Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy mam taki problem wymieniłem dwa czujniki w grilu i mam coś takiego że raz włącza się sygnał ciągły i po chwili ustaje i mruga kontrolka od parktroniku a najczęściej i teraz za każdym razem po wymianie czujników włącza się sygnał i piszczy kontrolka zostaje podświetlona ale nie mruga sygnalizując awarię, tak jak by widział cały czas przeszkodę przyciskiem normalnie go wyłączę lub po przekroczeniu 20km/h sam się wyłącza ten dzwięk.

 

Podłącz kolego VCDS'a, zobacz błędy jakie masz. Oznaka mrugania kontrolki to raczej błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już zlokalizowałem problem wymieniłem tylni buzzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pytanie posiadam passata cc 2010 rok. Zakupilem czujniki parkowania na ebayu, przed montazem sprawdzalem czujniki podlaczajac je do baterii. Wszystko sprawnie dziala.

Zanim zaczelem wiercic otwory chcialem sprawdzic podlaczajac ( do swiatla wstecznego) w lewym boczku do niebieskiej wtyczki , kabel szaro bialy i uziemienie. Odpalajac silnik i wbijajac wsteczny bieg zero reakcji.

Wiec wstrzymalem sie z wierceniem otworow na czujniki jako ze nie mbyl zasilania do czujnikow.

 

Czy mial ktos podobny problem? co robie zle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki problem rozwiazany , podczas testowania czujnikow mialem otwarta tylnia klape. wszystko zamontowane, nie potrzeba bylo sciagac zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak to jest z tymi czujnikami? Wiem ze jest inny dzwiek z przodu i tylu. Ale od ilu metrow to lapie? Bo kurcze w B6 sedan sa czujniki ale nie ma zadnego obrazu podgladowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj jeszcze OPS to będzie wszystko widać na ekranie radia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to OPS? Na czym to polega? Jak to zamontowac? Jestem w tym zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest to OPS? Na czym to polega? Jak to zamontowac? Jestem w tym zielony.

 

Poczytaj na forum, sprawa dość prosta

Wizualizacja czujników parkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, doczytalem juz. Ale z tego ci widze to do mojego radia MFD2 tego nie da rady zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas na RNS 510 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeboleje już bez tej wizualizacji :)

Dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko sprawdziłem palcem ze padł mi jeden czujnik tylni przez co nie działa mi przód i tył czy muszę zdemontować stary czujnik i sprawdzić nr-y i kupić z takim samym nr-em z niego czy mogę kupić jakiś z allegro dedykowany do VW passata? I czy ten nowy trzeba będzie programować czy po podłączeniu od razu będzie działał?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pod co podpisać zasilanie do centrali od niefabrycznych czujników parkowania, dzisiaj mam zamiar sie za to zabrać i tak kombinuje ze chyba najlepiej pod światło wsteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanko sprawdziłem palcem ze padł mi jeden czujnik tylni przez co nie działa mi przód i tył czy muszę zdemontować stary czujnik i sprawdzić nr-y i kupić z takim samym nr-em z niego czy mogę kupić jakiś z allegro dedykowany do VW passata? I czy ten nowy trzeba będzie programować czy po podłączeniu od razu będzie działał?

 

Pozdrawiam

 

Ja bym najpierw sprawdził czy to w ogóle czujnik. Najlepiej zamień pozycję czujników sąsiednich i sprawdź czy błąd przeszedł czy został. Jak został to możesz mieć gdzieś przerwany kabelek.

Tak mówię bo akurat w swoim niedawno miałem taki problem. Z przodu kabelek opierał o karoserię i przetarł się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, jestem po wymianie jednego z czujników parkowania z przodu znajdującego się w grilu był padnięty na amen, po włożeniu nowego jest niby wszystko ok, VCDS nie pokazuje żadnych błędów, wszystkie czujniki działają prawidłowo ale :) i tu zaczyna się najlepsze :) wyobraźcie sobie że wszystko działa bez zarzutu do momentu gdy włączę silnik i zaczyna chodzić dmuchawa przód zaczyna działać cały czas tak jakby była przeszkoda jak tylko wyłączam nawiew wszystko wraca do normy i jest ok, czujniki działają prawidłowo. Styki wyczyszczone, zamieniałem stronami oba czujniki, żadnych błędów i zero pomysłów co może być tego przyczyną szczerze powiedziawszy bardzo dziwne to jest, Szanowni koledzy może jakieś sugestie :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma moduł PDC od B7 i mógłby sprawdzić w VCDS co to za błąd 1111828, 1111826, 1111857

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś ma moduł PDC od B7 i mógłby sprawdzić w VCDS co to za błąd 1111828.

 

Jak mam Ci to sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku jest supp codes -18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie pokazuje ze jest coś z przodu ale nic nie ma czy jest możliwe ze to od mrozu czy coś ? Dodam ze tylko jeden czasem coś piczy i przestaje.

Edytowane przez wzlociq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, stary był padnięty i wymieniłem na nowy, teraz czasem piszczy jak by było coś przed nim i przestaje. Jak będe miał kabelek to sprawdzę co go boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności