Skocz do zawartości
Gość Rubson

Zepsuta wkładka od zamka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ma ktoś dojście do zestawu naprawczego z wiosełkiem? ( jeśli takowy istnieje )

lub wiosełko na zbyciu bo problem z zamkiem od strony kierowcy.

 

wystarczy poszukać na allegro - znajdziesz zestaw naprawczy z wiosełkiem + poszukaj dodatkowej podkładki metalowej (są dostępne od Skody) i masz wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy poszukać na allegro - znajdziesz zestaw naprawczy z wiosełkiem + poszukaj dodatkowej podkładki metalowej (są dostępne od Skody) i masz wszystko

 

Ja dziś dostałem taki zestaw i wziąłem się za naprawę...niestety poleglem :-\ mecze się z tą sprezyna za cholere nie mogę jej umieścić na miejsu............dobra sprawa już nie aktualna... poczytałem forum obejrzałem kilka filmikow i mniej więcej wiem co i jak ma być...tutaj krótki filmik

Edytowane przez SadisticPleasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Ma ktoś dojście do zestawu naprawczego z wiosełkiem? ( jeśli takowy istnieje )

lub wiosełko na zbyciu bo problem z zamkiem od strony kierowcy.

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4205117665

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie durne pytanie...po przekreceniu w którą stronę kluczyka zamykaja wam się drzwi od strony kierowcy? Pytam bo te od strony kierowcy kręcę w prawo i zamykaja się a od strony pasażera kręcę w lewo żeby się zamknęly...domniemam iż coś tu jest nie tak ?

Edytowane przez SadisticPleasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie durne pytanie...po przekreceniu w którą stronę kluczyka zamykaja wam się drzwi od strony kierowcy? Pytam bo te od strony kierowcy kręcę w prawo i zamykaja się a od strony pasażera kręcę w lewo żeby się zamknęly...domniemam iż coś tu jest nie tak ?

 

bo tak ma być - to nie lewa/prawa strona tylko kluczyk przekręcony w stronę tyłu auta i zamek zamyka drzwi a otwierasz przekręcając w stronę silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo tak ma być - to nie lewa/prawa strona tylko kluczyk przekręcony w stronę tyłu auta i zamek zamyka drzwi a otwierasz przekręcając w stronę silnika.

 

Dzięki za wyjaśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy serdeczne dzięki wszystkim forumowiczom - po przeczytaniu wszystkich opisów postanowiłem samemu się do tego zamka zabrać - zakupiłem stosowne kleszczyki, smar w spreyu (na bazie wazeliny)- laptop na kolanka i wio! Dłubałem ze 2h , ale w końcu się udało -ileż to radości , a jaka duma -hmm. Wszystko chodzi jak a lala - teraz pozostało mi tylko wyciągnąć ten pierścień mocujący bębenek ( zza tapicerki)- bo sąsiad doradzał mi wymianę wkładki z prawych drzwi- no i pierścień wpadł. Ale o mi już pomoże kolega mechanik wyjąc go. (mam nadzieję , że się uda ) jeszcze raz dzięki za wszystkie opisy , fotki i filmiki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy potrzebuje pomocy szukałem i nie moge znalesc jak wymienic zamek w passacie b5 potrzebuje krok po kroku jak rozebrac drzwi i wymontowac i zamontowac nowy zamek z gory dzieki czekam pilna sprawa auto w rozsypce plis

 

 

edyt// przeniesiony

 

 

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Naprawa wkładki, bębenka zamka od drzwi VW Passat B5.

 

Objawy: Przy próbie otwarcia/zamknięcia zamka, kluczyk obraca się dookoła, brak możliwości zamknięcia manualnie i z zamka centralnego. W moim przypadku drzwi od kierowcy nie zamykały się.

 

Narzędzia:

- śrubokręt typu torx T20

- szczypce

 

Przed przystąpieniem, polecam zakupić nową wkładkę zamka ( allegro około 30 zł + koszt przesyłki ) lub zestaw naprawczy.

 

bębenek_02.jpg

 

 

Na początku, zdejmujemy zaślepkę, potem przy pomocy T20 odkręcamy powoli, tylko nie do końca ! ( bo jak spadnie blokada, trzeba będzie rozbierać drzwi ), aż usłyszymy świt zwalniający wkładkę, wtedy będziemy mogli ją spokojnie wysunąć.

 

DSC_0179.jpg

 

Aby zdemontować wkładkę, należy docisnąć widełko/wiosełko/płetwa ( nie wiem jak się to fachowo nazywa ) i zdjąć zaczep, oczywiście wyskoczy sprężynka. Podmieniamy uszkodzone elementy na razie proponuje złożyć bez sprężynki, aby sprawdzić czy wszystko działa. Przy składaniu należy przycisnąć sprężynkę ( łatwiej wykonać to w dwie osoby ), kiedy uda się umiejscowić sprężynę nakładamy wiosełko, potem pierścień ( pamiętajmy o ząbku ) i na końcu wciskamy zaczep. Podany link do filmiku to dobrze pokazuje.

 

Dzięki temu po naprawie mamy starą wkładkę, nie musimy mięć dwóch kluczy od jednego auta :kciuki.

 

Bardzo pomocne linki, dzięki którym samodzielnie naprawimy wkładkę zamka:

 

https://www.youtube.com/watch?v=UWHj3kR56XQ

 

: wykonane bez użycia narzędzi

 

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=175564

 

http://touranklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5543

 

http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/35/

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez SKM_sk-ce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dość nie typową sytuacje w moim Passacie.

 

Mam dwa klucze ale dwa inne i trzy inne zamki - tak brakuje jednego.

 

Klucz do stacyjki jest, do drzwi jest ale do bagażnika nie mam klucza w ogóle. Nie mam również żadnych zapasowych kluczy.

 

Chciałbym mieć jeden klucz do wszystkiego wraz z jego kopią zapasową czy takowe rozwiązanie istnieje ?

 

Mój znajomy twierdzi, że można z wkładką iść do ślusarza i on wtedy ustawi pod klucz wkładkę ale coś mi się nie wydaje by tak to działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój znajomy twierdzi, że można z wkładką iść do ślusarza i on wtedy ustawi pod klucz wkładkę ale coś mi się nie wydaje by tak to działało.

 

To prawda, tak to się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To prawda, tak to się robi.

 

Czyli podsumowując, muszę kupić dwie wkładki, idę z kluczykiem do stacyjki i mi to zrobi ślusarz tak ?

 

Wystarczą same wkładki czy całe mechanizmy muszę wymieniać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same wkładki. Dobiera się odpowiednio zapadki aby pasowały do klucza. Dla ścisłości to nie idz do pierwszego lepszego slusarza tylko do takiego co zajmuje się dorabianiem/naprawą zamków samochodowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenna informacja dziękuje Ci za to.

 

Jak rozpoznać jaką zapadkę mam kupić by nie kupić bubla ?

 

Czy najpierw po prostu udać się do takiego ślusarza i przedyskutować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy najpierw po prostu udać się do takiego ślusarza i przedyskutować?

 

Chyba tak, całkiem mozliwe, że tam Ci załatwią wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mnie również dopadł problem z bębenkiem... Po włożeniu kluczyka w zamek od strony kierowcy i przekręceniu go w lewo lub prawo nie ma żadnej reakcji... Nie można otworzyć drzwi ani zamknąć. Czy bez wyjęcia bębenka można stwierdzić co to, oraz jaka długość wiosełka powinna być zamontowana???? Na allegro znalazłem taki zestaw reanimacyjny ale czy na pewno będzie pasowało od niego wiosełko???

http://allegro.pl/vw-passat-b5-97-wkladka-do-zamka-zestaw-naprawczy-i5296212987.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mnie również dopadł problem z bębenkiem... Po włożeniu kluczyka w zamek od strony kierowcy i przekręceniu go w lewo lub prawo nie ma żadnej reakcji... Nie można otworzyć drzwi ani zamknąć. Czy bez wyjęcia bębenka można stwierdzić co to, oraz jaka długość wiosełka powinna być zamontowana???? Na allegro znalazłem taki zestaw reanimacyjny ale czy na pewno będzie pasowało od niego wiosełko???

http://allegro.pl/vw-passat-b5-97-wkladka-do-zamka-zestaw-naprawczy-i5296212987.html

 

Kolego wyjęcie bębenka to sa dwie minuty. Sprawdzisz zmierzysz i na pewno kupisz jaki trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema all wlasnie zrobiłem kąpiel w kwasku cytrynowym i wszystko działa jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkodował mi sie kluczyk chyba pod sklepem wchodziłem do auta przez bagażnik masakra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności