Skocz do zawartości
Gość krzysieksa

Korozja w 3B i 3BG - czy występuje??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość p1212

koroduje tylna klapa w kombi, czesto korodują elemty uderzone gdzie fabryczny ocynk uległ uszkodzeniu, generalnie auto wytrzymałe na rdze (pomijąc popowodziowe, z gór i znad morza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak jeden z kolegow wczesniej pisal zobaczcie sobie w kombi pod relingami...ostatnio sie przyjazalem i chyba pod kazdym mocowaniem relingu jest rdza.nie dotykam tego nawet, do tego w prawym rogu pod tylna szyba na klapie i nigdzie wiecej..aha odpryski na drzwiach przednich od kamykow tam tez sie cos pojawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi 97 rok, przejechane 182 tys. dopiero od prawie roku w Polsce. Na tylnej klapie zero rdzy (ani pod uszczelką ani przy tablicy). Może wcześniej garażowany, teraz na pewno.

 

Aktualizacja

 

Dziś byłem zmuszony rozebrać tylną klapę bo mi przestała działać wycieraczka, no i cóż tam ujrzałem??

Otóż NIC! Kompletnie nic, nawet małej kropki Rudej. Jedyne do czego się mogłem przyczepić to zaśniedziałe elementy wycieraczki.

Więc proszę nie rozpowszechniać mitów, że w kombiakach rdzewienie tylnej klapy to norma. Bo mojemu leci już jedenasty rok i (odpukać) nic z blachą się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, cchciałem odswierzyć temat

jak wiekszość wypowiadających się w kwesti rdzy u mnie też się pojawiła pod uszczelką szyby tylnej klapy - krąży opinia że to norma, ale to temat rzeka.

Chciałbym się jej pozbyć, więc pytanie: czy tą uszczelkę da się zdemontować na czas wykonania zaprawki, czy są dostępne zamienniki i wogóle jak wygląda sprawa z jej wymianą? Czy ktoś może robił to we własnym zakresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Napiszcie jak sobie radzicie z odpryskami nad przednią szyba...dla mnie jakiś nie udany patent z brakiem uszczelki w przedniej szybie. Wam sie tam rdza nie pojawia (od odprysków) ???Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie jak sobie radzicie z odpryskami nad przednią szyba...dla mnie jakiś nie udany patent z brakiem uszczelki w przedniej szybie. Wam sie tam rdza nie pojawia (od odprysków) ???

 

Kupiłem bezbarwną okleinę, zrobiłem zaprawki na odpryskach od kamieni, odciąłem 1,5 cm szerokości pasek okleiny o odpowiedniej długości, po odtłuszczeniu nakleiłem okleinę na rant bezpośrednio nad szybą. Trzeba się dobrze przyjżeć że by ją zobaczyć, narazie spełnia swoją rolę, żadnej rdzy. Kilka osób nawet się zdziwiło że "niemcy nawet nad szybą zabezpieczenie kładą tak jak na tylnych błotnikach przy drzwiach":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam cos od siebie o korozji...

 

u mnie z tyłu (sedan) na klapie przy podswietleniu tablicy rej. wystapilo male ognisko korozji... tymczasowa naprawa zostal przeprowadzona, czyli wyczyszczenie i nalozenie farby cynkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz się podzielić szczegółami takiej tymczasowej naprawy? ;) u mnie jest ognisko pod tablicą na klapie, ale nie widzi mi się na razie tego lakierować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja właśnie mam pare ognisk rdzy nad przednią szybą :( ,właśnie się bede przymierzał chyba do malowania całego dachu,mam znajomego lakiernika który mi zrobi to w miarę tanio..,na tylnej klapie brak korozji,na masce również mam pare delikatnych odprysków ale nie ma tam rdzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a możesz się podzielić szczegółami takiej tymczasowej naprawy? u mnie jest ognisko pod tablicą na klapie, ale nie widzi mi się na razie tego lakierować...

 

wyczyscilem miejsca gdzie wystepuje korozja przy pomocy papierku sciernego, dalej odtluscilem (preparatem wurtha). Kolejna czynnoscia bylo na powierzchnie we wnece na zarowke psiknelem troche farby podkladowej a na to farba cynkowa (takze wurtha)

 

...czy cos pomoglo:confused: ...na lewej stronie jest ok ale na prawej cos rdzawego przeswituje na laczeniu oslona swiatelka, blacha ... K... zawsze te "ale" :634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj że jak zrobisz to koło lampek tablicy rejestracyjnej to zmień tą uszczelkę piankową co wchodzi na lampki np na taką samą odrysowaną z jakiejś dętki:) Pomaga dużo bo ta uszczelka piankowa strasznie chłonie i przetrzymuje wodę i stąd rdza wychodzi ponownie :( Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej Daroslo..pomysł całkiem niezły..ale jeśli możesz podaj proszę troszkę wiecej informacji o taj okleinie.Bo ja po zrobieniu zaprawek w to wchodzę.Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jeśli możesz podaj proszę troszkę wiecej informacji o taj okleinie

Ja kupiłem bezbarwną folię (okleinę) ochronną na allegro, są różne formaty, szukaj w dziale "tuning" pod hasłem folia lub okleina,( są do wyboru, np. czarne na słupki lub bezbarwne na progi tak jak fabrycznie są przyklejane, dość spora rolka kosztowała ok. 15 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Tobie! Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja dodam cos od siebie o korozji...

 

u mnie z tyłu (sedan) na klapie przy podswietleniu tablicy rej. wystapilo male ognisko korozji... tymczasowa naprawa zostal przeprowadzona, czyli wyczyszczenie i nalozenie farby cynkowej.

W moim byłym, złotym 3BG z końcówki 2001 roku klapa była malowana 3 razy. Auto kupiłem w salonie i non stop jeździłem do ASO. Jak widać, nie pomogło to w tym aby korozja zrobiła swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie pocieszyłeś :D może coś w 2001 roku miały spitolone sedany z tymi klapami? jeszcze się skończy u mnie kupowaniem innej klapy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to mnie pocieszyłeś może coś w 2001 roku miały spitolone sedany z tymi klapami? jeszcze się skończy u mnie kupowaniem innej klapy...

 

a ja juz wychodze z zalozenia: a co tam sie bede przejmowac, ma jezdzic i koniec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja się nie przejmuje na razie, gorzej jak kiedyś spojrzę a tam rdza na wylot przejdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja się nie przejmuje na razie, gorzej jak kiedyś spojrzę a tam rdza na wylot przejdzie
Kilka miesięcy temu widziałem swojego złotego Passka. Wierz mi, że pod "wodzą" nowego właściciela na klapie wyrósł purchel o średnicy ok 4 cm. O ile u mnie rdza była w wiadomym miejscu tj. w okolicy oświetlenia tablicy o tyle tutaj widziałem zaatakowaną całą tą listwę która aż "wypełzła" na krawędź poniżej znaczka. Wierz mi, że nie wyglądało to przyjemnie. Z tego co wiem dosyć znaczna ilość Passatów 3BG z początku produkcji czy to sedan czy variant miało problem z korozją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rdzę pod uszczelką na klapie bagażnika w kombiaku. Norma (chyba). Teraz pytanie jak tego się pozbyć. Jak zabezpieczyć, żeby "ruda" dalej nie wpier...ła mojego passiunia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności