Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

tam na tej białej pokrywce też jest napis VDO

Może wyjaśni Tobie opis i zdjęcia z tej poniżej aukcji

http://allegro.pl/pompa-paliwa-vw-passat-golf-skoda-seat-orginal-i1588187916.html

 

VDO to firma zajmująca się elektroniką samochodową,tak jak np. BOSCH,chyba jest nawet coś powiązana z SIEMENSEM.

Edytowane przez kmdm24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra,troche mi to rozjaśniło sytuacje.Nigdy tam nie zagladalem,a wzielo sie to stad,ze jakis niby specjalista to stwierdzil,a ja nie wnikalem co tam jest.To jak juz troche temat ciagniemy,to moze bys mi cos poradzil jak bys z tymi glosnikami na moim miejscu postapil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze bys mi cos poradzil

Temat o głośnikach

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20652

Głośniczki do passata

http://allegro.pl/listing.php/search?string=passat+b5&category=5168&description=1&buy=0&distance=1&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=3&postcode_enabled=0&state=0&order=t&price_from=&price_to=&view=gtext

Orginalny nowy

http://allegro.pl/glosnik-oryginalny-vw-skoda-seat-autoradex-i1586042948.html

głośniki GM

http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-gm-90w-40hm-165mm-i1560056093.html

Jężeli chodzi o poradę to ja nie znam się tak na CA żeby coś konkretnego doradzić,musisz poczytać na forum,tam jest tyle osób obeznanych w temacie i chyba już wszelkie możliwości wyboru głośników,wzmacniaczy opisali doradzając innym.

Edytowane przez kmdm24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie.Coś sobie bede szukał i najprawdopodobniej zdecyduje sie na ten sam zestaw który miałem,bo w sumie to nie narzekałem,a nie ma sensu poprawiać tego co jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepnę się pod temat -- mam pytanie - jaki jest wymiar / rozmiar blachowkrętów do przykręcenia oryginalnych głośników z tyłu w B5.

Pytam, bo dziś "na szybko" przed pracą założyłem głośniki ale nie przykręcałem ich bo nie miałem czym, skręciłem "boczki" i jest ok, tylko nie chciałbym, żeby "latały" po drzwiach - jutro idę "coś" kupić - tylko nie chcę kupować "na oko". Nie zdążyłem zmierzyć otworów - wiem, że zadaje totalnie głupie pytanie - ale nie mam w swoim zwyczaju gromadzenia żelastwa, a by pójść na parking do auta to już trochę za późno ;)

Dzięki za wyrozumiałość

Edytowane przez marcinre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to są oryginalnie nitowane, a co do rozmiaru to zależy od tego czy dawałeś pierścień dystansowy pod głośnik. Były już takie pytania na forum i chyba nikt nie określił jakiegoś standardowego rozmiaru. Zazwyczaj chodzi o to aby nie był zbyt za długi (żebyś nie przebił się na drugą stronę drzwi) no i nie za krótki (żeby głośnik dobrze się trzymał). Musisz chyba sam oszacować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałeś na myśli żeby te głośniki podłączyć do radia? A gdybym kupił radio z dwoma wyjsciami rca i na jednym kanale na wzmaku były głośniki a na drugim sub? Albo może kupić drugiego wzmaka do głośników?

 

Dlaczego nie polecasz głośnikow na tył? Zależy mi na dobrym efekcie, tylko pytanie czy to jest opłacalne?

 

Może mi ktoś doradzić czy warto jest puszczać na jeden kanał wzmaka głośniki w drzwiach a na drugim suba? Bo już bym chciał działać xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś doradzić czy warto jest puszczać na jeden kanał wzmaka głośniki w drzwiach a na drugim suba? Bo już bym chciał działać

 

Pod tego Blaupunkta 4 nanałowego, co masz to jak najbardziej, 2 kanały na przednie głośniki a kolejne 2 mostkujesz w jeden i dajesz na suba

 

Czyżbyś kupił radio z 2 wyjściami RCA ?? czy coś się zmieniło w konfiguracji sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wczoraj zamowiłem radio jvc kd-avx1. Teraz tylko zastanawiam sie jakie głosniki na przod, wszyscy polecają te signaty h16. Mozna je miec za 2stowki.

 

Myslicie ze bez zwrotnic pod samym wzmakiem zagra to jakos przyzwoicie? W przyszłosci zainwestuje pewnie, ale narazie mam ograniczone srodki.

 

Wacham sie jeszcze czy nie kupic od razu 4, warto zainwestowac w tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslicie ze bez zwrotnic pod samym wzmakiem zagra to jakos przyzwoicie? W przyszłosci zainwestuje pewnie, ale narazie mam ograniczone srodki.

 

Raczej potrzebne będą zwrotnice a to już dodatkowy koszt, także proponuję dołożyć 50 zł i kupić np. Helix Blue 62 C akurat będą pasowały pod tego Blaupunkta

 

Wacham sie jeszcze czy nie kupic od razu 4, warto zainwestowac w tył

 

Zrobić dobry przód w zestawie z tymi Helixami i wygłuszeniem drzwi i zamiast drugiej pary głośników to kupić skrzynkę ciśnieniową np. Hertz DS 250. Dwa kanały mostkujesz i zasilasz tego suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam suba gto 120bp, myslisz ze sie nie nada?

 

Daruje sobie te signaty, zamowie te helixy, czy te tweetery bedą pasowac do fabrycznych otworow? Tzn. tam przy lusterkach.

 

Aha i jakie dystanse są potrzebne do tych głośników?

Edytowane przez equinox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gto 120bp

 

Jest taki model ?? a nie przypadkiem GTO1204BP bo jakoś nigdzie nie mogę znaleźć i nie spotkałem się akurat z tym modelem (o ile istnieje) podaj ewentualnie parametry tego suba albo jakąś fotkę strzel

 

Daruje sobie te signaty

 

Nie są takie złe, tylko musiałbyś zainwestować w dobre zwrotki a to koszt około 80 zł za komplet ... tym samym moim zdaniem Helixy będą jak najbardziej ok i tweetery będą pasowały w fabryczne otwory...

 

P.s. sprawdź oznaczenia tego suba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego suba:http://allegro.pl/jbl-gto-1204bp-i1597765905.html

 

A jak z tymi dystansami? Jakie musze kupić?

 

Musze jeszcze dokupić jakieś okablowanie do wzmaka i głośników, czy firma kabli ma jakieś znaczenie? Jeżeli tak to co byś polecił? Potrzebuja 2 kable rca, zasilanie do wzmaka i kable do głośników.

Edytowane przez equinox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle ten sub, co masz to potrzebuje więcej mocy niż ten Blaupunkt może mu dostarczyć - tu masz 300 W znamionowej a wzmak na mostku dysponuje zaledwie (powiedzmy) 150 W. Jak masz możliwość to sprzedaj tego GTO i zainwestuj w Hertz'a aby w pełni wykorzystać moc wzmaka. Co się tyczy dystansów to tu masz aukcję tych Helix'ów w zestawie z dystansami http://allegro.pl/kultowe-helix-b-62c-dystanse-i-kurier-gratis-i1598978664.html

Natomiast jeśli chodzi o okabloanie to tu masz dobry zestaw : Hollywood HW Energetic, w którym masz zasilanie, sygnałówki i bezpiecznik. Jednakże masę polecałbym poprowadzić bezpośrednio do akumulatora aby uniknać tzw. efektu obrotów silnika w głośnikach. Zazwyczaj w zestawie jest jeden komplet kabli RCA. Tu masz dodatkowy do podłączenia suba przez RCA Hollywood Energetic PRO 215 Jeśli chodzi o firmy, które zajmują sie kablami to polecam: Dietz, Sinuslive, Hollywood, Rockford. Do suba idzie zazwyczaj kabel OFC min 4 mm2

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba ostatnie pytanie xD

 

Podejrzewa ze z akumulatora do wzmaka który będzie w bagażniku nie starczy 5m kabel zasilający(z tego co zobaczyłem to standardowa długość). Czy mogę zlutować 2 kable?

 

I jeszcze pozostały drzwi do wygłuszenia, co myślisz o tych matach:

http://allegro.pl/wygluszajaca-mata-bitumiczna-standard-boll-i1578688869.html

Ile takich mat potrzebna na przód dwrzi?

 

Jak juz wszystko bede montowac, to czy podłaczać kondesator? mam toxica 2f

Edytowane przez equinox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewa ze z akumulatora do wzmaka który będzie w bagażniku nie starczy 5m kabel zasilający(z tego co zobaczyłem to standardowa długość). Czy mogę zlutować 2 kable?

 

W zupełności ci wystarczy tego kabla, ja też mam B5 w kombiaku i bez problemów mi wystarczyło a wzmak siedzi w w schowku w bagażniku od strony kierowcy. Jeśli chodzi o lutowanie to nie polecam - w ostateczności możesz zastosować TAKI ŁĄCZNIK

Co do mat wygłuszających, to te co znalazłeś raczej są kiepskie. TU masz naprawdę dobre maty. Fakt, cenowo różnią się od twoich ale jakościowo biją na głowę. Na każde drzwi zazwyczaj zużywa się około 4-5 mat.

 

Jak juz wszystko bede montowac, to czy podłaczać kondesator? mam toxica 2f

 

Kondensator jest ci niepotrzebny. Kondka 1F stosuje się na każde 500 W mocy znamionowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam okablowania i z reguły są tylko 1m kable masowe w zestawie, czy ten kabel masowy można podłączyć po prostu do masy? czy trzeba go ciągnąć do akumulatora?

 

Zastanawiałem się właśnie gdzie schować wzmacniacz, czy masz może fotke jak to zamontowałeś w schowku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam okablowania i z reguły są tylko 1m kable masowe w zestawie, czy ten kabel masowy można podłączyć po prostu do masy? czy trzeba go ciągnąć do akumulatora

 

Zazwyczaj w zestawach jest tylko 1 m przewodu masowego. Najlepiej jest ciągnąć masę zz akumulatora ale możesz przykręcić do jakiegoś (dobrze oczyszczonego) kawałka blachy.

 

Zastanawiałem się właśnie gdzie schować wzmacniacz, czy masz może fotke jak to zamontowałeś w schowku

 

picture.php?albumid=270&pictureid=4450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 5m kabla masowego moge dokupić byle jakiej firmy?

 

Czy jest możliwość podłączenia wzmacniacza tak aby włączał się kiedy włączam radio? Jeżeli tak to jak to sie robi? czy potrzebuje jeszcze coś do tego dokupić?

 

Co myślisz o tym zestawie http://allegro.pl/zestaw-kabli-10mm-hollywood-hw-energetic-4kan-i1582790793.html ?? nie musiałbym dodatkowe auxa kupować, cena w miare przystępna.

Edytowane przez equinox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te 5m kabla masowego moge dokupić byle jakiej firmy

 

Chociażby TEN

 

Czy jest możliwość podłączenia wzmacniacza tak aby włączał się kiedy włączam radio? Jeżeli tak to jak to sie robi? czy potrzebuje jeszcze coś do tego dokupić?

 

Od tego jest kabelek REMOTE (zazwyczaj niebieski) - masz go w zestawie razem z przewodem RCA

 

Co myślisz o tym zestawie http://allegro.pl/zestaw-kabli-10mm-...582790793.html ?? nie musiałbym dodatkowe auxa kupować, cena w miare przystępna.

 

No i styka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności