Skocz do zawartości
Navkol

Czujniki cofania (nieoryginalne)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki zestaw

 

I szczerze powiedziawszy mogę polecić. Nie jest to co prawda oryginał ale jako zamiennik jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy. pomóżcie w wyborze kupna. Zdecydowałem się na zestaw VALEO tylko z jakim wyswietlaczem na lusterko czy kokpit. czy podłanczając do lusterka kabel szpeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pshemo, czesc, mam prosbe moze wystawil bys zdjecie jak wyglada zamontowany przez Ciebie parktronic??

Z gory dzieki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo
pshemo, czesc, mam prosbe moze wystawil bys zdjecie jak wyglada zamontowany przez Ciebie parktronic??

 

Tak na szybko to moge wrzucic jedynie robione kiepskim aparatem z telefonu kom., ale pewnie ogolny zarys bedzie widac ;-) Postaram sie w miare szybko podrzucic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo
hmm...teraz mi powiedźcie jak można spełnić tą min.wysokość montując czujniki na dokładce zderzaka od W8(w oryginalnych otworach) :niepewny:

 

Odpowiedz chyba jest prosta - nie da sie tego pogodzic :zalamany: skoro gorna krawedz dokladki jest nizej niz minimalna wysokosc montazu zalecana dla czujnikow ktore zakupiles. I idac dalej chyba masz dwie opcje:

- olac dokladke i krecic w zderzaku

- montowac w dokladce i olac zalecenia

 

Ja bym wybral ta druga tylko najpierw sprawdzilbym zestaw 'na sucho' - przykleic tasma do dokladki (jesli otwory beda wymagaly rozwiercania, jesli pasuja to je po prostu wcisnij w otwory), zasilanie mozesz wziasc z baterii 9V i poprobuj jak sie bedzie zachowywal zestaw. Obstawiam, ze bedzie dzialal poprawnie, a jedyne trudniejsze bedzie wykrywanie przeszkod w gornej czesci auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedz chyba jest prosta - nie da sie tego pogodzic :zalamany: skoro gorna krawedz dokladki jest nizej niz minimalna wysokosc montazu zalecana dla czujnikow ktore zakupiles. I idac dalej chyba masz dwie opcje:

- olac dokladke i krecic w zderzaku

- montowac w dokladce i olac zalecenia

Ja ich jeszcze nie zakupiłem, ale wydaje mi się, że wszystkie czujniki mają podobne zalecenia....tutaj podaję pokazuje o co mi chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Horvath

Mi się podoba :ok:

Chyba się sam skuszę :hyhy:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robdol

ja chyba też.... choć muszę przemyśleć miejsce do zamocowania tego wyświetlacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość konradwww

Jakie czujniki tylne polecacie do passata sedan 2001 z orginalną listwą na czujniki w zderzaku. Średnica otworów na czujniki to 23mm.

 

- Jaką średnicę czujników dobrać żeby trzymały się stabilnie w otworach?

- Czy montuje się czujniki na kleju?

- Czy będę miał jakieś problemy z instalacją jeśli wcześniej nie miałem czujników?

- Gdzie najłatwiej zamontować centralkę?

 

za wszelkie porady będę wdzięczny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam te chinszczyzne z wyswietlaczami LCD.

Ja od piczatku montuje Parktonik i jestem zadowolony, sa dokladne, nie mialem jeszce zwrotow z powodu uszkodzenia itp. Montowalem pare razy te tansze zestawy z allegro i odradzam nie sa dokladne.

 

jesli chodzi o montaz centralki to najlepiej i najlatwiej z lewej strony w bagazniku za tapicerka (jak otworzysz schowek z lewej strony to po prawej od platikowej zabudowy schowka)

 

jesli chodzi o sam montaz czujnikow to w zaleznosci od modelu i zalecen producenta. w parktronik zalecane jest 50 cm od ziemi, mozna nizej (nawet na dokladke) ale trzeba wowczas pokombinowac z kontem czujnika.

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie to jest montowane w salonach...w chinach? bo na pewno nie w Polsce, malo tego dodam ze wiekszosc salonow (przynajmniej z donego slaska) zaopatrza sie w systemy parktronika.

 

pozdrawiam

tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomczak, do kogo bijesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiekszosc salonow (przynajmniej z donego slaska) zaopatrza sie w systemy parktronika.

Tomczak, a może rozwiń temat, bo według mnie "parktronik" jest to każde urządzenie umożliwiające "parkowanie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy to tak skrotowo nazywa, a tak naprawde sa to czujniki cofania lub tez systemy wspomagania parkowania, ale sa takie firmy Parktronic Polska i te tez sa bardzo obrymi urzadzeniami i te z czystym sumieniem polecam.

 

http://www.parktronic.com/swf_pl/main.html

 

pzrerobilm troche tych cujnikow i te wydaja mi sie najdokladniejsze, ale z pewnoscia moge powiedziec ze sa najmniej awaryjne.

 

dodatkowym atutem jest to ze maja pamie wlasna, wiec przykladowo hk zamontowany na aucie nie powoduje falszywych odczytow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6 sorki zle wypowiedz wyszla, oczywiscie nia mialo byc to nic zlosliwego w Twoim kierunku, za bardzo skrocilem mysl.

 

Zajrzalem na link ktory podales i goscie pisza ze sa montowane s seryjnie w salonach ....ble ble...(wymienione jakich marek)

Nie spotkalem sie prawde mowiac zeby salony (przynajmniej te okoliczne u nas) montowaly to.

 

A powedz jak z dokladnoscia tego urzadzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie to nie wiem jak z dokładnością,ale jakość wygląda nieźle,będe je montował,ale w tym temacie kilka stron wcześniej kolega opisywał te czujniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności