Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

kolega ma czysty AFN?? Bo w podpisie jest "dłubnięty". Z tego, co słyszałem podkręcony np. AFN do 130KM samym softem potrafi spalić ok. 0,5l/100km mniej przy takiej samej jeździe jak przed zmianą softu.

W każdym razie - komputera nie mam i wyliczam sobie na podstawie przejechanych kilometrów. Być może rzeczywiście spali trochę mniej niż podałem bo do końca paliwa nie wyjeżdżam. Wiem, że najlepiej jest zalać do pełna, zrobić 100km i na tej samej stacji ponownie zalać do pełna i wtedy wyjdzie ile zassał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wierzę w te spalanie 4,5/100 czy 4,7/100 ... mi np. komputer pokazuje co innego a co innego wychodzi mi z obliczeń. Jak jeżdżę do rodzinki 400 km i trasa mława-ciechanów-węgrów-siedlce-terespol jak ktoś sie orientuje to wie że to trasa 70 % i miasto 30 % i zapierdzielam, ostro to wychodzi spalanie wg. kompa 7,5-8.0 a spalanie które ja wyliczam to max 7/100 ... jak jade oszczędnie to na kompie pokazuje ok 6,5 a wychodzi 5,5 .. więc ja tam aż tak kompowi nie ufam. i bez przesady z tym 4,5/100..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega ma czysty AFN?? Bo w podpisie jest "dłubnięty". Z tego, co słyszałem podkręcony np. AFN do 130KM samym softem potrafi spalić ok. 0,5l/100km mniej przy takiej samej jeździe jak przed zmianą softu.

W każdym razie - komputera nie mam i wyliczam sobie na podstawie przejechanych kilometrów. Być może rzeczywiście spali trochę mniej niż podałem bo do końca paliwa nie wyjeżdżam. Wiem, że najlepiej jest zalać do pełna, zrobić 100km i na tej samej stacji ponownie zalać do pełna i wtedy wyjdzie ile zassał ;)

 

Tak, jest dłubniety. Zdjecia wykonane w styczniu 2011, predkosc nie przekraczala 120-130 km/h z racji tego ze 2 auto nie dalo rady szybciej jechac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bez obrazy ale nie walcie kitu że AFN-em można zejść do 4,4l na sete - chyba przy prędkości 50km/h. Ja swoim sreberkiem 90 klaczy 58l nalane do pustego baku i zrobiłem 960km i prędkość do 120km/h i wyszła mi średnia 5,6. Jak to jest 110km mniej pali jak 90 ??? to jest nie realne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 km, w trasie w 85%. Prędkość w granicach 100-120. Na komputerku pokazywało 4,6-5,5. Zależy od terenu...Tak wychodzi mi zarówno z obliczeń jak i ze wskazań komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idę na rekord... dziś pierwszy raz przekroczyłem 450 na zbiorniku i jescze nie ma rezerwy... anusz uda mi się po raz pierwszy zobaczyć piątkę z przodu! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
idę na rekord

 

trasa czy miasto ?? jak miasto chyba 1500 obrotów nie przekraczasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI 2001r AVF chip na 150KM, na zbiorniku robię ok 1000km,

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze chętny żeby napisać tu o spalaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1100km ale jadąc na rekord, 1300 bym pyknal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI AJM / przebieg nie'allegrowy ;)

 

pełny bak - 785 km do zaświecenia rezerwy - pełny bak // z wyliczeń jakieś 6.5/100 przy 70% miast Górnego Śląska :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trasa wrocłąw -hamburg i spowrotem 1423km w trzy osoby , mala dolewka 10l 5,8l/100 srednia predkosc 120-140km/h na tempomacie wydaje mi sie ze nie jest zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje srebrne kombi 1.9 TDI AFN na pełnym zbiorniku 100%miasto Górny Śląsk 795 do zapalenia kontrolki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9TDI AJM - Przejechane 1031 km po czym zatankowałem do pełna 57,23 litra ON. Średnie spalanie 5,55l/100km. Średnie spalanie w ostatnim roku na dystansie ponad 20k km - 6,1/100km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 AFN 110 KM 1998r trasa 140km/h 5.2/100l 1100 km w mieszanym do 6l no koło 1000 mozna liczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę powiedzieć, że mam AFN-a i jeszcze do 5,5/100 nie zszedłem, 5,8 tak, ale też mi się nie chce wierzyć żeby zejść poniżej 5, nie mam komputera i mówię na podstawie własnych wyliczeń, po zatankowaniu około 70-71 ltr zrobię w lecie do 1200km tryb mieszany, w samej trasie nie miałem jeszcze okazji zmierzyć takiego dystansu, a w zimie to na mrozach przy ponad-10 to na baku nawet 1000km zrobię i dodam, że raczej lekkiej nogi nie mam, bardziej bym powiedział, że przeciągam samochód do 3500-4000 obr/min, a dopiero później bardziej ekonomicznie, to tak zapobiegawczo żeby kierowniczki ruszyć i wydmuchać sadzę po jeździe w mieście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na forum są userzy którzy potrafią czytać ze zrozumieniem ?? To nie wątek o spalaniu !

 

Znajdzie się dwóch co będzie prawiło tu swoje filozofie, reszta jakoś potrafi zrozumieć sens wątku. Są o spalaniu inne tematy tam sobie podyskutujcie.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przejezdzam do 900 km i chodz sie staram to wynik 1000 km niejest realny wydaje mi sie .

kolego Łysy userzy potrafia czytac szkoda , że moderatoży są mniej wyrozumiali dla nich.

Ile przejade na jednym baku wynika ze spalania i ilosci paliwa w baku więc troche wyrozumiałości dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 130 koni w skrzyni 6-tce i w trybie mieszanym jeżdżąc do pracy ok 30 km i po mieście robię na baku 800-900 km tankując po tych kilometrach ok 56l ale spalanie na kompie pokazuje równo 2 l za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy ja mam paska b5 tylko benzyniaka 150 km w automacie i na pelnym baku razem z rezerwa zrobie ok 530 km ? ;/ przy normalnej jezdzie jak deptam to zrobie z 400 xD , wydaje mi sie to cos malo, nie orientujecie sie jakie ma prawidlowe spalanie ? bo nie moge znalesc tematu odnosnie benzyniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności