Skocz do zawartości
maciek-s

Montaż spryskiwaczy lamp - zrób to sam.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest numer taki:

8D0 955 453 AN

RHO

06fa57faf13cf511med.jpg

Zbiornik został kupiony jakiś czas temu od człowieka który sprzedawał całego Passata na części! po za tym... jeszcze tydzień jeszcze dwa i będzie założony w moim aucie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest numer taki:

8D0 955 453 AN

RHO

06fa57faf13cf511med.jpg

Zbiornik został kupiony jakiś czas temu od człowieka który sprzedawał całego Passata na części! po za tym... jeszcze tydzień jeszcze dwa i będzie założony w moim aucie!

 

Twój w serwisie 165 zł a rodzajów jest 10 po za tym według etki masz od A4 więc kolejna zagadka czy aby na pewno bedzie pasował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3B0955453AA - 2,8L (mały zbiornik łączony z drugim zbiornikiem znajdującym się pod zbiornikiem płynu chłodzącego)

3B0955453T - 2,8L (standardowy zbiornik na jedną pompkę)

3B0955453J - 5,4L (duży zbiornik na dwie pompki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3B0955453AA - 2,8L (mały zbiornik łączony z drugim zbiornikiem znajdującym się pod zbiornikiem płynu chłodzącego)

3B0955453T - 2,8L (standardowy zbiornik na jedną pompkę)

3B0955453J - 5,4L (duży zbiornik na dwie pompki)

 

5,4 to raczej nie wejdzie do 3B TDI bo on jest do aut bez intercoolera o ile pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wejdzie 4.5 dla TDIkow ktore maja ICka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak się omyliłem do B5 jest też zbiornik :

8D0 955 453 AN o pojemności 4,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo wejdzie 4.5 dla TDIkow ktore maja ICka

 

ten Twój ma 4,5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 4.5 L dla TDI

fb134791fe6692d9m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem wiadomość do gościa z prośba o numer i dokładniejsze zdjęcia pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wysłałem wiadomość do gościa z prośba o numer i dokładniejsze zdjęcia pompki

 

A teraz przyznaj się jaki jest powód kupna? Chcesz być bardziej legalny, czy przekonałeś się, że ksenon bez spryskiwaczy to słaba opcja?

Tak z ciekawości pytam? Sorki za ot.

 

PS: Jak by ktoś miał taki zbiornik do b4 to jestem pierwszy w kolejce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A teraz przyznaj się jaki jest powód kupna? Chcesz być bardziej legalny, czy przekonałeś się, że ksenon bez spryskiwaczy to słaba opcja?

Tak z ciekawości pytam? Sorki za ot.

 

PS: Jak by ktoś miał taki zbiornik do b4 to jestem pierwszy w kolejce.

 

czy wracamy do punktu wyjścia na temat domniemanego obowiązku posiadania sprysków ? Przeczytaj uważnie przepis a zrozumiesz czy aby na pewno są wymagane to po pierwsze po drugie od kiedy założyłem xenony zawsze chciałem mieć spryski ale nie na gwałt, powoli skompletuje sobie wszystko i zrobie i po trzecie może dlatego żeby tacy jak Ty nie czepiali się już do mnie że nie mam sprysków ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po trzecie może dlatego żeby tacy jak Ty nie czepiali się już do mnie że nie mam sprysków ? :)
Ja nie czepiam się braku spryskiwaczy ze względu na prawo, a bardziej ze względu na komfort jazdy (zwłaszcza zimą). Przy tak brudnych drogach światła znikają z każdym kilometrem coraz bardziej.

 

Pozdrawiam i powodzenia w kompletowaniu tak przydatnej rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od kiedy założyłem xenony zawsze chciałem mieć spryski ale nie na gwałt, powoli skompletuje sobie wszystko i zrobie
Czy ja dobrze widzę :) Wojtek chce kompletować spryskiwacze do xenonów :)Brawo ;) będziesz miał wtedy prawie orginała a ja poczekam bo sam niewiem wg.etki zbiornik większy z dwiema pompkami niepasuje do tdi z interculerem musi być dodatkowy montowany od z drugiej strony pod ABS-em nawet tam takie dodatkowe wzmocnienie z blachy jest do któego montuje sie ten dodatkowy zbiornik który ma nastepujący nr.8D0 955 453 AP podaje fotke.

8D0955453AP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ja dobrze widzę :) Wojtek chce kompletować spryskiwacze do xenonów :)Brawo ;) będziesz miał wtedy prawie orginała a ja poczekam bo sam niewiem wg.etki zbiornik większy z dwiema pompkami niepasuje do tdi z interculerem musi być dodatkowy montowany od z drugiej strony pod ABS-em nawet tam takie dodatkowe wzmocnienie z blachy jest do któego montuje sie ten dodatkowy zbiornik który ma nastepujący nr.8D0 955 453 AP podaje fotke.

 

no to juz sam nie wiem bo jarucki pisał że ten 4,5 litra pasuje no i jak jest w końcu prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zbaraniałem ale z tego co wyszukałem to do TDI jest dodatkowy zbiornik nawet etka tak mówi dlatego dałem foto ale patrzyłem na kilka fot z allegro pod maski passatów B5 z tdi i nie we wszystkich widać ten dodatkowy zbiornik także musze pogrzebac poszukać jeszcze bo ten wiekszy to byłby najlepszy ale on jest w benzynowej wersji bez chłodnicy powietrza a najlepiej jak kolega jarucki zapoda foty tego 4,5L zbiornika zamontowanego w aucie wtedy bedziemy pewni jakiego mamy szukać:) No i wygląda na to że kolega jarucki ma racje sa dwa zbiorniki o pojemności 4,5l pierwszy ma numer 4,5L 3B0 955 453 AN a drugi też mieści 4,5l i ma numer TDI & 1,8T mit Ladeluftkühler 4,5L 8D0 955 453 AN i to ten własnie pasuje do TDI i 1,8 T zobaczcie w spisie części na strone która podawałem ostatnio http://www.schrauberinsel.de/content/view/8/26/

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra PANY jutro specjalnie dla Was :D zamontujemy ten zbiornik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie kombinować tylko zamontować w TDI dwa małe zbiorniki o łącznej pojemności 6,1L. Zbiornik z wlewem ma 2,8L a ten drugi pod zbiornikiem chłodziwa 3,3L. Ja tak zrobiłem i wszystko działa.

Edytowane przez ziom3476

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej nie kombinować tylko zamontować w TDI dwa małe zbiorniki o łącznej pojemności 6,1L. Zbiornik z wlewem ma 2,8L a ten drugi pod zbiornikiem chłodziwa 3,3L. Ja tak zrobiłem i wszystko działa
i nie zapodałes żadnych fot kolego ziom chyba zaraz strzele focha:636:
dobra PANY jutro specjalnie dla Was zamontujemy ten zbiornik
Tak pewnie se jaja robisz ale jak nie to stawiam browara:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam się :

Zdjęcia co prawda nie moje ale wygląda tak samo.

 

picture.php?albumid=472&pictureid=2284

picture.php?albumid=472&pictureid=2285

picture.php?albumid=472&pictureid=2286

picture.php?albumid=472&pictureid=2287

picture.php?albumid=472&pictureid=2288

picture.php?albumid=472&pictureid=2289

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam się :

Zdjęcia co prawda nie moje ale wygląda tak samo.

Czy tylko ja nie widzę tych zdjęć?

 

PS: A powiedzcie panowie, czy gniazdo pompki od szyb jest takie samo jak tej pompki od spryskiwaczy świateł? Jeśli tak, to ja kończę z poszukiwaniem 2-pompkowego zbiornika do b4 i montuje 2 osobne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności