Skocz do zawartości
peter2906

Samodzielna wymiana łożyska w przednim kole.

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam problem w okolicy przedniego prawego koła. Otóż poprzedniej zimy przy mrozie coś w prawym przednim kole zaczęło mi piszczeć, robiło się cieplej przestawało. Niedawno coś zaczęło mi huczeć i trzeć w tym prawym przednim kole, okazało się, że klocek wewnętrzny jest bardzo krzywo zjechany z jednej strony się skończył. Trzecim objawem jest strasznie ścięta letnia opona, byłem na zbieżności i była w porządku (po zimie pewnie i z zimową będzie to samo) Muszę to zrobić ale nie wiem co to może być, nie chcę oddawać do mechanika zanim nie zorientuję się w temacie, jeżeli to nie łożysko to mógłbym spróbować zrobić to sam. Ma ktoś jakieś pomysły co moze mi tak strasznie broić przy tym kole? Jeszcze mogę dodać, że na letnich oponach trochę mnie ściąga i dlatego pojechałem na zbieżność ale to nie było to, na zimówkach tak tego ściąganie nie czuć, może dlatego że mam opony 195 a na lato 225.

Edytowane przez czarny specjal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jeździłeś bez klocków dosyc trochę i nie zauważyłeś tego tak więc jak się klocki skończyły to metal tarł o metal no i mogło uszkodzić tarcze tzn. wykrzywić ja bym wymienił pierwsze tarcze i klocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że jeździłeś bez klocków dosyc trochę i nie zauważyłeś tego tak więc jak się klocki skończyły to metal tarł o metal no i mogło uszkodzić tarcze tzn. wykrzywić ja bym wymienił pierwsze tarcze i klocki

 

Klocki i tarcze na 100% wymieniam ale muszę wiedzieć co powoduje ścinanie opony i pisk w większy mróz. poza tym klocek zewnętrzny starł sie równo a wewnętrzny ze skosa. Na diagnostyce wachacze wyszły jeszcze ok, chociaż stukają ale jeszcze trochę muszę tak pojeździć. Możliwe w ogóle że to od zawieszenia kiedy diagnosta twierdzi, że jest ok? Rozumiem gdyby było dowalone na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do wymiany łozysko lewy przod. Jakiej firmy polecacie? Szukam dobrego łozyska, a nie tanich, beznadziejnych zamiennikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam do wymiany łozysko lewy przod. Jakiej firmy polecacie? Szukam dobrego łozyska, a nie tanich, beznadziejnych zamiennikow.

Polecam firmę ruvill np.

http://www.autoczesci.autosowa.pl/index.php?page=01&ar=35088#art

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam firmę ruvill

Lub SKF ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zastanawiam się czy nie dało by się do wymiany tego łożyska użyć po prostu ściągacza do łożysk, ewentualnie jakąś taką mini prasą tego zrobić http://allegro.pl/prasa-mechaniczna-reczna-1t-1000kg-import-niemcy-i3174939608.html (PRASA MECHANICZNA RĘCZNA 1T 1000kg IMPORT NIEMCY)?

 

Nie chodzi mi tutaj zbytnio o koszta, a bardziej o to że chciałbym zrobić to samemu. Niestety zakup tej dużej prasy nie wchodzi w gre ze względu na jej wielkość, nie mam po prostu gdzie trzymać takiej dużej prasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast zastanawiam się czy nie dało by się do wymiany tego łożyska użyć po prostu ściągacza do łożysk, ewentualnie jakąś taką mini prasą tego zrobić http://allegro.pl/prasa-mechaniczna-reczna-1t-1000kg-import-niemcy-i3174939608.html (PRASA MECHANICZNA RĘCZNA 1T 1000kg IMPORT NIEMCY)?

 

Nie chodzi mi tutaj zbytnio o koszta, a bardziej o to że chciałbym zrobić to samemu. Niestety zakup tej dużej prasy nie wchodzi w gre ze względu na jej wielkość, nie mam po prostu gdzie trzymać takiej dużej prasy.

 

 

sciagacz odpada nie da rady , zostaje prasa wymienialem wiec wiem , a z sila prasy to roznie jedno wyszlo mi przy nacisku 2 ton a z drugiej strony przy nacisku 5 ton bedziesz potrzebowal dobrej prasy , reszta to pikus. a co do lozysk ja kupilem lozyska FAGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fag a ruville to jedno i to samo, bo w pudełku ruvilla jest FAG, a będzie taniej pare złoty. Jak łożysko to tylko FAG, koyo, SKF lub NTN, żadnych wynalazków. Do wymiany potrzebna jest prasa, niestety. Niech nikt nie kombinuje z imadłem, ściągaczem czy jeszcze czymś. Prasa to nie wszystko, bo trzeba wiedzieć JAK. Warto dodać, że NIE WOLNO prasować łożysk przez kulki, bo będą do wyrzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mój problem wygląda następująco. Na zimowych oponach zaczynało trochę szumieć i delikatnie bić, problem jednak nasilił się przy zmianie opon na letnie. Samochód dostał większych drgań i głośniej szumiał a do tego ściąga go delikatnie w prawo. Pierwsze co zrobiłem to przełożyłem opony ale nic to nie dało, więc wymieniłem łożyska z obu stron. Do tego słyszałem delikatnie przegub wiec też go wymieniłem ale to też nie przyniosło efektu. Gdzie szukać przyczyny?Musze jeszcze zmienić tarcze, bo biją przy hamowaniu, ale nie wydaje mi się żeby to było tego przyczyną

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tez mam chyba problem z lozyskiem.

Podczas jazdy prosto cos huczy z przodu. Przy skrecie w lewo huczenie zanika.

Czy to znaczy ze to lozysko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% łożysko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

chce kupić łożysko do swojego paszteta i w ofertach znalazłem odpowiednie jeżeli chodzi o wymiar z tym, że nie które są oferowane z jednym lub dwoma pierścieniami segera. I tu pytanie, które wybrać??? jak to jest rozwiązanie w zwrotnicy? Myślałem, że w zwrotnicy łożysko jest dociśnięte z jednej strony do oporu, a z drugiej jest pierścień segera, ale po co ten drugi pierścień ? Czyżby otwór w zwrotnicy jest przelotowy, a łożysko jest ustalone pomiędzy dwoma pierścieniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to daja 2 pierścienie bo w niektórych autach montuje sie dwa a w innych tylko jeden z jednym łożyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 łożysko przednie nie jest zabezpieczane segerem. Wciska się je od strony piasty do oporu i tyle, otwór nie jest przelotowy. Przynajmniej w wersji przed liftem tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest zabezpieczone? to trzyma się to tylko na wcisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jest. Zadnego pierscienia.

 

Caly czas wydawalo mi sie ze slachac lewe lozysko bo przy skrecie w prawo i jezdzie na wprost huczy ze wytrzymac sie nie da. Po pokreceniu kolem nic nie bylo slychac. Po wymianie lozyska zadnej poprawy, juz mam obawy ze to skrzynia. Spotkal sie ktos z czyms takim? Rece opadaja, juz mam zamiar wymienic wszystkie lozyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w golfie 3 gti coś zaczeło wyć, diagnoza łozysko lewe. Wymieniłem lozysko przegub i dalej wiec wyszło ze poszły łożyska w mechaniźmie różnicowym a ze auto sprzedałem to problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwus

 

Po zmianie kół na zimowe zaczęło coś szumieć w przednim kole

Hałas znika podczas hamowania

tarcze i klocki nowe na starych tarczach było to samo

myślałem że to opony

zmiana opon nie pomogła

 

hałas nie jest uciążliwy słychać szum jak by z opon ale jednak to denerwujące

przeguby mają 8 miesięcy

więc zostają chyba tylko łożyska ??

 

jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności