Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za opinię Wojtek, ile lat temu kupiłeś zawieszenie u Weso ?

 

To już całe 4.5roku będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zakup w mojej firmie:)) tak to właśnie jest z klienami decydującymi się na lemforder. Zamontują i zapominają o zawieszeniu. Szerokości Wojtek i dalszej udanej eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy zainwestowałem 1700zł w wahacze i do dziś tego nie żałuję , czytając tu opinie na temat MS mam wrażenie że niektórzy by mieli już po kilka kompletów Lema za kasę którą cały czas pakują w MS czy jakieś inne słabe jakościowo wahacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest tu najwazniejsze miejsce zakupu... Istota jest trwalosc poszczegolnych firm i tego sie trzymajmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 5.5 roku na MS wydałem równo 1 tyś złotych wiec gdzie Ty widzisz kilka kompletów LMO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ciągu 5.5 roku na MS wydałem równo 1 tyś złotych wiec gdzie Ty widzisz kilka kompletów LMO ?

 

Mówisz o sobie , inni mogli wydać więcej ale też nie zawsze się do tego przyznają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2011r. założyłem własnoręcznie komplet MS od gościa z allegro o nicku bodajże "eksportimport" i do dziś spokój. Kosztował mnie ten zestaw wtedy ok. 600zł. Nie wiem Wojtas, co od lamfordera za tyle można kupić. Każdy kupuje co chce, jedni lanosa inni passata :cisza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to Lem czy to MS na efekt końcowy wpływa wiele czynników. Można mieć gów... i nie mieć problemu z niczym i na odwrót. W moim przypadku nie zastosuje Lema bo komplet zawiechy będzie warty tyle co połowa ceny rynkowej mojego auta :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze zestawy MS sprzedalem w maju, tak sie sklada ze mamy pod "opieka" część jednej ze szczecinskich korporacji taxi, między innymi passaty i a6. Wiadomo jak to taxi jedni chc najtaniej, wtedy proponuje MS inni biora lema, meyle bądź inne. Audi A6, które miało początek czerwca zakładanego MS ma w tej chwili przelatane ok 40 w niecały rok i zawieszenie sztywne, Końcówki byly meyle wsadzane. Takze jak sie trafi, jednym padnie, inni jeżdżą, nie ma reguły. Hamulce MS też sie spisują, nie piszcza. Z ciekawosci wsadzilem do swojego auta firmowego hamulce MS na tyl, od października jeździ, zobaczymy ile;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać można nie jechać po konkurencji i nie zachwalać tylko najdroższego Lema, brawo Weso ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak widać można nie jechać po konkurencji i nie zachwalać tylko najdroższego Lema

 

Człowieku nikt niczego nie zachwala tylko mówi o swoich spostrzeżeniach , jak Ty trąbisz na lewo i prawo o MS i zachwalasz to jest ok?

 

I na koniec tej dyskusji zacytuje jeszcze raz swoją wypowiedź...

 

Patrząc na innych użytkowników drogi i widząc jak szybko potrafią mknąć drogą na której " dziura dziurą , dziurę pogania" to nie sądzę żeby jakie kolwiek zawieszenie długo wytrzymało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Człowieku nikt niczego nie zachwala tylko mówi o swoich spostrzeżeniach , jak Ty trąbisz na lewo i prawo o MS i zachwalasz to jest ok?

 

I na koniec tej dyskusji zacytuje jeszcze raz swoją wypowiedź...

 

Ja nie oczerniam konkurencyjnych firm, nigdy źle nie napisałem o LMO ba nawet polecam chłopaków ze Szczecina jak ktoś chce je kupić z pewnego źródła wyczuwasz subtelną różnicę ? Przeczytaj kilka postów wcześniej co pisał Marcin o MS bo chyba nie czytałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra bez osobistych wycieczek;) temat jest to mozna sobie popisac o producentach i jakis tam doświadczeniach, nie lubie pisać o czymś czego nie sprzedaje lub nie mam sprawdzonego. A że na sobie się. najlepiej testuje to wsadzilem. Są firmy, ktorych bym nie zamontowal do siebie. Każdy montuje to na vo ma ochote i nie ma sensu na siłę naklaniac, możemy tylko podpowiadac, sugerować co lepsze a co gorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Na oryginalnym zawieszeniu ze znaczkami audi auto przejechało 160tys (prezent poprzedniego właściciela ze wymienił to w serwisie vw za 2tys )

Obecnie jeżdżę na ms przejechanie 45 tys za 560 zł +zbieżność 90zł (wymiana samemu ) i lewy banan padł , stuki na sworzniu

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie oczerniam konkurencyjnych firm, nigdy źle nie napisałem o LMO ba nawet polecam chłopaków ze Szczecina jak ktoś chce je kupić z pewnego źródła wyczuwasz subtelną różnicę ?

 

A czy ja gdzieś napisałem coś źle o MS ?

Bo nie przypominam sobie , każdy piszę to co myśli .

 

Przeczytaj kilka postów wcześniej co pisał Marcin o MS bo chyba nie czytałeś

 

Czytałem , każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie , a to że oboje myślicie innymi kategoriami to już inna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ja gdzieś napisałem coś źle o MS ?

Bo nie przypominam sobie , każdy piszę to co myśli

 

Nie Ty tylko Marcin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie Ty tylko Marcin

 

 

Ziewal forum jest od wymiany spostrzeżeń. To moje zdanie na temat MS. Wynika z naszych doświadczeń a nie ze złośliwości bo zapewniam Cię że gdybym tylko chciał to dawno mógłbym tym handlować. Handlujemy jednak towarem co do jakości którego jesteśmy przekonani. Właśnie po to by póżniej nie bawić się z reklamacjami. Życzę Ci szerokiej drogi na MSie, pozwól jednak że moi klienci będą od nas dostawać coś co w MOIM odczuciu zapewni ich oraz im rodzinom większą ilość bezpieczeństwa. Dziękuję za Twoje cenne opinie i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozwól jednak że moi klienci będą od nas dostawać coś co w MOIM odczuciu zapewni ich oraz im rodzinom większą ilość bezpieczeństwa. Dziękuję za Twoje cenne opinie i pozdrawiam :)

Pękający LMO zapewne taki jest ? pozdrawiam i koniec OT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pękający LMO zapewne taki jest pozdrawiam i koniec OT

A to nowe Lemfordery pękają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrzac na posty innych, to troche podejrzane, ze koncowki drazkow z zestawu az tyle wytrzymaly.

 

..no właśnie się skończyły końcówki MS :( ale po 3 latach, aktualny przebieg 316.000 km więc przeżyły 97.000 km, czyli nie tak żle. Ponieważ wygląda na to że wachacze jeszcze żyją to tym razem założę tylko końcówki Lemfordera zakupione u naszego kolegi z forum. Przetestujemy i porównamy. Najwyżej jak się skończą wahacze to wymienię komplet na pewno na kolejny MS (585 zł) a końcówki sobie zostawię, jak się nie mylę nie będę musiał wymieniać ponownie robić geometrii.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam

Myślę że w tej dyskusji o "wyższości" Lemfordera na wszystkimi innymi markami mój głos będzie bardzo cenny.

Bardzo długo wahałem się czy Lemforder czy Master Sport, najpierw wymieniałem na bieżąco wahacze jak któryś padł na Lemfordera (w grę wchodziły tylko marki z górnej półki), ale w pewnym momencie mechanik powiedział że tak można w nieskończoność, więc kiedy przyszło na wymianę kilku wahaczy w tym samym czasie stanąłem przed wyborem czy kilka sztuk Lemfordera za 600 zł czy cały komplet z końcówkami Master Sport w tej samej cenie (teraz chyba teraz nawet taniej). Zaryzykowałem, mówię trudno komplet na jakiś czas powinien mi starczyć, najwyżej następnym razem kupię Lemfordera jak się ten Master nie sprawdzi. I tak z miesiąca na miesiąc czekałem kiedy coś się zacznie i w pewnym momencie słyszę dziwne stuki i mówię no masz babo placek, skończyło się rumakowanie, więc dalej na szarpaki itp a tu nic, na szczęście dla wahaczy a nieszczęście dla portfela okazało się że to magiel do regeneracji. Na chwilę obecną nadal komplecik służy i nie ma problemów, a oto szczegóły:

 

Symbol Kompletu, jeżeli dobrze pamiętam MS 36792 PREMIUM

Data wymiany:05.06.2012 rok

Przebieg przy wymianie: 219.000 km

Obecny stan licznika: 300.200 km

Rodzaj dróg: mieszane, dużo miasto (Warszawa) + autostrady a także wiele razy po różnych drogach bocznych drogach z niespodziankami (lubię wytyczać sobie nowe szlaki)

 

Podsumowując: 80.000 km na komplecie za niecałe 600 zł uważam za wynik rewelacyjny !!! nie sądziłem że aż taki osiągnę, tak naprawdę zamiast jednego Lemfordera mam 3 Mastery... i nie muszę jednorazowo wywalać tyle kasy a z tego co słyszałem to jakość Lemfordera przechodzi pomału do historii a twardość? auto jest generalnie miękkie a wahacze nie powinny znacznie wpływać na to, jak chcemy coś twardszego to powinniśmy zająć się sprężynami lub amortyzatorami o innej charakterystyce niż "komfort".

 

..no właśnie się skończyły końcówki MS ale po 3 latach, aktualny przebieg 316.000 km więc przeżyły 97.000 km, czyli nie tak żle. Ponieważ wygląda na to że wachacze jeszcze żyją to tym razem założę tylko końcówki Lemfordera zakupione u naszego kolegi z forum. Przetestujemy i porównamy. Najwyżej jak się skończą wahacze to wymienię komplet na pewno na kolejny MS (585 zł) a końcówki sobie zostawię, jak się nie mylę nie będę musiał wymieniać ponownie robić geometrii.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Założyłem u siebie MS i nie polecę tego nikomu. Po niecałych 12tyś km przejechanych na tym zawieszeniu nie dało się już wytrzymać-huk, luzy, bicie i czego tylko dusza zapragnie... Wszystkie gumy wybite, gorzej niż oryginały, które wymieniłem po 350tyś. Najważniejsze, że na MS jeżdziłem tylko Niemcy\Holandia, więc o niebo lepsze drogi(jedynie holenderskie progi zwalniające dawały się we znaki).

Pozdrawiam.

 

..czasami też wiele zależy od mechanika, wbrew pozorom można łatwo zepsuć wahacze, kwestia czy były dokręcone na podnośniku czy też nie... ja przelatałem na wszystkich elementach zestawu Premium 97tys i dopiero mi się skończyły końcówki, wprawdzie w międzyczasie miałem podejrzenia uszkodzeń ale okazało się że stuki pochodziły z magla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności