Skocz do zawartości
sergiusz-

Prośba do posiadaczy cb radia - gdzie zamontować w B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Może masz uszkodzony kabel od anteny jak masz możliwość podepnij od kogoś antenę na magnesie

Najlepiej skorzystaj z SWR miarki ostatecznie miernika uniwersalnego i sprawdź co tam się dzieje w instalacji. Dla anten zwartych będziesz miał przejście na obu (gorący i oplot), zwykle wykręcamy cewkę + promiennik z podstawy PL/DV i możesz pomierzyć, dla pozostałych rodzajów anten jak łatwo się domyśleć zwarcia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...teraz szukam do radyjka anteny

 

Proponowałbym antenę na stały montaż (chyba że zmieniasz samochody), co najmniej 1m długość. Jak mam 1,5m i jestem bardzo zadowolony. Antenkę lepiej kupić w sklepie, nową. Na allegro raczej się nie opłaca, chociaż jak możesz poczekać to szukaj okazji. Nie zapomnij o zestrojeniu całości na aucie, a nie tak jak ostatnio widziałem strojenie anteny w sklepie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawekm65 Mam paru znajomków co zajmują sie strojeniem zestawów, a co do anteny raczej kupie w sklepie coś na magnez i max do metra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie to najlepiej, antena na tylnej klapie po stronie kierowcy (oczywiście tylko w sedanie), a CB koło prawego kolana, na lewo od drązka zmiany biegów (w B5)

 

 

witam

opisywane powyzej umieszczenie antenynie jest najlepsze tylko ewentualnie podoba sie uzytkownikowi (najlepsze osiagi nadawczo-odbiorcze zapewnia WYLACZNIE umieszczenie anteny na srodku dachu)

po wtore umieszczenie radia przy kolanie mozliwe jest tylko wtedy gdy kierowca nie grzeszy rozmiarami w pozostalych przypadkach bedzie przeszkadzac

Edytowane przez plumke
zle zamieszczony cytat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam ONWE MK3 zamontowaną koło nóg kierowcy (na razie jest wciśnięta). Gruszka jest zamontowana jest w zaślepce od "grzania pup" w miejscu po zestawie głośnomówiącym Nokii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam taki problem. chciałbym kupić szwagrowi dobre radio cb. mój szwagier twierdzi, że jedynym słusznym producentem jest President, który model byście polecili? najlepiej takie do 800zł.

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyje facet marketingiem. Chcesz dobre radio, poszukaj coś z urządzeń z poprzedniej dziesięciolatki, zrób przegląd w porządnym serwisie, stylistyka będzie niestety stara, pewnie też będą wyschnięte kondensatory, ale to jest wszystko do zrobienia. Mówiąc o serwisie mam myśli serwis typu SINAD Częstochowa lub inny, ale o podobnym poziomie, a nie kontener przy stacji paliw z chłopem z SWR miarką za 35 zł. Najlepiej pogadaj z zaprzyjaźnionym krótkofalowcem, pomoże dobrać donry sprzęt + solidna sprawna antena. 800 zł za nowego Presidenta, aby szumiał tylko na 19tce i świecił logo, moim zdaniem to lekka przesada. :taksobie

Moja propozycja to model Stabo, np. 3001/3003, jest co prawda współczesny, ale zrobiony dobrze, wizulanie przypomina przereklamowanego już solidnie Unidena 510/520. Stabo jest dobrze wyfiltrowane, pracuje naprawdę dobrze. Nie szukaj niczego z bandami, bo nie ma sensu. Przekleństwa i ogólny syf i chamstwo, które słychać i tak na drogowym, ale żeby pogadać, to naprawdę trzeba mieć zaprzyjaźnioną grupę radioamatorów i wtedy ma to sens. Inaczej raczej nie ma sensu szukać i wkładać super drogie zabawki. Wzorową modulację, jednak średniokiepski odsłuch ma Emperor Samurai, sprzęt naprawdę trudny do trafienia. Używam jako jedno z wielu, jest warte ceny, pomimo już leciwego rocznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Presidenta Harrego II (wartość liczę na okolice 250-300zł). Działa OK. Mój ojciec np Kupił jakiś rok temu Harrego III za około 500zł. Wyciszenie szumów rewelka. Różnicę widać dużą. Jeżeli marka jaka wchodzi w grę to tylko President, przy budżecie 800zł wybrałbym właśnie "trójkę", do tego dobrą antenę, a zadowolenie będzie duże. Fakt, mój przedmówca głupot nie gada, są też inne dobre radyjka, wcale nie produkowane dzisiaj... Niemniej jednak jak kogoś nie bawi "odnawianie" starszego egzemplarza i nie ma na to czasu - polecam Harrego III.

Edytowane przez piotereq21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej,

mam taki problem. chciałbym kupić szwagrowi dobre radio cb. mój szwagier twierdzi, że jedynym słusznym producentem jest President, który model byście polecili? najlepiej takie do 800zł.

z góry dzięki

jak na mnie to masz odpowiedz w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/4069-Jakie-CB-Trudny-wyb%C3%B3r-CB-%28dyskusje%29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie president kiedyś był dobrą marką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooooo, Harry III to może być to czego szukałem

 

a podpowiedz mi jeszcze czy to CB jest duże? do osobówki spokojnie się zmieści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Harry III już ponad rok ze mną jeździ, antena Santiago w dziurze po antenie radiowej.

idfy8c.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tu są ciekawe niektóre rozwiązania:D typu mikrofon zamontowany przy osłonie przeciwsłonecznej :fajnyhttp://www.saxon.waw.pl/sklep_cb_radio-39.html

Oczywiście nie robię tu reklamy bo to właśnie przed chwilą znalazłem szukając w grafice-radia Harry III :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje radyjko zamontowałem w konsoli przedniej w miejscu na dokumenty. Przy okazji pstryknąłem troszkę fotek to i załączę krótki opis:

 

Radio Team TS-6M, to w zasadzie żadna rewelacja w cenie za 300 zł. Ale dało się z niego delikatnie wycisnąć lepsze parametry i kolega "Kopernik' z GTW potraktował przy okazji mocą i czułością.

 

team-ts6m-maintop1.jpg

 

DSC_01255.jpg

 

Na pierwszy ogień poszła zmiana podświetlenia pokręteł funkcyjnych oraz gałki zmiany kanałów z niebieskiego na czerwony. Niestety okropnie waliło to po oczach a czerwony ładnie wkomponował się w konsolę.

 

IMAG0204.jpg

 

Kolejnym krokiem było upchnięcie radyjka w konsoli środkowej 1 Din. Wykombinowałem, że panel ozdobny przyczepiony będzie na magnesach meblarskich, żeby w razie czego był dostęp do śrub mocujących, a tym samym spełniał rolę ozdobną, żeby nie było dziur wokół radia. Może to wygląda niezbyt estetycznie ale tego i tak nie będzie widać ;)

 

DSC_0199.jpg

 

Niestety musiałem trochę podocinać półkę konsoli ze względu na (choć niewielkie) gabaryty radia.

 

DSC_0178.jpg

 

Dziury po bokach zostały również wycięte, żeby swobodnie można było manewrować ustawieniem odbiornika przed ostatecznym montażem. Du zamocowania radia wykorzystałem oryginalny uchwyt.

Po zamocowaniu radia w półce zabrałem się za panel ozdobny. Miałem kawałem plastikowej płytki grubości 2mm więc zabrałem się za robienie szablonu. Dopasowanie elementu trochę trwało ale dla chcącego....

 

DSC_0182.jpg

 

Musiałem również zadbać o to aby panel pasował kolorystycznie do ramki w kolorze drewna. Do tego wykorzystałem okleinę samoprzylepną. A z racji tego że okazała się zbyt jasna w porównaniu do oryginału, to w ruch poszedł czarny pigment do farb i przezroczysty spray aby uzyskać końcowy efekt. Wprawdzie nie było to idealne dopasowanie kolorystyczne ale można powiedzieć, że bliżej prawdy.

 

DSC_0207.jpg

 

Uchwyt na gruchę zamocowałem w jednej z zaślepek w konsoli, gdzie wcześniej miałem miejsce na USB z radia, które przeniosłem do schowka pasażera.

 

DSC_0994.jpg

 

Ostatecznie po zamontowaniu w aucie wygląda to tak:

 

Zdjęcie0051.jpg

 

I efekt nocny:

 

Zdjęcie0040.jpg

 

Do całego zestawu wykorzystałem również głośnik zewnętrzny Nokii, który zamocowałem w małej półeczce pod włącznikiem świateł (fotki nie ma niestety). Jeśli chodzi o zasilanie to sugerując się różnymi wariantami i rozwiązaniami kolegów - podłączyłem się pod przekaźnik od stacyjki, który znajduje się za półka pod kierownicą. Masa poszła z blachy. Dodatkowo zamocowałem bezpiecznik drugi 5 A (oryginał też tyle ma) w odległości 10 cm od + z przekaźnika. Dla informacji powiem, że brak jakichkolwiek zakłóceń. Całość uzupełnia antena Sirio Super 9 zamocowana w dziurze po antenie FM. Do tego wykorzystałem uchwyt Sirio Twin Car z główką DV i kablem długości 6m, który poprowadziłem progiem od strony pasażera. Zdjęcia mojej Twin Car zamieszczałem w innym temacie.

Po zestrojeniu SWR pokazał odpowiednio: 1:1,2 ; 20:1,1 ; 40:1,2. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zbieram się do zakupu CB. Podłączenie antenki w miejsce oryginalnej od radia wydaje się świetnym pomysłem. Moja antena i tak pękła i skróciła się o połowę.

 

Ale mam kilka pytań technicznych:

1. Czy trzeba prowadzić nowy kabel czy da rade wykorzystać ten, który leciał do oryginalnej anteny.

2. Czy są jakieś anteny do CB typu "combo"? Żebym mógł wykorzystać tę samą antenę do radia jak i do CB.

3. Jeśli tak to jaką antenę zastosować?

 

Pytania od laika. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

PS. Nie, nie zależy mi na tym żeby było mnie słychać na 100km. Nie, nie mam zamiaru wydać na radiotelefon 1000zł i 500zł na antenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łącz kabli bo to niema sensu.Ma działać poprawnie-czyli kabel od samej antenki po radyjko w jednym kawałku,to po pierwsze.Mozesz więc wykorzystać ten kabel,ale musisz odpowiednio zacisnąć końcówkę.Jeżeli chcesz to są podwójne, ale ja ich nie polecam...

Twin-np taka:

http://allegro.pl/antena-sirio-twin-car-cb-fm-super-cena-i2090252170.html

Najlepiej jednak dać pożądną antenę do CB i osobno antena FM.Jeżeli nie chcesz wiercić otworu w dachu (tak jak ja to zrobiłem) to pozostaje Ci tylko na magnes.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej jednak dać pożądną antenę do CB i osobno antena FM.Jeżeli nie chcesz wiercić otworu w dachu (tak jak ja to zrobiłem) to pozostaje Ci tylko na magnes.

Pzdr.

 

Owszem z tym się zgodzę, że najlepiej dać porządną antenę do CB i osobno FM. Ale magnes nie jest rozwiązaniem. Możesz bez wiercenia zamontować TwinCar w dziurze po antenie FM, tak jak ja mam u siebie

 

d6bc7bfa268aec85gen.jpg

 

f0a89a4cadaa9d99.jpg

 

Są na allegro z dwoma rodzajami mocowań na DV oraz PL. cena to około 110 zł. Wkładasz w otwór po FM-ce i jazda. Do tego ładnie się stroi.

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też napisałem.Wsio zależy od tego,jaką antenę chce się zainstalować.Na tym Twin'ie jakoś nie widzę Lemm Magnum AT-71 nie mówiąc o czymś dłuższym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompromis gdzieś być musi w zależności jaką antenkę chce zainstalować. Ja u siebie zamieniłem Sirio ML-kę na magnesie na Sirio Super 9 na końcówce DV właśnie na uchwycie TwinCar. Także bez problemu 150 cm daje radę. To chyba jedyne sensowne rozwiązanie żeby nie robić dodatkowych dziur ani stosować uchwytów na klapie. Zależy co kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności