Skocz do zawartości
Navkol

Czujniki cofania (nieoryginalne)

Rekomendowane odpowiedzi

Navkol to do przodu i tyłu ? po 4 na zderzak?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czujnik parkowania porzadna rzecz mam pytanie co sie dzieje w przedziale odleglosci 29 cm -0 cm ?bo z doswiadczenia mojego wynika ze problemy moga byc gdy masz 15cm z tylu i 15 cm przodu(albo mniej),czyli jestes na ciasno do parkowany. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sie dzieje w przedziale odleglosci 29 cm -0 cm ?bo z doswiadczenia mojego wynika ze problemy moga byc gdy masz 15cm z tylu i 15 cm przodu(albo mniej),czyli jestes na ciasno do parkowany. :P

Pozostaje wypchnąć furaka bokiem :rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

myślałem nad tym zestawem tylko mnie irytuje jedna rzecz, czyli nakładka na oryginalne lusterko, ale pomysł dobry, jeżeli Ci to nie będzie przeszkadzać to super sprawa

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

w kosmos super zestaw. Mi sie bardzo podoba bo nie szpeca go jakies nieorginalne wyswietlacze itp. a i cena nawet nie najgorsza patrzac na to co valeo np. prponuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Eura Q 2040 cztery sensory na tył zamonotwane w czarnej listwie jakies 30cm od ziemi działają pięknie i dokładnie były kiedys na allegro teraz ich nie widze

znajde link do producenta to podeśle duzo tansze były niż na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnosnie utrzymania czystosci. a wlasciwiejego braku.

Po zrobieniu okolo 300km w trasie w deszcz tyl mojego passka to sciana blota i koloru przewaznie nie widac wiec i czujniki beda zasyfione na max czy to wplywa niekozystnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem w opisie czujników VALEO

 

Asystent parkowania przeznaczony jest do samochodów w jakich czujniki mogą być zamontowane w zderzaku 45-65 cm nad ziemia, długość pojazdu do 5m, oraz które nie posiadają belki ochronnej pod zderzakiem - czy passat B5 sedan spełnia te wymagania??

 

najprawdopodobniej będą TE czujniki

 

a teraz gdzie je montować? na tych czarnych listwach czy pod? gdyby na czarnych listwach to znika problem z malowaniem czujników, bo chyba gdy zostaną zamontowane pod listwami to spiska je się delikatnie lakierem w kolorze nadwozia... co wy na to ? i jak wygląda zdjęcie tych czarnych listew?

 

EDIT:

 

po kilkunastominutowej rozmowie telefonicznej z przedstawicielem firmy sprzedającej czujniki valeo na allegro dowiedziałem się:

 

-valeo zaleca montaż od 45 do 65 cm nad ziemią, ale można też minimalnie niżej je zamieścić i powinno grać

-przednie czujniki załaczają się na 30 sekund po wyłączeniu biegu wstecznego lub na 30 sekund po uruchomieniu silnika

-czujniki można delikatnie psiknąć lakierem i nic im nie będzie

-podpina się je pod przewód światłą cofania i pod jakiś przewód w stacyjce

-belka z tyłu pod zderzakiem nie wywołuje zakłuceń (sprawdzone na wielu autach w tym na skodzie octavi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypowie się ktoś odnośnie mojego ostatniego postu...?! temat jest dla mnie bardzo ważny :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moon77

Witam,

podłaczam się do tematu z następujacym problemem - kupiłem komplet ( czujniki, okablowanie, centralka, beeper) czujnika cofania (asystent parkowania) do skody superb. Zainstalowałem czujniki w zderzaku, centalkę i beeper w bagazniku i na tym koniec -niestety nie mam do tego schematu montażu. W serwisie skody "zaśpiewali" mi 150 PLN za montaż i nie chcieli nawet dyskutować o udostępnieniu schematu. Czy mógłby ktoś mi pomóc - schemat podłaczenia, link do strony z podpowiedzią , ewentualnie własne doświadczenia?

Uprzedzając ewentualne sugestie - to nie są trzy przewody do centralki i dwa do beepera - centralka ma dwa złącza wielostykowe.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rangerek

adams, odnośnie różnic w cenach.. no więc :):) poczytałem opisy aukcji i stoi jak byk że te tańsze są tylko z buzzerem a droższe mają wyświetlacz :) i to tyle - zreszta są od jednego gościa dostępne więc najl;epiej jego zapytać :)

o nie doczytalem ze juz rozmawiales z gosciem z allegro )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Moon77, Czujniki do Superba masz jaki typ BES003 czy BES005 no i czy to są czujniki podklejane od wewnętrznej strony zderzaka czy wpinane?

 

Wklejane mają być zamontowane 5cm poniżej listwy ale modelu BES003 nie da się pomalować bo mają bardzo miękką gumową uszczelkę i nawet po pomalowaniu z gumy lakier by odłaził. Podaj symbol czujników do Superba to poszukam schematu.

 

Adams, czujniki zamontuj tak jak mówił Ci gośc z Valeo i pryśnij lakierem te czujniczki. Nie montuj w listwę bo może czujnik nie wyłapać leżącego pustaka i będzie kłopot. Czujnik Valeo to 18mm średnicy więc po lakierowaniu w kolor zderzaka jego widzialność będzie bardzo słaba i wtopi sie idealnie w zderzak.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hani, z tyłu będą ładnie zamontowane pod czarną listwą, a z przodu chyba mudzą być na czarnej listwie bo tam wypada te minimalne 45 cm :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moon77

Nie mogę podać symbolu czujników , bo już są podklejone od wewnetrznej strony zderzaka, były od razu (fabrycznie) pomalowane na kolor srebrny metalik . To co mi przekazał gość , który mi sprzedawał komplet, mam rzekomo najnowszy model instalowany także w Octavi II.

Mogę podać symbole na centralce: 6Y6 919 283 A , inne opisy: VDO 0077 EPH 461.255/002/003 S01

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Symbol czujników od tej centralki to 1U0 998 275. Cały zestaw montuje się w tylną lewą lampę. W komplecie powinna być wtyczka pomiędzy gniazdo lampy a wtyk instalacji.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moon77

Niestety tego kabla nie dostałem. Mam natomiast kabel do podłączenia tych czterech czujników do centralki (dwa z nich są zewnętrzne, a dwa wewnętrzne). Czy mogę, w takim razie, prosić o schemat połączeń (ewentualnie nr pinu i rodzaj sygnału jaki należy na niego podać) dla tej drugiej wtyczki nie związanej z czujnikami - z resztą powinienem sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujniki zamontowane :)

 

są to czujniki parkowania firmy VALEO - naprawde godne polecenia LINK DO AUKCJI

 

Podłączenie trwało około 3,5h czujniki były już zamontowane w zderzaku przez lakiernika który zdejmował zderzaki i je lakierował, pozostało je tylko podłączyć, to już robota dla innego mechanika. Kabel od czujników z tyłu jest wyprowadzony do bagażnika, za apteczką jest ukryta centralka, do niej jest wszystko podłączone, kebel od przednich czujników jest poprowadzony: od zderzaki, koło linki otwierającej maskę, dalej wchodzi do obudowy komputera, tamtędy przechodzi do kabiny, łączy się tam z innymi przewodami i razem biegną one progiem do centrali umieszczonej z tyłu. Centralka jest przyklejona do blachy, więc tam nic nie lata :) kabelki tak jak już pisałem idą progiem do bezpieczników, tam jest wszystko podpięte, pod światło cofania i pod stacyjkę, wszystko ładnie i dyskretnie zamontowane :)

 

z przodu czujniki są zamontowane na czarnej listwie (ładnie wygląda) z tyłu taki montaż był niemożliwy, pod czarną listw jest jakaś belka, trzeba było wyciąć otwory poniżej czarnego plastiku... szkoda że lakiernik nie spryskał tego lakierem... ale bedzie i tak ;)

 

Wyświetlacz jest umieszczony koło szyby, obok lewego słupka, tym sposobem zniwelowaliśmy problem z latającymi kablami... Całość sprawuje się świetnie, czujniki są bardzo dobre, parkowanie teraz to przyjemność :)

 

Tył załacza się po włączeniu biegu wstecznego, podczas cofania są również aktywne dwa skraje przednie czujniki, po wyłączeniu wstecznego automatycznie aktywują się czujniki z przodu auta, jeśli nie napotkają na przeszkoda wyłaczają się, a w innym przypadku pracują normalnie, czujniki z przodu auta aktywują się również po zapaleniu auta, i po wrzuceniu pierwszego biegu (ale tu nie jestem jeszcze do końca pewien)

 

wyświetlacz dokładnie pokazuje odległość, miejsce w którym jest przeskoda, kierunek w którym porusza się auto, i wszystko sygnalizuje charakterystycznym dźwiękiem, panel jest ładny i kolorowy :D

 

no cóż mogę więcej napisać, jestem bardzo zadowolony i zachęcam innych do montażu tego typu pomocników w parkowaniu :)

 

Cena: 445zł za czujniki + 14 zł wysyłka + 50 zł instalacja = 509 zł

 

dodam kilka fotek...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm, własnie zakupiłem taką dokładke i mam kilka pytań.

 

-Czy ta dokładka pasuje do oryginalnych chlapaczy?

-Gdzie wyświetlana jest odległośc w oryginalnym zestawie?

-Gdzie znajduje sie centralka parktronik-a (variant 3BG)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ad. 1. Pasuje

 

Ad. 2. Nigdzie bo orginalny Parktronik na tylko beeper. :ok:

 

Ad. 3. Wnęka lewego tylnego nadkola

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności