Skocz do zawartości
Gość krzysieksa

Korozja w 3B i 3BG - czy występuje??

Rekomendowane odpowiedzi

Ocynk nie ocynk ale koroduje.U mnie dach nad przednią szybą po obu stronach,przy czym z jednej strony to już spora korozja i zaczęło mi cieknąć do wnętrza.Auto w 100% pewne że nie miało żadnej przygody z blacharzem bo kupiłem je od pierwszego właściciela którym był mój ojciec,tak więc cudów nie ma i korozja się pojawia choć może nie tak jak w mondeo,a w AUDI A4 też mialem ślady rdzy na wszystkich drzwiach pod gumowymi listwami się pojawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam rdzę pod uszczelką na klapie bagażnika w kombiaku. Norma (chyba). Teraz pytanie jak tego się pozbyć. Jak zabezpieczyć, żeby "ruda" dalej nie wpier...ła mojego passiunia.

ja myslalem nad wymiana tylnej klapy jak mi go bedzie juz calkiem jadla bo to taka sama kasa praktycznie jak za lakiernika

a ogolnie zeby sie tego pozbyc to do lakiernika on musi wyciac szybe wypiaskowac pozbyc sie rudej i lakier...caly element chociaz mozna sie pokusic o jakas odcinke ale czy to az taka roznica. lepiej juz calosc jak to wycina. niektorzy podobno tez lekko tylko odcinaja i odchylaja ale sa szanse ze szyba wtedy pierdzielnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez wyszla rdza pod uszczelka. Chcialem zapytac czy naprawde musze do lakiernika z tym jechac czy moze jest jakis sposob aby to zrobic samemu. Ewentualnie jak ktos wie jaki moze byc koszt u lakiernika. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od lakiernika. 400zl mi jakis jeden krzyknal ale to taki nie tani i nie za drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę trochę temat po tym co zobaczyłem na kolesia Passku z roku 2000.

 

Miał rysę na tylnym błotniku więc na wiosnę oddał do lakiernika w celu polakierowania elementu. Jak się okazało - to chyba dobrze, że wyszło tak wyszło bo jak lakiernik zdemontował ten kawałek plastiku zakrywający przjście progu do nadkola (zakończenie progu od tyłu) + dodatkowo nadkole to się okazało, że za tym zakończeniem plastikowym jest straszny kornik. Dokładnie to było w tym miejscu gdzie w kołki montuje się ten kawałek plastiku na takie śruby torx. Chyba na czas to wyszło bo już dosłownie małedziurki wyskoczyły mu w tym miejscu. U siebie to ściągałem i też zabezpieczyłem to od razu przed kornikiem...

 

Trochę zachodu jest bo trzeba ściąganąć ten plasticzek (zakończenie progu) oraz nadkole, żeby tam dojść swobodnie. Warto wyczyścić to miejsce od wewnątrz z syfu, wyciągnąć kołki montażowe i jak jest kornik to oczyścić i zabezpieczyć za nim wyjdą dziurki jak u kolesia.....

 

U siebie już looknąłem w to miejsce... nie było aż tak ale...

Ja to miejsce oczyściłem z syfu odrapałem troszczkę, zrobiłem to odrdzewiaczem SONAX'a ozgodnie z zaleceniami producenta (fajny jest ten SONAX bo ma w sobie podkład) i można go malować po 24h. na to dałem podkład antykorozyjny NOBIKOR podwójnie (zgodnie z zaleceniem producenta), no i ostatecznie znowu po 24h baranek warstwowo. Na baranka poszedł lakier co by nie chłonął wody (bo i takie słyszałem opinie ;-) ).

 

Mam nadzieję, że mnie ominie podobna niespodziankaaaa ...UFFFF ale się napisłem...

 

Polecam zajrzeć w to miejsce... Dokładnie pod fabryczną folią ochronną w miejscu dokręcania tego plastiku od strony koła (takie załamanie błotnika z dwoma otworami na spinki montażowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B5 kombi 1998 rok produkcji- rdzewieje strasznie klapa bagażnika. Klapa nie była w żaden sposób remontowana lakierniczo, jedynie była wymieniana szyba- co na 99% jest powodem korozji- rdzewieje tylko przy szybie. Zauważyłem również bąble przy przednim mocowaniu relingu od str. pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie rdzewienie ty uznajesz za straszne? troche za mocne slowa i sa ta standardy w tym aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast w prawych tylnich drzwiach spod listwy wyszedł po zimie bąbel rdzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche mnie postraszyliscie ta korozja, bo wiem ze jak sie zacznie to juz koniec i caly czas bedzie juz wychodzic. Znacie jakies sprawdzone sposoby zabezpieczenia paska kombi przed typowa korozja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest takie jedno zabezpieczenie - sprzedaż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wywoływać wilka z lasu ale u mnie nie widzę śladu korozji. Autko stoi pod chmurką od zakupu mam przejechany prawy tylny błotnik i zero korozji.

Wiem, wiem najbardziej korodował B5 3B ale.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie narazie nie widac ale u ojca w passku na tylnej klapie wyszla rdza.

rdza wyszla pod uszczelka tylniej szyb (kombi). vw zle rozwiazal uszczelke w tylnej szybe poniewaz zbiera sie tam woda i inne syfy

dokladniemam ten sam problem. Mam kombi 1.8t z 1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są dwie plamki rudej na tylnej klapie po lewej stronie mniej więcej na środku. Są one niewielkie i tak się zastanawiam, czy coś z tym robić, czy to zostawić. Jeżli robić to jestem w stanie zrobić coś domowym sposobem?czy tego typu akcje to tylko do lakiernika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co macie rude ( poza tylna klapa w miejscu laczenia listwy nad tablica rejestracyjna ,odpryskow od kamieni i uszkodzen mechanicznych ) w passacie b5 jest wynikiem uderzeniowej przeszlosci waszych aut,chocbyscie sie zapierali ze tylko tatus jezdzil,dziadek z niemiec itd to nie ma szans zeby nie bity b5 korodowal .no way.

Edytowane przez czikabonita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie 2001 3BG rdzewieja odpryski na przedniej masce plus maska lewa strona tuz nad swiatlem sam rozek mam juz pecherzyk i tylko czekac az peknie i kornik sie wysypie :( Pewnie cala maska do piaskowania i lakierownia - jaki to moze byc koszt orientujecie sie?? Poza maska raczej nie zauwazylem zadnej rdzy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko co macie rude ( poza tylna klapa w miejscu laczenia listwy nad tablica rejestracyjna ,odpryskow od kamieni i uszkodzen mechanicznych ) w passacie b5 jest wynikiem uderzeniowej przeszlosci waszych aut,chocbyscie sie zapierali ze tylko tatus jezdzil,dziadek z niemiec itd to nie ma szans zeby nie bity b5 korodowal .no way.

ja bym dodal ze w miejscu mocowania relingow do dachu tez ruda wychodzi bez kolizyjnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma nic rudawego...ale wyszlo nad uszczelka przedniej szyby na dachu kawal dobrej rdzy ktora mi mechanik za 50zł usunie katowka,nalozy szpachle niestety i dobierze kolor z podkladem.

tak mi mowil.

co jeszcze sie dowiedzialem... podobno caly moj passat byl malowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzcie na to:zeco raczysko na tylnej klapie pod uszczelką-usunięto:053:

Obraz 006.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co jeszcze sie dowiedzialem... podobno caly moj passat byl malowany

a ktore auto w polsce majace 10 lat i wiecej nie bylo malowane? chyba musialoby stac w garazu zamiast jezdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze zrozumiałem że to co się dzieje wokół lampek oświetlających rejestracje jest standardem dawanym przez fabrykę do B5? :D

Można z tym jakoś walczyć, wykluczając ingerencje blacharza?

Rdza pewnie z czasem wyjdzie mi na front klapy, a to już będzie mocno kuło w oczy :(

20100606(004).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności