Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości czytałem opinie na forach Mercedesa, BMW i Opla i ludzie sobie je chwalą że niby bardzo wytrzymałe. Ktoś z was może ich używał???

Mam nadzieję że dobrze doczytałeś,ponieważ jest Meyle i Mahle a to nie to samo...

Meyle miałem klocki i była totalna tragedia.Twarde jak beton,po 90tys zostało jeszcze 1/2 ,a tarcze poszły w pi....du.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten film jednak daje trochę do myślenia;

 

 

 

Mam nadzieję że dobrze doczytałeś,ponieważ jest Meyle i Mahle a to nie to samo...

 

wszystko fajnie tylko że Mahle robi elementy do silnika tj tłoki,korbowody, wały korbowe. Wszystkie te elementy robi z odkuwek ale nie robi zawieszenia.

Natomiast ja dobrze pisałem i czytałem, opinie na wspomnianych forach i chodzi o końcówki Meyle, spróbuję je, niby mają 4 lata gwarancji i są wzmacniane, jeszcze raz powtarzam opieram się na bardzo pozytywnych opiniach z forów innych marek. Jak się spiszą dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie około 70-80 tyś przez 3 lata...0 stuków i luzów,a nie jeżdżę po autostradach tylko po miejskich drogach na których są torowiska. Jeden wahacz, nie pamiętam który po około 50tyś zaczną piszczeć ale po paru obfitych deszczach przestał :P .. Wniosek. nie warto kupować drogich zastawów i co najważniejsze chyba jeżeli już wymieniać to cały komplet. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajki . To jest zwykła reklama. Ja z tą firmą miałem do czynienia i powiem krótko BADZIEW jakich mało. Ale każdy ma swój rozum i zakłada co chce. Mam nadzieję że u ciebie kolego nie potwierdzi się moja opinia o tej firmie. Ja na pewno nie kupię nic tej firmy. Osobiście polecam Master Sport jak za te pieniądze to zdają egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bajki . To jest zwykła reklama. Ja z tą firmą miałem do czynienia i powiem krótko BADZIEW jakich mało. Ale każdy ma swój rozum i zakłada co chce. Mam nadzieję że u ciebie kolego nie potwierdzi się moja opinia o tej firmie. Ja na pewno nie kupię nic tej firmy. Osobiście polecam Master Sport jak za te pieniądze to zdają egzamin.

 

Piszesz o końcówkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. ja miałem osłonę przegubu która nie wytrzymała 3 miesięcy. Dlatego odradzam wszystko co robi ta firma. Jak są tacy porządni to wsystko powinni robić dobrze. A te HD to chwyt marketingowy. Gdyby było tak jak na tym filmiku wyżej to części te byłyby droższe od oryginałów a tak nie jest. Ale to jest tylko moje zdanie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie. ja miałem osłonę przegubu która nie wytrzymała 3 miesięcy. Dlatego odradzam wszystko co robi ta firma. Jak są tacy porządni to wsystko powinni robić dobrze. A te HD to chwyt marketingowy. Gdyby było tak jak na tym filmiku wyżej to części te byłyby droższe od oryginałów a tak nie jest. Ale to jest tylko moje zdanie. Pozdrawiam

 

..zauważ że jednak dają na zawieszenie 4 lata gwarancji z czegoś to musi wynikać że są tak pewni swego wyrobu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dają i co z tego. Jak przyjdzie co do czego to będą wymyślać że to zły montaż, że to nie w serwisie itd. Ale zawsze mogę się mylić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..zauważ że jednak dają na zawieszenie 4 lata gwarancji z czegoś to musi wynikać że są tak pewni swego wyrobu

każdy daje ileś lat gwarancji,ale w przypadku zawieszenia bardzo ciężko dostać jakiś zwrot, zawsze coś znajdą, albo zły montaż, albo coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..zauważ że jednak dają na zawieszenie 4 lata gwarancji z czegoś to musi wynikać że są tak pewni swego wyrobu

 

Taaaa - pewni są tego, że nawet 7 lat gwarancji ci dadzą a jak przyjdzie co do czego, to i tak cię oleją :fajny I G...... dostaniesz, bo jak to poprzednicy pisali: zły montaż bądź eksploatacja.

A 4 lata to nawet LMO nie wytrzymuje w Polsce a co dopiero jakiś tani SHIT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście polecam Master Sport jak za te pieniądze to zdają egzamin.

 

No rzesz cholera jasna, jak się pytałem o końcówki z MS, to ziewal i paru innych twierdziło że to gniot i badziew, to zacząłem szukać dalej i znalazłem nawet temat o wahaczach Meyle na naszym forum,

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/14052-Zawieszenie-przednie-firmy-MEYLE-dla-B5?highlight=meyle

 

i pomimo podzielonych zdań to jednak były i pozytywne opinie, to w końcu jak to jest???? W zależności od faz księżyca raz jes MS dobry a raz zły???:D

 

 

ja miałem osłonę przegubu która nie wytrzymała 3 miesięcy.

 

Mi na początku poprzedniej zimy rozpadł się oryginalny zewnętrzny przegub, że miałem napięty budżet kupiłem przegub Kamoki (w komplecie była osłona, opaski, smar i śruba) jedyną rzecz jaką wyrzuciłem z tego kompletu to były opaski, bo faktycznie to był straszny badziew jakieś tandetne blaszki. A co do przegubu i osłony do dziś przelatane mam na tych częściach ponad 25 tyś km bez dotykania. Nawet ostatnio przy okazji sprawdzania zawieszenia oglądałem wspomnianą osłonę i brak jest na niej jakichkolwiek pęknięć. Z drugiej strony wiem z własnej autopsji że jak się ujowo zamontuje osłonę przegubu to i najlepszą szybko szlak trafi.

 

Dają i co z tego. Jak przyjdzie co do czego to będą wymyślać że to zły montaż, że to nie w serwisie itd.

 

Kiedyś pisałem nawet tu na forum że miałem zamontowany górny zestaw wahaczy też z Kamoki i rozleciały się po kwartale. Cały komplet oddałem do sklepu ( bo Kamoka ma też okres gwarancji 4 lata), jednak bez problemów uznano mi gwarancję i zwrócono mi calutką kasę. Nikt nie wnikał czy wahacze były montowane w serwisie czy montowałem je samemu, po dwóch tygodniach miałem kasę w łapce co do złotówki. Fakt że Jeśli chodzi o wahacze to Kamoki w życiu nie kupię ale jak pisałem wyżej z przegubu jestem bardzo zadowolony, no zaskakujące też jest właśnie to że nie migali się z uznaniem reklamacji. Na tej podstawie odnoszę wrażenie że być może te mniejsze i znane firmy w taki sposób chcą walczyć o klienta, tzn, może ich części są słabsze ( choć nie zawsze) ale w większości uznają reklamacje. Zresztą nie ma co się oszukiwać czy taka podrzędna Kamoka, czy Lem czy wspomniany Meyle i tak są bite w Chinach, może i nawet z tych samych wyprasek i na tych samych halach produkcyjnych różnice są w zastosowanych materiałach. Zamówiłem już te końcówki i zobaczę jak się będą spisywać i jak z ich wytrzymałością. Miesięcznie teraz będę miał w cholerę jazdy więc i naleci sporo km w krótkim czasie więc i efekty będą szybko widoczne.

Z logicznego i fizycznego punktu widzenia jeśli Meyle rzeczywiście stosuje przeguby kulowe w sworzniach końcówek o większej średnicy to taka końcówka powinna być rzeczywiście bardziej wytrzymała bo siły i naciski rozkładają się na większej płaszczyźnie, z fizyki byłem co prawda średniakiem jednak coś tam pamiętam:D

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem komplet wahaczy MS i także zastanawiałem się czy zakładać te końcówki z zestawu czy kupić coś lepszego. Zdecydowałem się je założyć i w sumie to nie żałuję bo nic się z nimi nie dzieje, zresztą cały komplet wahaczy również trzyma się całkiem dobrze.

Te opaski o których piszesz są bardzo dobre tylko potrzebna jest do nich specjalna zaciskarka (jeśli są takie o których ja myślę :D), ot taka mała dygresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli są takie o których ja myślę

 

Na pewno nie takie o których myślisz.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także stoję przed dylematem wyboru wahaczy. No i jest problem, bo nie wiadomo co kupić? Lemforder / Meyle / TRW / RTS / Master Sport ??? LMO słono kosztuje, jakoś mi te Meyle przypadło do ogustu ale wątpliwości pozostały. MS jakoś do mnie nie przemawia. Może ktoś miał te wahacze Meyle (HD) i się wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem w jednym pasku meyle, ale nie caly komplet, wytrzymaly 60 tys i paska sprzedalem, w drugim tak samo wrzucalem meyle hd ale zrobilem tylko 20 tys i auto sprzedane wiec nie wiem ile przejezdzily:) z tanszej opcji to chyba pozostaja meyle HD z drozszej to juz lepiej od razu w LMO isc . Jezdzilem jeszcze na Febiku ale jakas wadliwa partia mi sie trafila bo rozlecialy sie po niecalych 10 tys ale na szczescie gwarancja objela mi to wiec dostalem zwrot gotowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tanszej opcji to chyba pozostaja meyle HD

Czy taka tania to bym niepowiedzial, ja 2 lata temu za komplet dalem 500 euro, mam juz na nich przekechane 70 tys, ale jeden gorny wachacz wymienilem jakies pol roku temu i jeszcze jeden gorny mi stuka z drugiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzięki Cycu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak patrzeć na "taniość" zawieszenia :) normalnie taki zestaw kosztuje ok 1300 zł, kiedys byla promocja chyba w AutoPartner ze jak się brało caly komplet to bylo cos kolo tysiaka, ale to bylo rok temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z amorkami MS ? jeździ ktoś na tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nadal mam dylemat. LMO są od 1500zł za komplet, a to nieznane Meyle od 1200zł. Niby tylko 300zł różnicy, no ale zawsze lepiej je mieć, niż nie mieć w portfelu. Zastanawiam się dlaczego to Meyle takie drogie? Jakość czy co? Może produkt wysoko marżowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności