Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra a teraz serio: Nie wiem czy się orientujesz ale jeżeli masz zamiar zastosować głośniki w tylnej półce to rozwieję ci wątpliwości co do twoich oczekiwać projektowych że to przynajmniej "średnio zagra" już nie mówiąc, że "dobrze". Niestety takie są fakty. No chyba, że źle zinterpretowałem to co napisałeś i potrzebujesz jednak głośników na przód w drzwi a suba do tyłu - wtedy ok :) Poza tym w tej kwocie co napisałeś to trudno będzie się zmieścić nawet bez radia i na używkach - raczej nierealne do wykonania. Mogę oczywiście poszukać ci czegoś w miarę dobrego po najniższych kosztach z radiem ale w 1000 się nie wyrobię. Sam wzmak 4 kanałowy to koszt około (+-) 400 zł. Napisz mi przede wszystkim jakiej muzyki słuchasz, czy sprzęt ma być nowy czy używani i obowiązkowo pokaż ten projekt nawet zrobiony od "ręki". Muszę wiedzieć na czym stoję i jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Podobno ktoś sie tu zna na car audio...wiec szukam porady..

 

chcę zakupić takie radyjko (lub jakiś odpowiednik czekam na propozycje)

 

ALPINE CDA-9887R

 

miałem w przeszłości cda-9812rb i cda 9885r i podoba mi sie jak Alpine gra.

Do tego chciał bym jakieś glosniki 16cm do passat 2 komplety . orginalnie mam 8 głosników i chce zeby tak zostało..

myślałem nad:

 

Hifonics Ts 6.2c

Hertz Esk

 

czy moze jakieś JBL lub Infinity. Dodam ze nie bardzo chce mi sie je dawć pod wzmacniacz i mysle je dac pod radyjko.. Wiem ze nie powinno sie ale juz raz przerabiałem i to ciągniecie kabli i wpuszczanie w drzwi mnie dobija.. Drzwi wygłusze tymi matami bitumicznymi z allegro tylko pytanie czy wygłusza się zaraz pod tapicerką czy odkrecic jeszcze to aluminiowe poszycie drzwi i wygłuszyc za nim ..??

 

Co do sub to narazie nie bede wkładał bo mam kombi i uzywam bagaznika - ale jak przyjdzie na niego czas to mam JBL W12GTI i wzmacniacz JBL Pb1100 by Crown.. ale nie wiem czy go nie zamienie na cos mniejszego bo to olbżym i zajmuje duzo miejsca.. Może jakaś INFINTY KAPPA PERFECT.. zobaczymy..

Prosze o podpowiedzi ludzi którzy siedzą w temacie.. u dodam ze nie chce wydać jakijś strasznej kasy na to .. wiec jak ktos wie ze jakieś inne głośniki bedo tanie a nie gorsze to prosze pisać..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)! zakupiłem takie oto radyjko: Pioneer MVH-8200BT ( http://allegro.pl/pioneer-mvh-8200bt-gwarancja-pl-auto-hi-fi-w-wa-i1546871329.html ) prosze was o pomoc w tym jakie głośniki dobrać do tego zeby ładnie grało:) (do przodu i do tyłu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żadko ktos tu zagląda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak wydaje ale nic to poczekamy moze zjawi się ktoś chętny do udzielenia pomocy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ALPINE CDA-9887R

 

Bardzo dobry wybór - te Alpinki ładnie grają

 

Hifonics Ts 6.2c

Hertz Esk

 

I jedno i drugie w konfiguracji pod samym radiem odpada. Hifonics'y mają 125 W mocy znamionowej, a Hetrz'e 100 W. Natomiast z samego radia wyciśniesz moc w granicach 16-20 W. Także sam widzisz ile ci jeszcze brakuje. Niestety bez wzmaka się nie obejdzie.

Jeśli chcesz podłączyć dobre głośniki pod samo radio i żeby ci to ładnie zagrało przy wygłuszonych drzwiach (wygłuszaj jak największa powierzchnię) to skupiłbym uwagę na tym zestawie:

ROCKFORD R1652-S - nie sa tanie ale pod samym radiem zagrają. Z tańszych głośniczków to już chyba tradycyjnie:

Phonocar też idealnie nadają się pod samo radio.

Co do mat to zainwestuj w dobre a nie byle jakie za grosze. Każdemu polecam np. Sinuslive, mogą być jeszcze ATE ale to już słabsze wykonanie (ostatecznie)

 

Na twoim miejscu mając wzmak zainwestowałbym oczywiście tylko i wyłącznie w zestaw przedni z jakimś niedużym subikiem. Wzmak zawsze możesz włożyć w boczek jak masz kombi (40 cm spokojnie się zmieści)

 

Witam! zakupiłem takie oto radyjko: Pioneer MVH-8200BT ( http://allegro.pl/pioneer-mvh-8200bt...546871329.html ) prosze was o pomoc w tym jakie głośniki dobrać do tego zeby ładnie grało (do przodu i do tyłu)

 

Tył odradzam ale skoro się uprzesz to twoja sprawa :) Drzwi obowiązkowo do wygłuszenia skoro chcesz uzyskać dobry efekt. Jeśli chodzi o głośniki pod samo radio to myślę, że opcja jaką przedstawiłem koledze powyżej będzie jak najbardziej ok. Niestety dużego wyboru głośników o małej mocy znamionowej nie ma - oprócz straganiarskich.

 

Jeszcze dygresja do obu Panów: zmieniając oryginalne nagłośnienie na zestaw odseparowany możecie poczuć niedosyt w niskich tonach. Do tego konieczne jest wygłuszenie drzwi no i taka uroda zestawów odseparowanych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rdzenny

Siemka. Jestem tu nowy i mam pytanie (myślę że dobry temat wybrałem) otóż mam radio LG LAC3900RN (4 x 53w) i do niego mam podłączone 4 głośniki : dwa nisko/średnio tonowe w drzwiach z przodu na dole (orginalne, fabrycznie zamontowane) oraz dwa tweetery/ syczki w drzwiach z przodu u góry (również orginalne ). Chciałbym zamontować głośniki z tyłu : dwa na dole w drzwiach i u góry dwa tweetery/ syczki. Było by wtedy 8 głośników, niektórzy mówią że nie wytrzyma radio inni że spokojnie więc wolę się dowiedzieć od fachowców :) gdyż ja się w ogóle nie znam na car audio. Dodam że mam PASSATA B5 3B w sedanie. Wystarczą mi orginalne głośniki więc proszę nie proponować mi zestawów po 600 zł gdyż mój budżet tak wysoki nie jest ;p;p. Tak więc jeszcze raz czy moje radio da radę pociągnąć te 8 głosników czy trzeba będzie dokupywać jakieś tam wzmacniacze??? Z góry dziękuję :)

Edytowane przez rdzenny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w koncu ktos odpowiedni:D dziekuje za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie wzmacniacza. na cały zestaw moge pzreznaczyc 1,5 tys i jezeli moglbym zmontowac w tej cenie cos porządnego na przód i tył wraz ze wzmacniaczem to jesli masz chwilke to pomoz mi w wyborze sprzętu:) (lubie dobre brzmieine ale nie mam najmniejszego pojecia co i jak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze dygresja do obu Panów: zmieniając oryginalne nagłośnienie na zestaw odseparowany możecie poczuć niedosyt w niskich tonach. Do tego konieczne jest wygłuszenie drzwi no i taka uroda zestawów odseparowanych

 

No własnie tego sie boje.. Mam tak jak pisałem zestaw orginalny z 8 głosnikami czyli 4 srednie i 4 twetery i naprawde gra to nie najgozej bo bass jest taki miekki i podoba mi sie to i nie chciał bym lupic nowego radja i głosników i miec taki szybki stukajacy basik.. jakas rada na to??

a odnosnie malej mocy rms to nie moge tego zakumac . oczywiscie rozumie o co chodzi ale miałem we wczesniejszym aucie radyjko cda-9855r i na tylnej półce głosniki JBL z serii POWER 6x9 o mocy rms 110w i naprawde grały głosno i czysto z przyjemnym basse i to tylko pod radjem... wiec nie kumam czemu te 100w miał by byc gorsze???

 

---------- Post added at 16:20 ---------- Previous post was at 15:59 ----------

 

aa i jeszcze pytank w jakiej kolejnosci to kupowac. czy zacząc od radia a puzniej głosników czy na odwrót.. gdzyz nie mam teraz pieniedzy na całośc odrazu..dzieki

 

---------- Post added at 18:05 ---------- Previous post was at 16:20 ----------

 

a moze któres z tych głośników.

Focal 165 a1

focal 165 VB

 

wiem ze drogie ale podobno warto dozbierać do nich.. i czy pod samo radyjko by były??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Focal 165 a1
lepiej zagrają pod radyjkiem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc jeszcze raz czy moje radio da radę pociągnąć te 8 głosników czy trzeba będzie dokupywać jakieś tam wzmacniacze

 

Jeśli pod oryginalne głośniki to jak najbardziej twoje radyjko poradzi sobie w tej konfiguracji. Żadnego wzmaka nie musisz kupować. w B5 jest przewidziane odpowiednio 4 głośniki średnio/nisko tonowe oraz 4 tweetery (syczki) które przewidziane zostały pod większość standardowych systemów grających. Twoje radio posiada 2 kanały, które zasilają 2 pary głośników, czyli przód i tył. Jeśli chodzi o głośniki średnio/nisko tonowe to są one w zestawieniu z tweeterem traktowane jako jedność (zestaw).

 

---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:22 ----------

 

No własnie tego sie boje.. Mam tak jak pisałem zestaw orginalny z 8 głosnikami czyli 4 srednie i 4 twetery i naprawde gra to nie najgozej bo bass jest taki miekki i podoba mi sie to i nie chciał bym lupic nowego radja i głosników i miec taki szybki stukajacy basik.. jakas rada na to

 

Dobrze wytłumione drzwi konkretnymi matami

 

a odnosnie malej mocy rms to nie moge tego zakumac . oczywiscie rozumie o co chodzi ale miałem we wczesniejszym aucie radyjko cda-9855r i na tylnej półce głosniki JBL z serii POWER 6x9 o mocy rms 110w i naprawde grały głosno i czysto z przyjemnym basse i to tylko pod radjem... wiec nie kumam czemu te 100w miał by byc gorsze

 

To nie jest tak, że głośniki wcale nie będą grały ... oczywiście zagrają, czasem nawet ładnie ale pełnej ich mocy nie wykorzystasz niestety. Owszem może i ładnie ci to grało - szkoda, że nie słyszałeś jak te głośniczki grają pod wzmakiem gdzie dostarczysz im mocy rzędu 100W a nie 16-18 W z samego radia. No i dlatego drogi Łukaszu masz jeszcze półkę z tyłu w samochodzie bo traktowałeś grzecznie głośniki mocą z samego radia :) Poza tym słuchając szybszych utworów stosunkowo głośno - głośniki będą dostawać tzw. zadyszki i będą ci przysłowiowo "pierdziały" a efekt będzie taki, że membrana będzie ci skakać w koszu co zepsuje cały efekt czystego odbioru. Dlatego właśnie dobiera się głośniki do nominalnej mocy radia, ewentualnie wzmacniacza.

 

aa i jeszcze pytank w jakiej kolejnosci to kupowac. czy zacząc od radia a puzniej głosników czy na odwrót.. gdzyz nie mam teraz pieniedzy na całośc odrazu..dzieki

 

1. Radio (głośniki zawsze jakieś tam będziesz miał na początek i coś usłyszysz :) - lepiej mieć odbiór niż go nie mieć)

2. Wygłuszyć drzwi i pociągnąć kable

3. Zamontować głośniki

 

a moze któres z tych głośników.

Focal 165 a1

focal 165 VB

 

Focal to już górna półka głośników. Oczywiście bardzo ładnie zagrają ale to tych zestawów zaopatrzyłbym się w mały wzmacniacz przynajmniej 60W na kanał.

Oczywiście tak jak napisał Rosa pierwszy wariant będzie lepszy. Moim zdaniem szkoda takiej kasy jak chcesz to pod samo radio podpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaki werdykt- jakie najlepsze głosniki pod samo radyjko ALPINE cda-9887r. to może jakies Alpine głosniki?? a moze infinity one mają miekki bass.. bo nie chce stracic tego bassu po wymianie z orginalnych.. a maty do drzwi to bedzie DYNAMAT ORGINAL..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jaki werdykt- jakie najlepsze głosniki pod samo radyjko ALPINE cda-9887r. to może jakies Alpine głosniki?? a moze infinity one mają miekki bass.. bo nie chce stracic tego bassu po wymianie z orginalnych.. a maty do drzwi to bedzie DYNAMAT ORGINAL..

 

Ja bym się jeszcze zastanowił nad tymi:

 

MB Quart FSA 216

 

To chyba najlepsze rozwiązanie pomiędzy Focalem z dużą mocą ale znakomitą jakością a Rockfordem z mniejszą mocą, którą wykorzystasz ale gorszą jakością brzmienia.

Ten zestaw powinien rozwiać twoje wątpliwości

 

---------- Post added at 00:06 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

 

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie wzmacniacza. na cały zestaw moge pzreznaczyc 1,5 tys i jezeli moglbym zmontowac w tej cenie cos porządnego na przód i tył wraz ze wzmacniaczem to jesli masz chwilke to pomoz mi w wyborze sprzętu (lubie dobre brzmieine ale nie mam najmniejszego pojecia co i jak)

 

Dawid powiem tak: osobiście odradzam ci pakowanie głośników w tylne drzwi. Lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w suba - skoro lubisz dobre brzmienie. Naprawdę jakość pomiędzy 4 głośnikami w drzwiach a dobrze zrobionym przodem w połączeniu z subem daje o niebo lepsze efekty. I każdy, kto choć trochę się na tym zna potwierdzi tą tezę. Tu masz już taki fajny zestawik jaki ci przygotowałem i objaśniam krok po kroku:

 

Wzmacniacz 4 kanałowy

GROUND ZERO GZTA 4125X - 599 zł

 

Głośniki na przód

Morel Maximo 6.2 - 359 zł

 

Dystanse pod głośniki:

MDF 30mm - 20,99 zł (kpl)

 

Maty wygłuszające do drzwi (około 4-5 sztuk na jedne drzwi)

Sinuslive ADM - 125 zł (12,50 x 10 szt.)

 

Zestaw kabli do wzmacniacza

Sinuslive KS16 - 139 zł

 

Dodatkowe kable RCA do suba

Sinuslive CH50 - 25 zł

 

Subwoofer

Infinity Ref1260w - 329 zł

 

Kable głośnikowe (ze wzmaka do zwrotnicy głośników przednich)

HQ 2x 2,5mm CCA - 19,80 zł (1,65 zł x12 mb - na obie strony)

 

Kable do suba

Prolink Premium HQ-OFC 2x 4mm - 33,80 zł (16,90 zł x 2mb.)

 

Przewidywany koszt całkowity to około: 1650 zł (bez kosztów wysyłki i wszystko montujesz sam) Jak cena za wysoka to można wymienić wzmak na inny, gdzie zaoszczędzisz 50 zł i tak samo z głośnikami. Ale myślę, że zawsze można coś wyskrobać :)

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o coś takiego właśnie chodziło:D dziekuje Ci kolego napewno nic zmieniał nie będe tylko zakupie ten sprzęcik :) dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CINUL a co myslisz o głosnikach INFINITY referenc lub kappa?? wiem ze mają duzo w RMS bo od 75-90 ale są one 2 omowe i pisze wszedzie ze bez problemu grają pod każdym radjem i dzwiek jest naprawde dardzo dobry... możesz sie wypowiedzieć na ten temat..

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym szukał raczej czegoś w 4OHMach do 400 pln znajdziesz naprawdę fajne głośniczki .. FOCAL, MOREL ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym szukał raczej czegoś w 4OHMach do 400 pln znajdziesz naprawdę fajne głośniczki .. FOCAL, MOREL ....

 

 

Myslałem nad Focla 165A1.. ale one są własnie 4 omowe.. i z tego co sie orinetuje to 2 omowe są lepsze jezeli chodzi o podpiecie je pod radio bezposrednio.. 2 omy mniej oporu daja i mniej rdyjko sie grzeje a co za tym idzie wiecej mocy z radia idzie na głosniki.. I na orginalenej stronie INFINITY pisze ze własnie przez to ze sa 2 omowe BEZ najmniejszego problemu mozna je podpinac pod radjo !!!! A o to michodzi..pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tego co sie orinetuje to 2 omowe są lepsze jezeli chodzi o podpiecie je pod radio bezposrednio.. 2 omy mniej oporu daja i mniej rdyjko sie grzeje a co za tym idzie wiecej mocy z radia idzie na głosniki.. I na orginalenej stronie INFINITY pisze ze własnie przez to ze sa 2 omowe BEZ najmniejszego problemu mozna je podpinac pod radjo

 

Czyżby ??? A nie napisali przypadkiem wiadomości że jak podepniesz głośniki 2 Ohm pod radio 4 Ohm to możesz stopić cewki w głośnikach ?? No chyba że udzielają dożywotniej gwarancji na takie połączenia. Ktoś chyba z firmy Infinity nie zna się na fizyce ....

Zresztą w którymś poście pisałem czym może grozić takie połączenie i że w takim przypadku trzeba zastosować 2 Ohm'owy tranzystor na obwodzie.

Ja bym nie ryzykował. Rosa ma rację, że spokojnie w tej cenie znajdziesz fajne głośniki, chociażby MB Quart - to naprawdę solidna firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde panowie ale wszedzie pisze ze te 2 omowe głosniki bez najmnijszego problemu działaja pod radiem i to nawet lepiej niz 4 omowe.. nawet na allegro ludzie taki pisza.. i na forum car audio tez.. wiec troszke nie kumam..

a radia 2 omowego nie widziałem.. wiec o co kaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności