Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

na baku po gardło po mieście spalanie 6.2 wczoraj zapaliła się rezerwa ok 900km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zapalenia rezerwy ponad 800km potem dolane za 100zł i jest kreska ponad rezerwą i ponad 1100km. Jak wracałem znad morza w te wakacje, w 4 osoby + pełny na maxa bagażnik to wyszło z trasy + to co tam się wyjeździłem 10 dni na miejscu i w korkach 4.9 wg tankowania nie kompa. W jedną stronę na jednym baku, nawet się rezerwa nie zaświeciła, w drugą stronę pełny bak i jeszcze troche w domu pojeździłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy jeździcie tak żeby hamowac silnikiem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a czy jeździcie tak żeby hamowac silnikiem ???

Nie wiem jak reszta ja tak. bez hamowania silnikiem przypuszczam 0,5 do litra więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 90km za mną, a zasięg taki, ale zrobiłem trochę ponad 1300km wtedy, sama trasa i w 70% autostrada.

attachment.php?attachmentid=45194&stc=1&d=1296773137

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wg kompa pali mi 5,4 a wg faktur 5,8 oczywiści zastrzegam że są to notowania zimowe rozgrzewam na postoju - 2-5min rozmrozi szyby i ruszam i chłodzę jak przyjadę 0,5min, hamuję silnikiem i 50/50% miasto i trasa oczywiści wiekszość w korkach.

Z mojego punktu widzenia to satysfakcjonujący wynik.

silnik 1,9TDI /90KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w mieście ciężko poniżej 8L jest zejść przy spokojnej jeździe. W długiej trasie (300-1100km) uzyskuję 5,4L przy średniej prędkości przeszło 100km/h. Nie wiem co za samochody niektórzy mają kiedy patrzę jak mało im w mieście spalają.

Edytowane przez jwlalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez sprawdzalem spalanie zima,glownie poruszam sie po miescie i przewarznie sa to male dystanse to przy walnietym termostacie (puszczal przy 73stopniach) na 63 litrach robilem okolo 800.Bardzo czesto bywalo tak ze gasilem auto zaraz jak tylko sie nagrzal do optymalnej temperatury oczywiscie licznikowej ;).I jak to zima,parkowanie pod chmurka to grzanie na postoju,szybki skrobanie itp.Jesli chodzi o jazde to tryb spokojny,nieprzekraczam 70km/h w miescie,glownie hamuje silnikiem a to tez ma znaczenie.Teraz kolejny bak po wymianie termostatu,przejechane 189km dopiero a na liczniku nawet do pierwszej kreski od tylu nie doszlo wiec sadze iz teraz dojde do okolo 1000km ale trzeba poczekac i sie okaze.W lecie po miescie mialem 1000 z malym hakiem na 18" felgach.

 

kolego jwlalek sprawdzales vagiem termostat moze ci puszcza jak umnie a co z tym idzie jezdzisz na niedogrzanym silniku i pali ci wiecej.

Edytowane przez stade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz AVF też wypalał w koło komina ok 8L ale aktualnie zmieniłam ustawienia synchronizacji wałka rozrządu i zauważalna jet różnica w spalaniu :) Dam znać o ile spadł jego apetyt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie w mieście ciężko poniżej 8L jest zejść przy spokojnej jeździe. W długiej trasie (300-1100km) uzyskuję 5,4L przy średniej prędkości przeszło 100km/h. Nie wiem co za samochody niektórzy mają kiedy patrzę jak mało im w mieście spalają.

Mam identycznie.

jwlalek, nie ma się więc chyba co martwić.

Ten typ tak ma. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiecie tytuł tematu:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trasa wrocław- chorwacja cztery osoby bagaz, 1150 km do celu i komp jeszcze wyswietlal paliwa na 150km ,predkosc to 120-140km\h ,jazda mieszana 1000km na zbiorniku bez szalenstw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

afn kombi ok 1100 na 62 litrach, mieszana jazda spalanie z kompa 5,8

 

powinienem chyba dodać - 62litry ukraińskiej ropy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak Wy to robicie ja swoim paskiem to moooże 700 km na baku zrobię , i 80 procent miasto a 20 trasa , może mam coś padnięte .:dolamam

Albo ciężką nogę.

Edytowane przez rafik2118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde co wy za auta macie, że 1300km potraficie zrobić. Jak jechałem na Chorwację cały czas autostrada 130km/h i max 900km zrobiłem. No a jak bym miał jeździć z prędkością 90-100km. po to by zaoszczędzić to krew by mnie zalała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upgrade24.pl no to powiem ze bardzo duzo ci pali ,przeliczajac ze mniej wiecej 65 litrów zbiornik zrobiłes 900 km to wychodzi 7,2 litra na setke wiec to troche duzo jak na trase i jeszcze przy predkosci 130km\h,i tyle paliwa mniej wiecej wchodzi bez odpowietrzenia zbiornika wiec jak bys zalał po same gardło to jeszcze wiecej paliwa by weszło i spalanie jeszcze wieksze by wyszło wiec ja sie teraz dziwie co to za passio co tak duzo pali

Edytowane przez bolo02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 90% jeździe po trasie 1200 km na baku, przeważnie hamowania silnikiem i zawsze kilka minut na jałowym przed zgaszeniem. Przy dobrym bucie 800 KM na baku to max:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900 - 950km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi pali z 15 w miescie jazda spokojna , troche za duzo błedów zero ,mam instalacje gazowa ale jej nie uzywam moze ona ma jakis wpływ nie mam pojecia poraszka a gazu palił 20 i cagle bład mieszanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy średnio 1000km na pełnym baku silnik AVF skrzynia 6 w miescie ok 7,5l na trasie ok 5,5l jak na auto ktore wazy ponad 1,5t nie jest zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności