Skocz do zawartości
peter2906

Samodzielna wymiana łożyska w przednim kole.

Rekomendowane odpowiedzi

Taka prasa jak z linków powyżej wystraczy do wymiany łozyska czy potrzebne są dodatkowo takie kształtki jak poniżej ?

 

http://moto.allegro.pl/prasa-hydrauliczna-zestaw-14-ksztaltek-kamieni-i1507535677.html

 

U mnie przypadłość to również taki ...wow,wow,wow... najbardziej słyszalne przy 70-90 km/h, kiedy skręcam intensywność raczej nie wzrasta, no może nieznacznie. Zawieszenie jest OK, przeguby też, po wymianie opon nie ma zmiany. Wybieram się gdzieś do mechanika albo diagnosty z podnośnikiem żeby puścić auto w górze do 100 km/h i zgasić silnik, niech osłucha. Mam nadzieję, że to nie jest szkodliwy zabieg, jak sugerują niektórzy. Jak będzie diagnoza dam znać :)

Edytowane przez bartszatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że to nie jest szkodliwy zabieg, jak sugerują niektórzy. Jak będzie diagnoza dam znać

Nic się nie stanie, chyba, że "zeskoczysz" z podnośnika. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modlę się żeby to tylko nie było łożysko na wałku atakującym w skrzyni.

Rozbiórka skrzyni nieopłacalna, trzeba by wtedy poświęcić z 500 PLN na używkę skrzynię + wymiana. Wie ktoś jaki koszt samej wymiany skrzyni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Ja jestem zwolennikiem naprawy tego co mam, bo po naprawie wiadomo zwykle czego się spodziewać w najbliższej przyszłości, po wymianie szczególnie na używany element można generalnie kupić to samo, jeśli nie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jest możliwe, że łożysko jest winne ściągania auta?

Mam objawy jadąc po łuku, że słychać ten dziwny dźwięk bicia.

Opony mam nowe.

Auto straaasznie ściąga na prawo.

Zbieżność idealna, byłem sprawdzić.

To może być wina łożyska?

Czy ściąganie i łożysko to dwie inne bajki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy rozumieć, że masz luz na którymś łożysku piasty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, tylko stawiam że to może być łożysko...

Bo ten dźwięk przy jeździe po łuku na to wskazuje (ale nie zawsze się pojawia)

Dodatkowo to ściąganie na prawo, niezależne od opon i zbieżności.

A nie wiem czy podlewarowanie auta i samo kręcenie kołem mi coś powie, zgłupiałem już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mnie ściągało to miałem zajechane przeguby tylko, że to się nagle pojawialo i nagle znikało ściaganie i takie buczenie .... może to coś podobnego po wymianie przestało i już ani nie hałasuje ani nie ściąga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie winiłbym łożyska chodź nie do końca też można go wykluczyć. Bo teoretycznie jeżeli łożysko ma już powoli dość to przy skręcaniu (większy nacisk na kulki czy rolki w łożysku) może stawiać opory toczenia się koła i tym samym delikatnie blokować co może objawiać się ściąganiem.

Czy to ściąganie występuje tylko w zakrętach czy cały czas??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed samam wymiana to robiło mi na lekkich zakretach włąsnie i w momecie gdy zaczeło sciagac to sie pojawiało takie buczenie...

Ściąganie wystepowało na lekkich łukach przy jakiejs tam predkości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Passacie B6 zamiast samego lozyska nie trzeba przypadkiem calej piasty wymienic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mialem doczynienia ale 99 procent nie trzeba piasty wymieniac jeszcze sie nie spotkalem z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w Passacie B6 zamiast samego lozyska nie trzeba przypadkiem calej piasty wymienic ?

Z przodu i z tyłu wymieniasz całe piasty z łożyskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze w B5 nie trzeba wymieniac piasty ale w B6 na 100% jestem wlasnie po wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam passata b6 coś mi huczy podczas skręcania w lewo czyli w prawym kole. Wymieniłem opony na nowe, dalej huczy wymieniłem łożysko dalej huczy... Czy może być to łożysko na przegubie? Proszę o szybka odpowiedz Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam posiadam passata b6 coś mi huczy podczas skręcania w lewo czyli w prawym kole. Wymieniłem opony na nowe, dalej huczy wymieniłem łożysko dalej huczy... Czy może być to łożysko na przegubie? Proszę o szybka odpowiedz Pozdrawiam :)
raczej coś takiego nie istnieje jak łożysko na przegubie a jak huczy to pewnie wew przegub lub zew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować wymiana takiego przegubu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego? Najpierw dokładnie poszukaj problemu, nie wymieniaj w ciemno, szkoda kasy.

 

Koszt części - obejrzyj Allegro, wymiana - co warsztat to inny pomysł. Samemu obrobisz się w 1,5 godzinki wraz z drapaniem po głowie, mając oczywiście sprzęt do zaciskania opasek (cążki, kombinerki, szczypy i inne cuda odradzam, od tego na 90% spadnie opaska).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile tam jest wiem że prawa strona nie opony nie łożysko.. Przegub jaki... ile jest tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności