Skocz do zawartości
Navkol

Czujniki cofania (nieoryginalne)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariusz-zaw

Witam chciałem dodać co do wiercenia otworów ,ja w ogóle nie potrzebowałem żadnego warsztatu ani miejsca gdzie musiałby mieć prąd poprostu wyjąłem czarną listwe jaką mam w zderzaku i o dziwo że pod listwą były tam już otwory na takowe czujniki pozostało zabrać listwe do domu i wywiercić otwory ,dodam że z drugiej strony tej listwy były widoczne oryginalne ślady po odlewie gdzie mają być zamontowane czujniki wystarczyło je zrobić w mieszkaniu uprzednio sprawdzając czy pasują z otworami które były już pod listwą zrobione ,widocznie producent przewiduje montaż takowych czujników ale zakłada listwy w całości zależne to od wyposażenia.Reszte to położenie kabla do wyświetlacza na podszybie chowając go pod tapicerkę ,modył jest zamontowany pod tapicerką za lampą cofania . Koszt to tylko zakup czujnika i około 2 godz pracy i po sprawie i nie wiem za co płacić tyle kasy za taką błahą robótkę .Nadmieniam że to co opisałem dotyczy Pasata B5-2004 kolor srebrny z czarnymi listwami .Życze powodzenia tym co to pomoże.

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Odkopie troche temat.Czy sa dostepne zaslepki czujnikow parkowania do tej nakładki zderzaka parktronic (chcem czyms zakryc te 4 dziury)z gory dzieki za info.Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Czy sa dostepne zaslepki czujnikow parkowania do tej nakładki zderzaka parktronic (chcem czyms zakryc te 4 dziury)

 

tylko plastikarz i zaspawanie otworów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podpowiedzcie prosze cos na temat czujnikow parkowania. kiedy wlaczam wsteczny czujnik parktronik zaczyna piszczec ciaglym sygnalem i przestaje nie dzialajac dalej. Na ucho wszystkie czujniki pykaja czyli powinny byc dobre a pod komputerem wyskakuje blad jednego czujnika. Elektryk twierdzi ze powinien on byc dobry skoro przykladajac ucho slychac pykanie. Jak to naprawic i jak sie dowiedziec jaki to typ czujnika. Passat 01/02 B5 sedan.Z gory dzieki i mozecie pisac na priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pokazuje błąd czujnika i źle działa tzn. że ten czujnik masz do wymiany i już. Czujnik to pewnie tylko aso. Ewentualnie możesz sprawdzić połączenie elektryczne, ale wątpie.

untitled1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak ja mam cos takiego i prawdopodobnie mi pan modol,a kupilem to 2 lata temu juz zamontowane i moze z 7 miesiecy pochodzilo wiec no daje do myslenia ale napisalem dzis do pana tego co mi to sprzedal czy wymieni mi modol czy moze wysle i mi go naprawi bo u mnie w miescie nie zabardzo chca to robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam listwę na tylni zderzak z oryginalnymi otworami pod parktronic do B5FL sedan.

Chce założyć jakiś zestaw czujników z wyświetlaczem, jaki zestaw ewentualnie jakie czujniki polecacie? które nie będą psuć efektu wizualnego?

 

Oryginały raczej odpadają, szukam jakiś ciekawych zamienników.

 

I jeszcze takie dodatkowe pytanko, czy ewentualnie oryginalne czujniki można podłączyć pod dowolna centralkę?

Edytowane przez PaoloM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze takie dodatkowe pytanko, czy ewentualnie oryginalne czujniki można podłączyć pod dowolna centralkę?

oryginały tylko pod oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z was miał styczność z takim wynalazkiem :

[ame]

[/ame]

mała zasada działania :

[ame]

[/ame]

Tyle fajnie ze nie trzeba wiercić dziur :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginały tylko pod oryginał.

 

A co te czujniki maja w sobie takiego specjalnego ze wymagają oryginalnej centralki?

Edytowane przez PaoloM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę zmienię temat ale usłyszałem opowieść jednej osoby, że do B5 FL sedan założyła czujniki cofania bez zdejmowania zderzaka (wraz z wywierceniem otworów). Czy ktokolwiek próbował wykonać takie ćwiczenie?

 

Przecież z samym przeciągnięciem kabli przez otwory techniczne będzie problem... bo nie będzie dostępu... chyba, że się mylę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taki kibel że szok. Nie zakładaj tego za żadne skarby. Po miesiącu Ci padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B5 (3b) zderzak z wersji FL, parktronic marki Valeo spisuje się wyśmienicie!

passek.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej fotek do poprzedniego mego posta

 

55591894.jpg

 

36252761.jpg

 

56891593.jpg

 

12645448.jpg

 

Aby zobaczyć więcej zdjęć z mego passata zapraszam do kliknięcia w stopce Mój Passat.

Pozdrawiam @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem z allegro za chyba 70 zł i bez zdejmowania zderzaka i już prawie rok działaja super!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak najlepiej umocowac nieorginalne czujniki w listwie pod zderzakiem z orginalnymi dziurami, bo czujniki sa troche luzne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda z nieoryginalnymi, bo mam oryginał, ale podejrzewam, że na klej na gorąco z pistoletu byłoby idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki które mogę z czystym sumieniem polecić to Parkronic, produkowane u nas, rewelacyjne, założyłem ich już setki i żadnych zwrotów, nie przeszkadzają haki itd.

Ja u siebie waliłem prosto w zderzak i malowałem w kolor, w b5 jst banalny montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności