Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

kolego a skąd masz taką ładną kierownice? od jakiego to modelu?

Od Golf VII, kupił ją pewnie na alledrogo.

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z Octavii III wsadził do Superba z 2011 i niestety nie działała mimo LIN-a 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc. Jestem nowy na forum i poruszam się po tematach odnośnie wymiany kierownicy jak we mgle. Wydaje mi się, że trafiłem na dobry wątek ale nie do końca wszystko jest dla mnie jasne.

od początku...

Mam Passata z połowy 2009 roku po częściowym lifcie wewnątrz tj. nowe białe zegary i climatronic z automatycznym obiegiem zamkniętym ale ze starą kierownicą multifunkcyjną. Sprawę wymiany sterownika climatronika z wyświetlaniem na RNS już obcykałem na innym wątku a z kierą jestem załamany :/

 

Kupiłem już nową kierownicę z symbolicznym przebiegiem obszytą jasną nitką i chciałbym jak najszybciej oglądać ją zamontowaną w moim pasku.

[ATTACH=CONFIG]111012[/ATTACH]

Z tego co się zorientowałem to jest to kiera od Tiguana ale chyba to nie przeszkadza, trzeba tylko uważnie dobierać poduchę.

 

Moje pytanie jest następujące:

Oprócz poduchy co jeszcze muszę dokupić oraz jakie czynności wykonać aby to śmigało biorąc po uwagę że mam auto z 2009 roku.

Czy mając już kierownicę multifunkcyjną tyle, że starego typu ale z nowymi zegarami to muszę wymieniać moduł kierownicy, taśmę i getaway???

Dodam tylko, że w instrukcji obsługi dołączonej do samochodu jest już nowa kierownica. To wzbudziło we mnie nadzieję, że będzie to mniej kłopotliwe niż w innych przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oprócz poduchy co jeszcze muszę dokupić

z poduchą ma być wiązka do multifunkcji, tj wiązka zakończona zółtą wtyczką oraz czarną cieńką prostokątną do podłaczenia do gniazda w kierownicy po lewej stronie.

 

Czy mając już kierownicę multifunkcyjną tyle, że starego typu ale z nowymi zegarami to muszę wymieniać moduł kierownicy, taśmę i getaway???

Dodam tylko, że w instrukcji obsługi dołączonej do samochodu jest już nowa kierownica. To wzbudziło we mnie nadzieję, że będzie to mniej kłopotliwe niż w innych przypadkach.

 

daj skan auta z nr sterowników , bo bez tego nic więcej nie można Ci doradzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zamierzam montowac multi kierownice i mam pytanie czy wiazka od multi z golfa V podejdzie do passata b6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez zamierzam montowac multi kierownice i mam pytanie czy wiazka od multi z golfa V podejdzie do passata b6?

 

Ja zakupiłem taką wiązkę do multi porównaj jeśli taka sama powinna śmigać.kab.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zmieniłem kierę na multifunkcyjną zmieniłem moduł z J na E i niestety niedziała mi tylna wycieraczka co zrobić mozecie pomóc.

Edytowane przez jogirobert
MODYFIKACJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo manetek od kompa nie ma jak masz multifunkcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jestem po wymianie kierownicy zwykłej na multifunkcyjną i mam problem ,po wymianie modułu 3C0 953 549 J na 3C0 953 549 E nie działa mi tylna wycieraczka tylny spryskiwacz i manetki od kompa dostęp do kompa mam tylko z kierownicy.

Możecie pomóc koledzy w czym problem.

 

Musisz zmienić kodowanie modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić w prosty sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz na 1 stronie, szukaj "Rear Wiper installed"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a zrobie to czymś takim

http://allegro.pl/promocja-vag-v-scan-5053-can-live-data-j-polski-i3820287286.html

 

I jeszcze jedno w sterowniku kierownicy pojawił się taki błąd 01044 Komputer sterujący silnika -kodowanie.

 

A tak wygląda nowa kiera 2014-01-11-146.jpg

 

Kodowanie zrobione wszystko działa jak należy a sterowanie do kompa to mam z manetek i koła kierownicy.

Dziękuję wszystkim za porady :cool

Edytowane przez jogirobert
Wszystko gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Polsce mogę kopić taką nakładkę na kierownice?

http://tao-buy.com.ua/index.php?q=item&id=8140923667

 

Chiński tuning VW

http://b6club.ru/viewtopic.php?f=29&t=15511

Edytowane przez vorzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, może banalne pytanie ale muszę mieć pewność. Mam Passata CC 2.0 TDI CR, DSG 170KM z 2009 roku. Posiadam kierownicę multifunkcyjną 12 przyciskową i chcę ją wymienić na wersję R-Line. Chcę zamówić kierownicę w serwisie VW do passata CC z 2009 roku z tymi samymi funkcjami. Cz będę musiał coś wymieniać, kodować itd ? Czy będę mógł ją po prostu wymienić i wszystko będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zmieniasz tylko kierownicę, wiązkę multi i poduszkę, co co jechać do ASO ? No chyba że masz za dużo mamony!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tego robić w ASO a jedynie zamówić tam kierownicę żeby mieć pewność, że będzie pasowała. Czy może ktoś mi sprawdzić jaki numer katalogowy kierownicy powinien być do mojego auta ? Romeo9999 napisałeś: "zmieniasz tylko kierownicę, wiązkę multi i poduszkę" czy to oznacza, że muszę wymienić jakąś wiązkę multi i poduszkę ? Też muszę kupić te dwie części razem z kierownicą ?

Mam Passata CC 2.0 TDI CR, DSG (manetki) 170KM z 2009 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wersję R-Line

Taka chcesz???

3922268254.jpg

to szykuj piątkę w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też muszę kupić te dwie części razem z kierownicą ?

Mam Passata CC 2.0 TDI CR, DSG (manetki) 170KM z 2009 roku.

 

musisz kupić

kiere jak na foto u Przemka

poduchę jak na foto - widzisz chyba ze jest inna jak tą co masz teraz

wiązkę

 

w ASO powinni wiedzieć co Ci zamówić, przecież to ASO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności