Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

Zaktualizowałem dane. Jak kogoś znacie z rejonów Szczecina to z chęcią skorzystam z polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaktualizowałem dane.

bardzo ładnie ;)

Jak kogoś znacie z rejonów Szczecina to z chęcią skorzystam z polecenia.

zagadaj grzecznie w swoim regionie :ok:http://forum.vw-passat.pl/forums/57-zachodniopomorskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki moduł obsłuży kierę 12 przycisków 1K0953549BD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy taki moduł obsłuży kierę 12 przycisków 1K0953549BD ?

NIE

tylko 3C0 953 549 AJ, 3C0 953 549 AK, 3C0 953 549 AH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE

tylko 3C0 953 549 AJ, 3C0 953 549 AK, 3C0 953 549 AH

 

Marcin, ile razy to już napisałeś na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin, ile razy to już napisałeś na forum

Piotrek, kto by to zliczył

 

Na leniwych nie ma siły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrek, kto by to zliczył

 

Na leniwych nie ma siły

Przyznaj się Marcin że to lubisz :lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznaj się Marcin że to lubisz :lol.

 

hihi :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie kiery R-Line do CC. Kupuję tą 1K8419091AC. W serwisie jak i w tym sklepie http://www.carsystems.pl/multifunction-steering-wheel-with-dsg-r-line-gti,id614.html

mówią mi o jakimś pierścieniu, że może nie pasować. Ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi ewentualnie pomóc w doborze tej części ? W szukajce nic mi nie znalazło dlatego pytam chyba, że ma to jakąś inną fachową nazwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim CC powinno być ok, ale nie bedziesz wiedział na 100% gdy nie sciagniesz kierownicy

a chodzi o to http://allegro.pl/tasma-zwijacz-rolka-airbag-3c0959653b-vw-passat-b6-i3924421197.html i ten co podałem jest OK do multifunkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich otóż mam cały komplet i zabrałem się za zaminy kiery na multifunkcyjną - passek CR 2008 rok, modół AD zamieniłem na AE, kabelek z końcówką C no i ja chyba się do tego nie nadaję.

Nie wiem jaki jest poziom waszej wiedzy drodzy forumowicze i kto robi to samodzielnie ale ja mając VCDSa nie potrafię sobie poradzić.

Przede wszystkim nikt tu nie napisał że siada wspomaganie - no pięknie prawda - gdzieś znalazłem opis jak zaadaptować.

poza tym później kodowanie - wszystko fajnie tylko u mnie nie pojawiają się żadne opcje nie wiem gdzie wejść, jaki kod wpisać, ta instrukcja na 1 stronie za przeproszeniem jest dla mnie do bani. Taki laik jak ja to prędzej wysadzi ten samochód niż do zakoduje.

Nie zrozumiałe są dla mnie ustawienia typu 0?xxxxxx - co to oznacza. Piszę strasznie zdenerwowany i sflustrowany - zastanawiam się czy nawet nie zamontować z powrotem modułu AD - czy wtedy wszystko będzie mi działało prawidłowo? i będę mógł jeździć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego że nie masz pojęcia o sprawie do której zrobiłeś podejście.

Jeżeli montowałeś kierownice 12 przyciskową to nie ten moduł. Napisz dokładnie jakie nr podzespołów montowałeś.

Nieprawdą jest też że nie ma tu napisane że po zmianie modułu jest brak wspomagania. Jakbyś przeczytał temat od początku to wszystko dokładnie być wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
0?xxxxxx
Jeśli się przyjrzysz dokładnie liczbie cyfr w kodowaniu kierownicy to zauważysz że ma ono dokładnie tyle znaków co w twoim cytacie. Cyfry wpisujesz w miejsce znaku zapytania odliczając miejsca od prawej albo lewej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem kierownicę 8 przyciskową - moduł który zamieniłem ma końcowki AE - poprzedni był AD

zegary czerwone pełny wyświetlacz FIS między zegarami, radio jeszcze z tych starszych, moj model to taka przejściówka już CR ale rocznik 2008 - wiosna chyba jeden z pierwszych jakizostałsprzedany w naszym kracju wersja Comfortline.

a zależało mi tylko na wymianie kierownicy bo nie było przycisków do serwowania radiem.

Generalnie problem z kodowaniem polega na tym że nie wiem w którym to miejscu - czy wchodzę do opcji kierownica (16) czy robić to po szynie CAN, przyznam że się pogubiłem z tym. A ze wspomaganiem to nie wiem czy to prawda czy nie że nie działa ale znalazłem w sieci poradnik pdf i tam coś było napisane o wspomaganiu ale chodziło głównie o doświetlanie zakrętów w które mój pasek nie jest wyposażony.

Być może problem z kodowaniem jest takie że jak probuje to wykonać z poziomu modułu kierownicy to wybór w opcji kodowania nie za wiele mogę wybrać,myślałem że będzie tam takie rozwijane menu. Czy nie ma tam przypadkiem jakiegoś kodu odblokowywującego?

 

Pozdrawiam

 

PS. przy okazji kierownica którą założyłem to nówka lub z minimalnym przebiegiem - jak się ją weźmie w dłonie to aż miło :)

PS2 . tematy czytałem 2 razy i głównie opiera się o to jaki moduł kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie ze wszystkim, zarówno z brakiem wspomagania jak i kodowaniem modułu, mój problem polegał na tym że pierwszy raz kodowałem cokolwiek za pomocą VCDS - jeśli się nigdy tego nie robiło to mimo instrukcji nie domyśliłem się o co chodzi.

Pytanie tylko czy da się coś zrobić z przyciskiem Push to talk w kierownicy? mam radio bez telefonu i nie wiem czy da się go do czegoś wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poradziłem sobie ze wszystkim, zarówno z brakiem wspomagania jak i kodowaniem modułu, mój problem polegał na tym że pierwszy raz kodowałem cokolwiek za pomocą VCDS - jeśli się nigdy tego nie robiło to mimo instrukcji nie domyśliłem się o co chodzi.

Pytanie tylko czy da się coś zrobić z przyciskiem Push to talk w kierownicy? mam radio bez telefonu i nie wiem czy da się go do czegoś wykorzystać.

 

W kodowaniu modułu kierownicy zamień push to talk na mute.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mute ma w przycisku powyżej tego push to talk - może jakaś inna funkcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może jakaś inna funkcja
No niestety nie jest to pilot uniwersalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety nie jest to pilot uniwersalny

 

Może jak w filmach podtlenek azotu :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności