Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy glosniki majace 70 wat w RMS warto montowac majac do wydania powyzsza kwote

Jasne że nie warto ja bym powsadzał takie z 300 W :)

 

Pierwsze pytanie brzmi : na czym ci dokładnie zależy na jakości czy na mocy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy mi zarowno na jakosci jak i mocy oczywiscie optymalnej , bo ze stoperami w uszach nie za fajnie sie jezdzi ;) Glownie chodzi o to zeby gralo ladnie czysto i w miare glosno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to chronologicznie według mego uznania poleciłbym jednak coś z innej beczki:

 

Rainbow SLX 265 399 zł

u-Dimension EL COMP6 349 zł

FOCAL ACCESS 165 A1 399 zł

HERTZ ESK-165 409,99 zł

Infinity REF 6530 CS 359 zł

 

Jeśli chodzi o wzmacniacz ( choć żaden nie jest za mocarny dlatego dobrze żebyś skupił się na głośnikach piniżej 100 W) to też wedle mego uznania pod względem mocy i jakości:

 

u-DIMENSION GLOW 4075 749 zł

CARPOWER POWER 4/400 539 zł

HERTZ HE4 HE-4 700 zł

Crunch GTX4600 699

 

Co do skrzynek to polecałbym do techniawki w obudowie ciśnieniowej ale zrobisz jak zechcesz - przy bass reflexie masz głębsze zejście. Ale to przy szybszych utworach takich jak trance to ciśnieniówka będzie górą:

 

Ciśnieniowe:

 

RE AUDIO SuperMini REX-8 D4 339 zł

JL AUDIO WX12 419 zł

PowerBass S-124 369 zł

Hertz ESX200 359 zł

Rockford Fossgate R1 299 zł

Infinity Ref1260 299 zł

 

Bass Reflex

 

RE AUDIO SuperMini REX-8 D4 349 zł

HERTZ ES 250 379 zł

Rockford Punch P1L-1X12 429 zł

Ground Zero GZIB1200BT 350 zł

 

Do tego kable sygnałowe:

 

Dietz 79 zł

 

Dodatkowo jeszcze TE do wzmacniacza bo w komplecie nie ma 4x4 38 zł

 

10-12 mb kabla sygnałowego ze wzmacniacza do głośników przednich OFC 2x2,5 mm 1,39 zł za 1mb.

 

1-2 mb kabla OFC 2x4 mm ze wzmacniacza do suba 2,70 zł za 1 mb.

 

Oczywiście wygłuszenie robisz już osobno tak jak pisałeś na początku. Tylko zadbaj o dobre maty bo to podstawa.

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki bardzo . Mam jeszcze pytanie czy te tweetery , np. od Rainbow SLX 265 wejda w miejsce oryginalnych tweeterow ? Czy sa jakies sposoby na ich zamocowanie czy montaz ich jest bezproblemowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdą bez problemu - kopułka (obudowa) jest zazwyczaj odkręcana i mozna wówczas łatwo zdemontować tweeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bedzie trzeba wstawic dystanse z MDF'u , czy jest to jakas konkretna grubosc czy poprostu zakupic do passata b5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie z tyłu głośnik jeden nie działa, drugi pierdzi. Mam jeszcze Vectrę B i w niej głośniki i radio xplod sony. Chciałbym te głośniki w pasku i mam pytanie.

Czy takie głośniki podejdą na tył do B5 kombi??

http://www.sony.pl/product/ics-f-series-speakers/xs-f6926se#pageType=TechnicalSpecs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze bedzie trzeba wstawic dystanse z MDF'u , czy jest to jakas konkretna grubosc czy poprostu zakupic do passata b5

 

Dystanse z MDF-u grubosci 30 mm pasują idealnie

 

Czy takie głośniki podejdą na tył do B5 kombi

 

Nie podejdą bo:

- to elipsy 16 x 24

- samym radiem ich nie zasilisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie podejdą bo grają rewelacja.

A takie głośniki??

http://www.pioneer.pl/pl/products/archive/TS-G1702i/index.html

Z tego co wyczytałem, to trzeba dokupić dystanse i przewody puścić nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej odpada, to zestaw dwudrożny a w pasku masz przecież miejsce w drzwiach na tweeter. Tym samym aby uzyskać dobry efekt należałoby zastosować zestaw odseparowany, czyli woofer + tweeter - najlepiej na zwrotnicy. Ten pionek, co prezentujesz słabiutko zagra i dobrego efektu raczej nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo tych pionkow mam takowe ( polecil kiedys gosc od audio... ) i po zal sie Boze. Musialem wrocic do serii. Daly by rade na tylna polke w jakims fiacie gdzie gralyby sobie delikatnie ale w passacie mimo ze tweeter mialem ori zero basu. I tak oto poplynalem 200zl na tym zestawie ktory teraz sie kurzy. Ale moge Ci podpowiedziec ze ja mam z przodu ori i z tylu ori z tym ze przod to oczywiscie tweeter i woof. a z tylu sam woofer przy czy na radiu ( pioneer ) odciete pasmo na tyl powyzej 100Hz i efekt zadowalajacy jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może takie??

http://www.sony.pl/product/ics-f-series-speakers/xs-f1736se#pageType=TechnicalSpecs'

Nie chcę wydawać 300 czy 500 zł na głośniki. Mogę mieć takie dwa za 130zł i wystarczyłyby. Chciałbym jakieś głośniki żeby z tyłu grały, bo z tyłu jest lipa a i z przodu jeden zaczyna charczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczepiłeś się tych głośników dwudrożnych ... Najlepiej zrobisz wydając najmniej kasy jak kupisz sobie na tył ori głośniki, nie będziesz zmieniał żadnej instalacji nie potrzebujesz też wzmaka. Możesz ewentualnie zaopatrzyć się w głośniki np. firmy Phonocar o małej mocy, które zagrają pod samym radiem. Wydasz niewiele bo to koszt około 140 zł, ale za to masz zestaw odseparowany na zwrotnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym zainwestowac w sprzet grajaco do mojego paska za okolo 1500-2000zl nie interesuja mnie zadne tuby itp wole miec naprawde dobre glosniki radyjko mam blaupunkt buenos aires 200 w tej cenie 2000 licze tez wygluszenie montaz ogolnie wszystko.

 

---------- Post added at 15:02 ---------- Previous post was at 14:55 ----------

 

I czy wiecie gdzie jest jakas pozadna firma car-audi ktora mi wszystko zamontuje okolice tuszyna (łódź, pabianice, piotrkow tryb.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie zalozylem w passacie glosniki z przodu Sinus LIve 165mm o mocy 100rms ale bas wydobywa sie z nich twardy co zrobic zeby byl miekki? dodam ze sa podlaczone tylko pod radio. mam 4 soprany i 2 te glosniki pomozcie i podpowiedzcie grac ladnie graja radio nie wytrzymuja Pioneer 4x50w:) czekam na odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sinus LIve 165mm o mocy 100rms ale bas wydobywa sie z nich twardy co zrobic zeby byl miekki

 

Moc oczywiście ładna :) co zrobić ?? a wygłuszyć drzwi po pierwsze

 

dodam ze sa podlaczone tylko pod radio

 

które wyciąga max 16-20 W w rms'ie :)

 

Łap kalkulator i licz ile ci brakuje mocy : 100-18=82

 

Wniosek: zastosować wzmacniacz o mocy (+ -) 100 W w rms'ie na kanał, dobre kable i wygłuszyć drzwi - bas wróci :)

 

---------- Post added at 21:56 ---------- Previous post was at 21:43 ----------

 

Witam, chcialbym zainwestowac w sprzet grajaco do mojego paska za okolo 1500-2000zl nie interesuja mnie zadne tuby itp wole miec naprawde dobre glosniki radyjko mam blaupunkt buenos aires 200 w tej cenie 2000 licze tez wygluszenie montaz ogolnie wszystko

 

Wzmacniacz 2 kanałowy oczywiście, bo nie pisałeś o rozbudowie:

 

Crunch DSX2350 445 zł

 

Zestaw głośników odseparowanych coś z tej półki:

 

Rainbow SLX 265 - 399 zł

GŁOŚNIKI CCC MOREL MAXIMO - 359 zł

 

Kable

 

Zestaw 20 mm - 119 zł

 

W sumie bez kosztów wysyłki mieścisz się w przedziale: 923 - 963 zł do tego doliczasz około 200 zł max za dobre maty wygłuszające + kilka groszy na dystanse z MDF'u i oczywiście robocizna. Także z pewnością 2000 nie przekroczysz w zależności od tego ile ci zaśpiewają w firmie.

P.s. niestety w twoim regionie akurat nie znam firm montujących CA, ale myślę że chociaż odrobinkę pomogłem

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma takie glosniki do sprzedania za 500 zl sa warte swojej ceny i lepszy od tych co napisales wczesniej http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,196,197&kid=197&pid=1190?? i jezeli tak to co do nich bym musial dokupic czyli jaki wzmacniacz itp? a i czy ty montujesz glosniki bo chetnie bym sie wybral nawet te 300km do kogos kto sie na tym zna i zrobi mi to dobrze niz gdzies gdzie za miesiac przestanie mi to grac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie:) opracowalem taki projekt zabudowy bagaznika w passacie b5 sedan:) i mam do was pytanie jaki sprzet dobrac do tego:) potrzebuje 2 glosniki 165mm sobran+bass, skrzynie basowa, wzmak do niej i radio:) chodzi mi zeby to dobrze gralo ale takze nie za drogo;) chodzi o czystosc dzwieku;) i estetyke;) zdjecia połki pokaze jak ja wykonam teraz prosze o propozycje:) pozdro czekam na odp:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że koszt powinien zmieścić się w granicach 7000-8000 zł no i muzyka jakiej słuchasz to przede wszystkim elementy folkloru w połączeniu z azerbejdżańskim ambjentem :)

I głośniki do półki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no bez szalenstwa do 1000zł nie wiecej;) to moj prototyp narazie zobacze jak to bedzie gralo;) wiec potrzebuje pomosy do tego zeby to zrobic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności