Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

Pasek 1.8T za ok 100zl LPG robie ok 360km, 80% miasto. Ciezka noga:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za spam:) anyway, u mnie w cyklu mieszanym ok. 770-780km na pelnym baku, po trasie delikatnie z gazem zdarza sie przebic 800km ale ciezko, po miescie+korki to ok. 600km na baku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół na pół miasto-trasa po korek w połowie baku było 550km rezerwa przy nie całych 900km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siara1983 srednie spalanie gazu w miescie masz na poziomie 11litrow? To ile pali ci w trasie? 8l lpg? 10-11 to pali benzyny w miescie, a gazu to chyba z 13l trzeba przynajmniej liczyc, a przy twojej (ciezkiej) nodze, to chyba z 15-17l, a nie 11.

 

Bylem w Poznianiu dwa razy w tym tyogdniu, we wtorek bardzo sie spieszylem, co chwile wyprzedzanie, potem korki poznanskie, srednia 11,5 litra z trasy, cos malo mi spalilo. Dzis bylem w Poznaniu i spalanie wg komputera w jedna strone 7,3l, a w druga 8,4l, faktyczne lpg jeszcze nie wiem, jutro bede tankowal do pelna to sie dowiem, ale mysle, ze te 1,5-2litrow musze dodac do spalania.

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, nie wiem jak w avf 131km przebijacie 1000km... dobry silnik ale troche zlopie (chyba ze na emeryta non stop 1600 obrotow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autostradą jakieś 900km (130-140km/h tempomat) i 100km po mieście, po 120km zaczęła opadać wskazówka o to wynik

25042011189.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory mój rekord w trybie "emeryt" to 998km średnia 5.9l/100.

Standard mieści się w 780-800km w trybie mieszanym, w tym 70% pedał podłoga.

Na trasy nie chcę innego auta, co ja bym dał żeby to było nowe autko i jeździć nim od samego początku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tym silniku z ciezka noga 900km to minimalny zasieg, a tysiac to u mnie norma (od pelnego baku, do komputerowego 0km zasiegu) , przy mieszanej jezdzie, duzo miasto + autosrtada (150-180) i normalne drogi tak do 110max, to spalanie calkowite wg kompa to u mnie 5,8-6,1. Jak zatankuje do pelna to zawsze mi pokazuje zasieg 990-1060 - w tych granicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

triku88 -> ale orientacyjne wskazanie komputera nijak ma się do rzeczywistości. Mi raz pokazał 1100 km a zawsze tankuje pod korek, czasami do przelewu przez odpowietrznik.

Nie raz miałem sytuację, że przy 130km teoretycznego zasięgu po pokonaniu 10 km w stylu mieszanym (but - emeryt) zasięg nagle zmniejszał się do 100-110km. Nie sugeruję się komputerem bo to wyliczenia z aktualnej średniej. Swoją drogą nigdy nie zrobiłem 1000km , zabrakło mi do rekordu tych 2km a większe zużycia wynika z automatycznej skrzyni i faktu, że nie chciałem ryzykować zużycia ostatnich 8 litrów rezerwy (standardowe ustawienia w Passacie). Licząc jednak zapas to spokojnie 1000km do osiągnięcia z czym mogę się zgodzić.

 

Dla mnie osobiście jest to sukces. 1,5 roku przed zakupem Passata jeździłem 3 litrowym potworem, w którym zbiornik paliwa miał pojemność 90 litrów i wystarczał na 690 km i doskonale wiem co znaczy w takim przypadku oszczędność :)

Rekordem była Octavia (od nowości eksploatowałem ją 5 lat). Silnik 90PS ALH w manualu.

Rekord 1240km na jednym tankowaniu :)

Edytowane przez Tomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wskazaniach komputerowych tak o mowie, co "przy okazji pokazuje", ale litrazuje go, tak wiec spalanie faktycznie mam w granicach 6, tez tankuje do przelewu z odpowietrzaniem i tysiac km spokojnie zrobie. Wiem ze jak masz np zasieg 900km i przez 3 minuty cisniesz np autostrada z gazem do konca to nagle pokaze zasieg mniejszy o 100km albo i wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio po sam korek zalałem z odpowietrzeniem i zrobiłem trase po Polsce 950km (trasa80%, 20% miasto) i zostało mi jeszcze na 330km według wyliczeń komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI AFN 110km Syncro 100% miasto. Spalanie 8l/100 zima lato jeden ch...j 8l i ani mniej ani wiecej. Jazda bez zamulania (w miarę dynamiczna), czasem extrem. 750km na pełnym baku 60l

Edytowane przez moby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory koledzy, ale wydaje mi sie ze jesli ktos robi w tdi na baku okolo 600-800km tak jak np. Kiero144. To wydaje mie sie ze ma cos nie tak z autem. ja bez problemu w tdi AFN 131KM robie ponad 1100 w trasie, po miescie to okolo 900, i wcale nie jezdze jak emeryt, majac 310nm raczej ciezko zamulac. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI AFN 110 KM na pełnym baku 900 km 60% po mieście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5 3B 1.9 TDI AJM... 750-800km na 100% miasto, teraz powinno być więcej po nowych "modach" ;)

 

jak zalejemy na fulla i sprawdzimy mody na VAG'u to zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mlody0723

to co to za miasto jak passat spala poniżej 7 l w mieście :D cały czas z górki tak?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ile przejedzie adr na 45l gazu w miescie , poza miastem ?

ja az boje sie napisac ile moj pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobiłem trase po Polsce 950km (trasa80%, 20% miasto) i zostało mi jeszcze na 330km
niebywale
po miescie to okolo 900
:wmorde
ja bez problemu w tdi AFN 131KM robie ponad 1100 w trasie
kolego masz wirusa czy to moze seria?bo afn ma fabrycznie 110 km

wniosek nasowa sie z tych wypowiedzi tylko jeden.albo wasze paski jezdza na powietrze albo macie dobry zagiel.pozdrawiam:)sorki za OT

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie uwierzyć w spalanie do 5,5 litra na 100 km w silniku 131 KM, mniejsze spalanie to bajki na resorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem w stanie uwierzyć w spalanie do 5,5 litra na 100 km
ja tez jestem w stanie w to uwierzyc, sam tego doswiadczylem ale to spalanie w trasie i jadac srednio 120 km/h. a tu niektorzy pisza ze robia 900 km po miescie.sorry ale to sa wlasnie bajki na resorach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności