Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie tak myślałem tylko że od radia jest puszczony kabel z oznaczenien remote(zdjęcie 1)

 

 

Wie ktoś może co z czym powinienem połączyć? czy kolejność nie ma znaczenia?(zdjęcie 2,3,4,5

remote.jpg

20110510195.jpg

20110510196.jpg

20110510197.jpg

20110510198.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego 1 kostka z 2 fotki to glosniki,podlacz z kostka 4 z 5 fotki,kostke 2 z 2 fotki podlacz z 3 z 5 fotki,tylko widze ze masz 2 glosniki tylko tak,pewnie przod,ale podlacz tak jak mowie,ten zolty juz wpiales w kostke??Koledze Wilacz pewnie nie chodzilo o to remote ktore ty pokazales na fotce 1,jemu chodzilo o kabel na ktorym pojawia sie napiecie po wlaczeniu radia np do sterowania wzmacniaczem lub elektr. antena(ten co zaznaczyles na czerwono na wczesnieszych fotkach)

Edytowane przez kris87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że od radia jest puszczony kabel z oznaczenien remote(zdjęcie 1)

Remote (w tym przypadku i modelu radia) to jest podłączenie do sterowania do kierownicy(potrzebny jest specjalny adapter ) patrz opis na załączonych skanach.

Dodaję fotki podłączenia radia JVC AVX22 -inne radio,ale też dvd-może coś pomoże i da radę odczytać

Jeżeli chodzi o fioletowy kabelek to może być podłączenie do masy(prawidłowo w instrukcji jest że do kontrolki ręcznego,żeby nie oglądać filmów w czasie jazdy)

Paweł pamiętaj żeby zamienić kolorami żółty z czerwonym w kostce,jęzeli chcesz żeby działało tak jak orginalne,które miałeś-robisz to na złączkach które zaznaczyłem na Twojej fotce.

Jak tego nie zrobisz to nie będziesz miał pamięci po wyjęciu kluczyków ze stacyjki.(Passaty tak mają)

frotka.jpg

frotka1.jpg

20110510196.jpg

Edytowane przez kmdm24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten fioletowy to nie jest remote? Nie mam pewnosci, czy cos sie stanie jak podłącze i sprawdze?

 

Głosniki i okablowanie jest juz u mnie, jak mi czas pozwoli to wszystko dzisiaj zamątuje.

 

Mam jeszcze pytanie, czy te syki helixa trzeba wyłuskać z oryginalnej obudowy zeby włożyć do fabrycznej w samochodzie?

Edytowane przez equinox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten fioletowy to nie jest remote? Nie mam pewnosci, czy cos sie stanie jak podłącze i sprawdze?

 

Na 100 % to nie remote - kmdm24 ma całkowitą rację - to do sterowania z kierownicy

 

Mam jeszcze pytanie, czy te syki helixa trzeba wyłuskać z oryginalnej obudowy zeby włożyć do fabrycznej w samochodzie

 

no raczej tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ktory to jest kabel remote? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie ktory to jest kabel remote? xD

Najlepiej zrób to tak,jeżeli masz miernik,a jak nie to żaróweczkę(12 V) z 2 kabelkami podłączaj do tych kabelków gdzie uważasz że może być to sterowanie. Jedna końcówka do kabelka,druga do minusa masy.

Na kablu powinno pojawić się 12 v po włączeniu urządzenia (może też być że plus pojawia się dopiero po włączeniu radia i to będzie kabelek do elektrycznej anteny(też go możesz wykorzystać do zasilania wzmacniacza,separatora antenowego,który będzie niezbędny,aby radio odbierało)

W niektórych radiach jest możliwość ustawienia wyjścia na (antenę,zasilenie wzmacniacza) po uruchomieniu urządzenia,lub dopiero po włączeniu radia,może to też posiadasz w menu radia.

Jeżeli chodzi o twoją kostkę z radia to

1.kabel czerwony plus stały(pamięć)

2. kabel żółty plus po stacyjce(możliwość uruchomienia wtedy radia)

3.Kabelek czarny -minus (masa)

4. kabelek pomarańczowo biały -plus po włączeniu świateł-przyciemnia się wtedy obraz na wyświetlaczu,przyciemniają się przyciski.

5.ZOSTAJE KABELEK NIEBIESKO BIAŁY KTÓRY TO MOŻE BYĆ REMOTE -tylko musisz sprawdzić kiedy plus się pojawia.

6. jeżeli tam plus się w ogóle nie pojawia to sprawdż fioletowy,ten odłączony widoczny na inych fotkach-powinien on też wychodzić z tej pękniętej kostki tak samo jak żółty.

Reasumując to niebieski lub fioletowy powinien być od sterowania urządzeń zewntrznych tj anteny,wzmacniacza( ten drugi powinien być podłączony do masy,aby można było filmy oglądać np. w czasie jazdy0

PAMIĘTAJ musisz to sprawdzić miernikiem(żaróweczką),bo jak się pomylisz to możesz dać remote na masę,a więc plus dasz na masę.

A ten czarny kabelek z napisem remote z gniazdem tak jakby na słuchawki 3,5 cala to na pewno jest do sterowania z kierownicy

kostka.jpg

Edytowane przez kmdm24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montuje właśnie głośniki i chyba wysłali mi nie takie dystanse jak trzeba...dostałem 2 dystanse po 1.8cm grubości.

 

Jak podkładam jeden to za mało, jak dwa to chyba za dużo.

 

Jakiej grubości powinny być te dystanse?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej grubości powinny być te dystanse?

Zależy jakie zamawiałeś,ale powinny być 30 mm(idealnie pasują),czasami 36 mm też montują,ale może być problem że będzie tapicerki dotykał(nie montowałem,tylko słyszałem,więc nie jestem pewny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy jakie zamawiałeś,ale powinny być 30 mm(idealnie pasują),czasami 36 mm też montują,ale może być problem że będzie tapicerki dotykał(nie montowałem,tylko słyszałem,więc nie jestem pewny)

mi przy 5cm głośnik dotykał tapicerki, przy 4 jest ok.

 

dostałem 2 dystanse po 1.8cm grubości

 

najłatwiej to zamontuj jeden dystans i głośnik, zobacz czy szyba opuszcza się do samego dołu i nie zaczepia o głośnik, jeżeli nie to powinno był ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem je montować, ale szyba zachacza. Moge je wyciąć po prostu z zwykłego mdfu? i jak coś robić 3 czy 4 cm grubości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak zrobiłem :)

taką wysokość jaka mi pasowała

jak już je powycinasz, skleisz i będą gotowe do montażu warto je jakoś zaimpregnować, żeby nie wciągały wilgoci i nie puchły

pozdr

Edytowane przez wilczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem Wam serdecznie podziękować za pomoc :dobrze

 

Wszystko zamontowałem i jestem bardzo zadowolony z efektu, z czystym sumieniem moge wszystkim polecić te głośniki helixa.

 

 

Jak to mówią apetyt rośnie w trakcie jedzenia...chciałbym kupić głośniki na tył, teraz pytanie czy ten wzmak da rade to pociągnąć ?

 

Czy lepiej np. blaupunka wzmaka zostawić na głośniki tył-przód, a do suba kupić nowego wzmaka? Jeżeli tak to co polecicie taniego i może używanego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle zamiast pakować głośniki na tył , co wiąże się oczywiście z kosztami i bawić się w oddzielny wzmak pod suba - to na twoim miejscu rozwiązałbym to bardziej "fachowo". Zamiast używki to kup dobrego suba pod ten wzmak na mostku co posiadasz. Reasumując, całość wyjdzie taniej, a efekt z odsłuchu będzie o niebo lepszy niż stosowanie głośników na tyle i jeszcze dodatkowo sub w bagażniku. Zresztą każdy ci powie, że podstawa to mocny przód z wygłuszeniem i sub na tyle - wszystko pod wzmakiem :)

Wracając do konkretów ... jeśli wykorzystasz dwa kanały na mostek w swoim wzmaku, to z czystym sumieniem możesz zainwestować w TAKIEGO suba :) Moc, skuteczność i cena adekwatna do posiadanego przez ciebie wzmaka oraz twoich oczekiwać na początek. Jeszcze będziesz nam dziękował, że odradzaliśmy ci głośniki w tylnych drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. mam za mocny sub jak pod ten wzmak?

 

W takim razie zmienie go, tylko ten hertza jakoś do mnie nie przemawia. Co jeszcze być polecił? Do jbl mam zaufanie, czy coś z jego stajni znalazło by sie?

 

Albo powiedz w jakiej skrzyni i jakiego głośnika szukać :)

Edytowane przez equinox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn. mam za mocny sub jak pod ten wzmak

 

Zapomniałem o Twoim 300 W JBL'u :) ale faktycznie masz przysłaby wzmak pod tego suba. Do Twojego wzmaka idealnie będzie pasował sub o mocy nominalnej 150-200W (optymalnie)

 

W takim razie zmienie go, tylko ten hertza jakoś do mnie nie przemawia. Co jeszcze być polecił? Do jbl mam zaufanie, czy coś z jego stajni znalazło by sie

 

Ja natomiast wręcz odwrotnie jakoś nie przepadam za JBL. Jeśli chodzi o Hertz'a to z pewnością lepsza firma od JBL'a. Nie kojarzę jakiej muzyki słuchasz bo to też ma duże znaczenie przy wyborze skrzynki, czy ciśnieniowa, czy BR. Co bym jeszcze polecił...

 

Rockford Fossgate R1

PowerBass S-10

u-DIMENSION EL-S104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham głownie hiphopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego potrzebujesz skrzyni aktywnej (BR) a to już większe "pudła" np. coś takiego: HERTZ DS 250

 

Ewentualnie jak lubisz się bawić to możesz sobie sam zbić skrzynkę z MDF'u i do tego dokupic głośnik niskotonowy (tu już masz większe pole wyboru) no i oczywiście wyliczyć litraż skrzynki - TU masz wszystko opisane.

Ale to zależy od ciebie czy chcesz się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem głośniki HETRZ DSK-165 i stwierdzam, że grają dużo gorzej od oryginalnych głośników. Czy jest możliwe, że coś źle podpiąłem.

Oryginalne dają taki basik że aż miło a te zaczynają harczeć!!! Podpinałem kondensator co jest w zestawie i go odpinałem i nie widze różnicy.

Doradźcie coś please.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem głośniki HETRZ DSK-165 i stwierdzam, że grają dużo gorzej od oryginalnych głośników

 

A pewnie że będą grać dużo gorzej niż oryginalne i harczeć jak szalone :) A kolega drzwi wygłuszył ??

 

Oryginalne dają taki basik że aż miło a te zaczynają harczeć

 

A kolega zastosował wzmacniacz do tych głośników?? bo harczą z tego powodu, że im mocy brakuje...

 

odpinałem kondensator co jest w zestawie i go odpinałem i nie widze różnicy

 

Kondensator w zestawie ?? hmmm a ile ten kondek ma "F" faradów - kolega pewnie się doczytał, że kondensator stosuje się na każde 500 W mocy sinusoidalnej (RMS) gdzie Hertz'e DSK-165 potrzebują zaledwie 80 W

 

Doradźcie coś please.

 

1. Zastosować wzmacniacz

2. Wygłuszyć drzwi dobrymi matami

3. Zastosować dobre kable

4. Cieszyć się dobrym odbiorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności