale dziewczyna ma tak zamontowane w Vectrze B i nie przeszkadza to w nogach, a gruszka może leżeć sobie albo jak kolega wyżej powiesić na kratce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zamierzasz kupic taki uchwyt jak na foto presidenta sf40 to odpusc sobie bo rdzewieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I klapa sie nie zamknie, próbowałem na takim. Jest tak wyprofilowany, że jest za szeroki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20130717_122411.jpg

 

Muszę się z Wami nie zgodzić, klapa się zamyka bez problemu, na klapie śladów nie zostawia bo jest guma pod spodem(podłożyłem jeszcze drugą dla pewności). Uchwyt trzyma na prawdę mocno a wystarczy go zamiast na boku zamontować przy szybie i wszystko pasuje. Radyjko co prawda nie z najwyższej półki ale mi w zupełności wystarczy. Zdecydowałem się na nie z tego względu że w drugim aucie mam staaaarą Onwę od teścia na której jeszcze jeździł na TIRach i która mimo swoich lat nadal działa a obecny Alan 102 Midlanda poza innym kształtem pokręteł jest identyczny. Antenkę mam LEMMa ale nie wiem niestety jaki model bo to prezent od teścia :D ok 60cm. Odbiór czysty, mnie też dobrze słychać bez pogłosów.

 

Jeszcze co do montażu radia, to postanowiłem się wkręcić w obicie w miejscu na nogi pasażera i myślałem że będzie to marne rozwiązanie ale na 3 śrubach trzyma się naprawdę przyzwoicie, plus uchwyt na gruszkę w zaślepce (oryginalnie jest tam chyba grzanie d....) :)

 

Czas pokaże jak się to będzie sprawować, pewnie za jakiś czas napiszę czy nic nie odpadło i czy nadal działa tak jak świeżo po montażu :)

IMG_20130717_122326.jpg

IMG_20130717_122334.jpg

IMG_20130717_122341.jpg

IMG_20130717_122347.jpg

IMG_20130717_122404.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Ty cos w tym radiu?:-) nie bez powodu nazywaja ten uchwyt syf 40, jak juz zardzewieje to kup alan inox:-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności