Skocz do zawartości
Navkol

Czujniki cofania (nieoryginalne)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość No limits

miejsce montazu mysle nie ma co tlumaczyc, zdejmiesz zderzak to od razu zobaczysz gdzie pasuja najlepiej, samo zdjecie zderzaka nie jest zbyt skomplikowane, sprobuj na zywo zobaczysz , tylko odpowiednie klucze sobie zalatw bo to polowa sukcesu ;)

 

Ja osobiscie nie zakladal bym tego, dla mnie tt tylko kolejny bajer ktory by mi sie nie przydal, i do tego duze czarne kropki na zderzaku a blee :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i do tego duze czarne kropki na zderzaku a blee

Przecież można je polakierować...wcześniej już o tym była mowa :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie mam czasu, sie bawic w malowanie, i nie szczególnie mi to przeszkadza, przeciez z tych czujników nie szczelam ;) , jak mnie bedzie drażnic to pomaluje narazie wymieniam głosniki fabryczne na Hertz'y

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Szczerze mówiąc nie mam czasu, sie bawic w malowanie, i nie szczególnie mi to przeszkadza, przeciez z tych czujników nie szczelam

;) , jak mnie bedzie drażnic to pomaluje narazie wymieniam głosniki fabryczne na Hertz'y

Pozdr

 

A miało być tak pięknie :612:

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bedzie pieknie, tylko musi nadejsc SUMMERTIME ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW 1.8T

Planuje zakup i montarz samemu czujników parkowania w Passaciku , tylko nie bardzo wiem jak ściągnąc błotnik z tyłu ? :| na jakiej wysokosci je umiescic ? , co ile je rozmiescic ? czujniki sa 4 bez wyswietlacza zam sygnał . pomocy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RockMeBaby

Witam! Lepiej nie drażni lwa i skorzystaj z wyszukiwarki!Tam naprawdę sporo już na ten temat napisano.Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loraks

ten blotnik ktory z tylu chcesz zdiac nazywa sie zderzak :)

a jesli chodzi o rozmieszczenie czujnikow to z doswiadczenia wiem ze w komplecie moja opis montarzu czyli na jakiej wysokosci je montowac w zaleznosci od kata pochylenia plaszczyzny zderzaka i jak je rozmiescic, natomiast jesli zakupisz je w vw to z pewnoscia beda w komplecie szablony oznaczajace miejsca wiercen, tak przynajmniej jest w przypadku mazdy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez bede montował czujniki, ale nie sam

 

orginały vw duuzo kosztują

 

zamienniki można kupić juz od ok 80 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość silverb6

Ja montowałem sam.Zderzak zdejmujesz bez większych problemów tylko pamiętaj o wkrętach ,które mocują nadkola do zderzaka.Po zdjęciu skorupy mamy alu belkę ,ja musiałem również w niej wywalić otwory na czujniki.

A wyglądało to tak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Wow ... sorry za off topic - ale tez mam 4M i moje rury sa schowane pod zderzakiem u ciebie ladnie na wierzchu i zderzak tez fajnie wyciety - super podoba mi sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość silverb6

Już tego nie mam :/ ,bo sprzedałem autko ale będziesz mógł je zobaczyć bo teraz jeździ w Piasecznie.

Też mi czegoś w seryjnym tyle brakowało i ''dokleiłem'' te końcówki.

Niestety, w 3C 4motion wydech jest tylko po jednej stronie i to już nie to samo. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie

 

czu czujnik działa tylko gdy auto jest na wstecznym biegu? czy cały czas??

 

i jak jest z instalacją czujników w przednim zderzaku?? widziałem takiego paska w angli... fajna opcja... tak myśle żeby przy instalacji czujników cofania w tylnym zderzaku zrobić to teżw przednim... co wy na to? robił tak ktoś kiedyś? jak wygląda instalacja? kiedy ten czujnik by się aktywował? i czy działał by cały czas czy tylko np gdy auto by się toczyło max do 10km/h ??

 

proszę o wypowiedzi, i jaką markę czujników polecacie (oczywiście za rozsądną cenę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajtaler

czesc ja mam zamontowane czujniki cofania ale tylko w tyle mam kombi 1.8 98rok aktywuje sie poprzez wlonczenie wstecznego poniewaz podpinasz go do wstecznego swiatla kupilem go w anglii za jakies 30funtow nie ma zadnych problemow z instalacja 4 dziurki i pociagnac przewody i gotowe

http://cgi.ebay.co.uk/Parking-Reversing-Aid-with-4-Sensors_W0QQitemZ270056641289QQihZ017QQcategoryZ75330QQtcZphotoQQcmdZViewItem

polecam bardzo a co do przodu to chyba juz przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jak akcesorium to tylko czujniki VALEO na tył lucz na tył i przód. Valeo ma czujniki malutkie i naprawdę dobre i działające. Nie robią fałszywych alarmów jak to mają produkty chińskie. Tylne czujniki działają tylko po wrzuceniu wstecznego biegu a czujniki przednie działają tylko do okreslonej prędkości. Oczywiscie zupęłnie inna sprawa to czujniki przednie orginalne z funkcją dalmierza :)

 

Ceny Valeo to od około 300zł na tył do 600zł na przód i tył.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałałęm w złotym 3BG w angli czujniki z przodu i tyłu - nawet fajnie wygląda :) i napewno ułatwia parkowanie...

 

mi tam są potrzebne czujniki do tyłu (już raz wycedziłem przy cofaniu :/ ) do przodu nie bardzo, ale mamuśka jest zdania że jak montować do tyłu to i do przodu bo jak ona jedzie gdzieś (raz na ruski rok) to jej są potrzebne - bo ona parkować nie umie :D hehehe

 

wie ktoś jak wygląda podłączenie czujników z przodu auta?? kiedy one by się uruchamiały??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Kazdy zestaw czujników ma zawsze dokładnie opisany schemat podłączania ale tylne czujniki prawie zawsze podpina sie pod instalację oświetlenia cofania. Włączają sie wraz zapaleniem się żarówek świateł cofania i wyłączają się po tym jak odcięte zostanie zasilanie czyli jak zgasną :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda instalacja na przód? gdzie się podpinamy? i czy instalacja z przodu jest skomplikowana (chodzi mi raczej tutaj o podłączenie) a i czy tył i przód można podłączyć pod jedno urządzenie znajdujące się w kabinie któro informuje kierowcę o odległości?!

 

znanazłem kilka czujników na allegro i teraz pytanie, czym się różnią te za 200zł od tych za 350?

 

zauważyłem też ze wszystkie czujniki dają dźwięk "beeep" ale jedne mają wyświetlacz do montażu w kabinie, a drugie mają coś do naklejenie na lusterko... któro rozwiązanie jest lepsze?? osobiście to bym nie chciał by montaż w kabinie był widoczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja kupiłem ten z poniższego linku i bardzo mi się podoba bo wyświetlacz jest w kolorze niebieskim czyli idealny do passatów bo mają podświetlanie niebieskie, bardzo ładnie wykonane i nie drogie, schemat bardzo czytelny np.: jak montować, w jakich odległościach, a jeżeli chodzi o zasilanie to „+” z lampy wstecznej a „-„ do masy samochodu, bardzo proste, Wyświetlacz jest niezbyt duży także można go ładnie umieścić w samochodzie i oprócz tego wydaje dźwięki

 

http://www.allegro.pl/item139236084_parktronik_4_sensory_extra_wyswietlacz_lcd_fv.html

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zaqpiłem sobie ten zestawik .

Jak dostanę i zamontuję to zdam relację co i jak :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności