Skocz do zawartości
Navkol

Czujniki cofania (nieoryginalne)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie małe pytanie : po ostatnim moim cofaniu jestem zmuszony wymienić zderzak w moim variancie mam na oku zderzak razem z oryginalną listwą i oryginalnymi czujnikami (sensorami) i tu rodzi się pytanie czy oryginalne VW czujniki będą współpracowały z jakimś zestawem zakupionym oddzielnie - nie chciałbym wymieniać fabrycznych czujników (montaż, wygląd itd). fabrycznie jest buzzer a chciałbym coś z wyświetlaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob zdjecie oryginalnych cujnikow, koncowek, pmyslymy co sie da wymodzic. pewnosci nie mam nie probowalem takiego manewru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK! jak zakupię to będziemy kombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Koledzy wrażenia po zamontowaniu czujników parkowania, co polecacie? - Valeo , Stell Mate , czy też inne ??:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy i polecamy ;)

 

ja mam taki zestawik VALEO super to się spisuje, jestem mega zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy montował ktoś Steel Mate do Passka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy warto kupować komplecik z czujnikami na przód? zdaje to egzamin? nie piszczy podjeżdzając do auta stojącego na światłach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujniki z przodu włączają się razem z czujnikami tylnymi, jest to przydatne przy parkowaniu. Włączają się też zaraz po uruchomieniu auta. Jeśli czujnik nic nie wykryje to się automatycznie wyłącza. Więc nie ma problemu że stojąc w korku zacznie nam coś piszczeć ;) czujniki nie włączają się gdy wbijamy jedynkę, nie pracują też cały czas. Gdy np chcę podjechać przodem na maxa pod jakąś przeszkodę to: zatrzymuje auto, wrzucam wsteczny na chwilkę, wszystkie czujniki wtedy się aktywują, wrzucam jedynkę i podjeżdżam. Tak jak pisałem, czujnik jeśli nic nie wykryje to się wyłącza, ale pozostaje w takim jak by "pogotowiu do działania" przez jakieś 30 sekund, jeśli w tym czasie coś zbliży się do czujnika to nas o tym poinformuje jeśli nie to dezaktywuje się całkowicie aż ponownie wrzucimy wsteczny bądź przekręcimy stacyjkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to właśnie chodziło :)

dzięki adams za wyjaśnienie ;)

 

dziś byłem przypadkiem w jednym ze sklepów z akcesoriami moto i były komplety parktronic valeo, spytałem z ciekawości w jakiej cenie mają ten z 4 przednimi i 4 tylnimi czujnikami na to mi gość odpowiedział, że normalnie około 450 ale sprzeda mi za 390 więc być może w nadchodzącym miesiącu sobie sprawię taki zestawik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś byłem przypadkiem w jednym ze sklepów z akcesoriami moto i były komplety parktronic valeo, spytałem z ciekawości w jakiej cenie mają ten z 4 przednimi i 4 tylnimi czujnikami na to mi gość odpowiedział, że normalnie około 450 ale sprzeda mi za 390 więc być może w nadchodzącym miesiącu sobie sprawię taki zestawik :)

Bartosz a gdzie ten komplet namierzyłeś ?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartosz a gdzie ten komplet namierzyłeś ?;)

 

poszedł priv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adams napisał

 

z przodu czujniki są zamontowane na czarnej listwie (ładnie wygląda) z tyłu taki montaż był niemożliwy, pod czarną listw jest jakaś belka, trzeba było wyciąć otwory poniżej czarnego plastiku... szkoda że lakiernik nie spryskał tego lakierem... ale bedzie i tak

 

 

Zabrałem się na poważnie za montaż czujek parkowania (od wizji lokalnej i rozbierania tego co potrzeba) trochę od tyłu .W związku z tym mam pytanie dlaczego nie zamontowałeś tak jak chciałeś na tej czarnej listwie biegnącej wokół samochodu. U mnie tylna belka zderzaka zaczyna się równo z odcięciem lakierowanej części od czarnego pasa od dołu w kierunku do góry. Czyżby nasze Passki tak bardzo się różniły( można śmiało montować czujki na czarnym pasku wokół i do 5cm max poniżej:confused::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mierzyłem ostatnio to czarna listwa wypadała na wysokości tylnej beli, a po za tym było by za wysoko (według instrukcji)

 

jest jak jest, mi się podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co mierzyłem ostatnio to czarna listwa wypadała na wysokości tylnej beli, a po za tym było by za wysoko (według instrukcji)

 

jest jak jest, mi się podoba

 

Na wysokości czarnej listwy jest wymagane 55 cm bynajmniej u mnie;):-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie które kable są odpowiednie do parktronika czyli jaki kolor do wstecznego a jak kolor do masy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie które kable są odpowiednie do parktronika czyli jaki kolor do wstecznego a jak kolor do masy?

 

Chodzi o kolory przy tylnej lampie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie lewa tylna ,bo wczoraj zrobiłem już wszystko tylko nie podłączyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewa żarówka - niebieski/czerwony : masa - brązowy.

 

Jaki zestaw sobie sprawiłeś ?Tylko na tył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękował,sprawdze i się wypowiem czy ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fb3

Mam zamiar zamontować zestaw wspomagania cofania z 4 czujkami na ultradźwięki. W zestawie mam fajne wiertełko trepanacyjne do wywiercenia otworów, ale za bardzo nie wiem w których miejscach je montować, gdzie umieścić centralkę i do czego się przyssać z zasilaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności