Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

B5 na szczelna konstrukcje drzwi, ale co z tego jak to goła blacha. Zrób małe doświadczenie zostaw fabryczne głośniki i wycisz dobrze. Zobaczysz, a raczej usłyszysz różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie małe pytanie, spalił mi się 1 oryginalny głośnik w samochodzie. Czeka mnie więc zakup. Tylko nie wiem jakie głośniki kupić 2 drożne czy 3 drożne jakiej firmy. Oczywiście radyjko oryginalne Beta i zmieniać nie planuje. Drugie pytanko czy jest możliwe do radia tego podłączyć wzmacniacz. Cena tak do 200 zl

Mam nadzieje ze pomożecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup 1 ori. Jeśli chcesz zmieniać to tylko i wyłącznie na zestaw odseparowany. Pamietaj tylko, że z pewnością odczujesz różnicę pomiędzy oryginalnymi głośnikami a zestawem odseparowanym. Będziesz miał prawdopodobnie niedosyt niskich tonów. Co do firmy to zależy czego oczekujesz od głośników. Jeśli chodzi o wzmak do radia Beta to teoretycznie nie ma możliwości podłączenia pod nie wzmaka, natomiast praktycznie jest poprzez konwerter. Poszukaj bo gdzieś była o tym wzmianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chciał odczuć te niskie tony. A może podpowiesz mi konkretnie jakie głośniki (przykłady jakieś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie tony bez "wspomagania" odczujesz najlepiej na oryginalnych głośnikach. Na upartego możesz zastosować Signaty H16, ewentualnie Helix B62 C (dwa modele które można stosować jeszcze pod samo radio bez wzmaka). Dobrze by było wygłuszyć drzwi dla dobrego efektu. Jeśli planujesz rozbudowę, to najlepszy efekt otrzymasz przy zestawie odseparowanym w połączeniu ze wzmakiem, z wygłuszonymi drzwiami i subwooferem z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to w linku jest błąd, nie Phonocar a Hifonics - co świadczy o znajomości sprzętu przez sprzedającego :)

Po drugie pod samo radio jak najbardziej odpada - potrzebuje więcej mocy.

 

Jeśli chcesz pod samo radio to proponuję coś z tych zestawów:

 

DLS K6

HELIX Blue B62C

Signat FURY 216

Rockford Fosgate Prime R1652-S

Phonocar

 

Do niektórych zestawów musisz jeszcze doliczyć parę groszy na zwrotnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Volf

Witam

planuje wymienić głośniki w moim passku. Zauważyłem że często polecane są głośniki hertza hsk jednak mam pytanie co do nich. Czym się różnią te za ok 300zł ( http://allegro.pl/rewelacyjne-glosniki-hertz-hsk-165-sklep-poznan-i1683137628.html ) od tych za prawie 800? ( http://allegro.pl/hertz-hsk-165-orginal-i1673336090.html ) Na pierwszy rzut oka są one identyczne.

Pozdrawiam i z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

planuje wymienić głośniki w moim passku. Zauważyłem że często polecane są głośniki hertza hsk jednak mam pytanie co do nich. Czym się różnią te za ok 300zł ( http://allegro.pl/rewelacyjne-glosniki-hertz-hsk-165-sklep-poznan-i1683137628.html ) od tych za prawie 800? ( http://allegro.pl/hertz-hsk-165-orginal-i1673336090.html ) Na pierwszy rzut oka są one identyczne.

.

 

 

kupiłem kilka dni temu dwa komplety tych po 300 plus dystanse mdf 36 mm ...nowy model wyszedł tych gośników więc na niektórych aukcjach ceny starych modeli poszły na dół

 

a głośników jeszcze nie montowałem bo czekam na jakiś przypływ floty na 4 kanałowego klocka u dimension...o matach póki co nie myślę ,bo po prostu nie chce mi wszystkiego rozbierać

 

http://allegro.pl/u-dimension-proz-4-150-comp-kurier-gratis-hi-end-i1677858360.html

 

samo radio nie podoła głośnikom 120 w rms

 

 

E:

polecam także http://www.audiocar.pl/forum/index.php?sid=92c599a526954dc3d8367254e57df98d

Edytowane przez melt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam:

radio clarion dxz588rusb (niby 4x53W:D), zestaw głośników raibow sax265.20 z przodu, z tyłu seryjne, włączane jeżeli mam pasażerów i narzekają na to że nie gra, wygłuszenie matami GMS.

Na wzmacniaczach się nie znam ale będę musiał kupić. Szczerze powiedziawszy na wzmacniacz chciałbym przeznaczyć najmniej jak się da, ale tak, żeby to grało (na tyle mało o tym wiem, ze nei jestem w stanie przyporządkować nawet widełek cenowych dla wzmacniacza w klasie sprzętu który już posiadam :( ). Nie słucham b. głośno muzyki, nie potrzebuję sprzętu do "łupanki", zależy mi natomiast na dobrym brzmieniu. Słucham bluesa, blues-rocka, rocka i troche tego co aktualnie na listach. Na razie suba nie ma ale kto wie co przyniesie przyszłość ;), więc sobrze by było gdyby wzmacniacz był przygotowany do tego ;). Możecie coś polecić (może być używane)? No i na jaki wydatek się przygotowywać? Będę wdzięczny ;)))

Edytowane przez winczako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam wymienić głośniki w moim passku i dużo czytałem na ten temat ale nie mogę się zdecydować czy kupić głośniki hertza http://allegro.pl/hertz-dsk-165-nowy-zestaw-gw-i-2-gratisy-i1699009088.html czy może helixy http://allegro.pl/helix-blue-62c-wymarzona-muzyka-i-kurier-gratis-i1688475984.html

zaznaczę, że chcę je podłączyć pod samo radio bez wzmacniacza a radnio to pionier 4x50w mosfet Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prezentowanych modeli pod samym radiem zdecydowanie Helixy będą miały lepszą wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu pozbyłem się swojego jbl'a, potrzebuje teraz suba. Marcinie, polecałeś mi wcześniej tego hertza ds 250, niestety nie ma ich teraz na allegro. Co jeszcze by podpasowało pod mojego blaupunkta?

 

 

Dla przypomnienia:

-w drzawiach siedzą helixy b62c,wzmak to blaupunkt gta 460 i radio alpine ida-x200

 

 

Edytowane przez equinox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przeczytaniu wielu postów na forum postanowiłem zmienić swój obiekt zainteresowań bo widzę że mało osób już zachwala niegdyś dobrą firme jaką był hertz tak że zainteresowałem sie głośnikami DLS R6A (700zł) i DLS C6A (580zł) , właśnie jestem na etapie wygłuszania drzwi dość dobrze sie do tego przykładam jednak sam przekonałem sie już że dobre wygłuszenie to podstawa teraz powoli zastanawiam sie nad głośnikami i wzmacniaczem więc tutaj kilka pytań ,po pierwsze myśle o zbudowaniu zestawu 4 głośniki w drzwiach + 4 tweetery w drzwiach chciał bym uniknąć wsadzania do bagażnika skrzyni :( bo jednak często przestrzeń bagażnika mi sie przydaje ,słucham zazwyczaj rocka lat 80' i współczesnego ,metalu itp moge sie namówić na zabudowę schowka po lewej stronie mojego b5fl kombi ale czy taki mały głośnik da mi tyle basu co skrzynia ? dlatego przede wszystkim chciał bym byście uradzili mi porady odnośnie w/w głośników czy warto dołożyć 100 zł do r6a i zastosować jakiś dobry wzmacniacz czy zaspokoję sie tańszymi , i drugie pytanie skoro już i tak będe miał wzmacniacz w tym bagażniku bo domyślam sie że innego miejsca na niego nie znajde to czy bawić sie dodatkowo w zabudowę bądź włożenie skrzyni (która ewentualnie mógł bym szybko wymontować) czy może sam zestaw tych głośników zaspokoi mój apetyt ,mile widziane wszystkie sugestie i porady , na głośniki mam do przeznaczenia max 700zł na pare (2 gł + 2 tweetery i zwrotnice czyli 1400zł na wszystkie)na wzmacniacz ok 1000 zł max 1200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLS cieszy się dobrą opinią wśród tzw. znawców caraudio. Ja mam model RS6A i porównywałem go bezpośrednio z 2XL-6C Powerbass - wynik zdecydowanie na korzyść DLS.

Jakość i szczegółowość dźwięku na wystarczającym poziomie, może nieco brakować niektórym niższych tonów - wynika to jednak z pasma przenoszenia dla tych przetworników. Co do skrzyni to mogę polecić tą zabudowaną w nadkole (kombi) z głośnikiem JL. Bardzo dobrze uzupełnia przód. Jeśli chodzi natomiast o Twój "apetyt" to możesz stwierdzić po zakończeniu montażu zestawu w przednich drzwiach i posłuchaniu muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, DLS R6A mają chyba najniższe zejście z głośników o 16.5cm średnicy. Wsadzając po dwa w drzwi nie potrzebny żaden sub w bagażniku. Szczególnie do takeij muzyki jak słuchasz ... szczerze mogę polecić R6A. Jest tylko jedno "ALE" mianowicie krąży wiele opinii na temat tweterków z tego zestawu , że są za mało szczegółowe, że za mocno gwiżdżą, ... ogólnie dużo opinii jest , że brakuje "środka" temu zestawowi. Osobiście polecam tweter PROX T2 do tych wooferków i w zupełności wystarczy jeden tweter w słupek na drzwi do dwóch wooferków R6A na dole. Wrażenia niesamowite z takim zestawem będziesz miał. R6A potrafi mocno zatrząść drzwiami które są porządnie wygłuszone.

Do tego R6A potrzebuje sporo mocy żeby wycisnąć z nich to co potrafią. Będziesz potrzebował solidnej 4kanałówki na same wofery ... min. 100RMS na kanał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosa czyli mówisz że lepiej jest kupić osobno woofery R6A i osobno tweetery ? a powiedz mi co z zwrotnicami ? jakieś propozycje ? dzięki za wskazówki chyba zrobie tak jak mówisz z subem dam sobie spokój jak na razie ,doradźcie mi jeszcze jakiś wzmacniacz ogólnie moge dać za niego ciut więcej 1500 zł max skoro zrezygnuje z skrzyni czy zabudowy ,ale zupełnie nie wiem czego mam szukać ,no wolał bym by było to jeden wzmak tak by zamontować go w bagażniku i zasilił cały zestaw czyli 4 r6a i tweetery które polecił Rosa , bardzo dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinul,

chciałbym już zakupić głośniki w przód w drzwi...skrzynia i wzmak jest:

Wzmacniacz:

moc RMS, 4 Ohm 4 x 75W - 300W

moc RMS, 2 Ohm 4 x 90W - 360W

Sub: 300W

 

Jakie głośniki wybrać ? czy podpiąć je pod wzmaka czy pod same radio...

sub zmostkowany jest , zostanie jeszcze jeden mostek , czy na głośniki na przód to wystarczy ( oba głośniki z przodu do pozostałego mostku )

 

Od razu mówię że spraw związanych z zwrotnicami , kondensatorami nie rozumiem więc dalej z tym będę się radził

Edytowane przez DaVWiDs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, tak jak pisałem pod 4xR6A potrzeba mocnego 4 kanałowca min 100-120 RMS na kanał :) pod twetery jakiś spokojny delikatny wzmacniacz ze stajni SONY albo AUDISON. Chyba że uda się wyrwać jakiegoś 6kanałowca w co wątpię żeby się udało Tobie :D

 

Może znajdziesz przykładowo pod R6A rockford fosgate power t600/4 , ja taki mam i on ma 130 na kanał RMS ... solidny amerykański wzmacniacz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kilka dni temu kupiłem b5 kombi, po małych perypetiach dzisiaj mogłem spędzić z nim trochę czasu i ...!!!!! Zgrozo!!!!

 

Nie ma w nim radia nie ma głośników !!!!!

 

Mam na "stanie" dwie sztuk crunch gp62cx. 100W 4ohms

http://www.expert-technomarkt.de/Audio-Video-TV/Car-Hifi/Autolautsprecher/GP62CX.html

 

Moje pytanie

- mogę je podpiac do radyjka

- jakie radio wybrać :

powinno mieć LW, chciałbym mieć możliwość zestawienia z iPhon, zeby czasem posłuchać zetki, radyjko nie musi być nowe czy na topie - do tej pory miałem Sony /czytaj katastrofa/

Często słucham polskiego rok-a lat 80-90 lub muzyki klubowej.

Jeśli ktoś mógł by mi pomuc w podjęciu decyzji jakie radyjko to z góry dzięki,

a odnośnie głośników to bedą grały tylko z przodu.

Dzięki za

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności