Skocz do zawartości
Gość system95

Kasowanie inspekcji passata

Rekomendowane odpowiedzi

jak skasować komunikat o wymianie oleju pokazuje mi że za 400km wymiana oleju ale ja mam olej long laif i jeszcze nie będe wymieniał oleju tylko mi mechanik żle ustawił przeglad i mam pytanie jak zmienić z poziomu FIS żeby dezaktywować ten komunikat ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak skasować komunikat o wymianie oleju pokazuje mi że za 400km wymiana oleju ale ja mam olej long laif i jeszcze nie będe wymieniał oleju tylko mi mechanik żle ustawił przeglad i mam pytanie jak zmienić z poziomu FIS żeby dezaktywować ten komunikat ???

Chłopie, post nr 2 w tym temacie:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/23185-Kasowanie-inspekcji-passata?p=236152&viewfull=1#post236152

Czy tak ciężko przeczytać :?::!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak skasować komunikat o wymianie oleju pokazuje mi że za 400km wymiana oleju ale ja mam olej long laif i jeszcze nie będe wymieniał oleju tylko mi mechanik żle ustawił przeglad i mam pytanie jak zmienić z poziomu FIS żeby dezaktywować ten komunikat ???

 

post drugi w tym temacie, daleko szukać nie było trzeba.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/23185-Kasowanie-inspekcji-passata?p=236152&viewfull=1#post236152

 

i tak nie będziesz wiedział kiedy masz wymienić olej LL... jak teraz skasujesz guzikami to komp będzie odliczał następne 15 000, a przynajmniej ja to tak rozumiem, chociaż u mnie tak nie jest wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post drugi w tym temacie, daleko szukać nie było trzeba.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/23185-Kasowanie-inspekcji-passata?p=236152&viewfull=1#post236152

 

i tak nie będziesz wiedział kiedy masz wymienić olej LL... jak teraz skasujesz guzikami to komp będzie odliczał następne 15 000, a przynajmniej ja to tak rozumiem, chociaż u mnie tak nie jest wcale.

Dzieki za pomoc wiem ze po tej kasacji komp nie bedzie wiedział kiedy wymiana oleju ale z tym sobie poradze zrobie jeszcze z 5 tys i wymienię a nast. razem bede pamiętał żeby ustawić long life jeżeli zaleje taki olej!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć,

 

pewnie zabrzmi to lamersko, ale nie mogę skasować tej paskudnej inspekcji.

 

jakiś czas temu moi rodzice kupili Passata i zaraz po zakupie wymienili w nim olej i przykleili tabliczkę że następna wymiana za 15 000 km i nikt się nie przejmował tą inspekcją. Jak potem wyskoczyła (auto było/jest LL) to ją skasowałem guzikami przy zegarach ale nie do końca, bo serwis się nie wyzerował, tylko przestał brzęczeć przy wkładaniu kluczyka i nie pokazywał komunikatu "service now". Gdy wkładałem kluczyk z wciśniętym przyciskiem serwisowym, to pokazuje "service now", po kliknięciu przycisku "min" wraca do normalnego wyświetlania sylwetki auta. Nic się nie zeruje, nie pokazuje żadnych kresek, nie ustawia się na żadne 15000 ani nic takiego. Zawsze gdy wkładam kluczyk na zapłon z wciśniętym przyciskiem serwisowym dostaje komunikat "service now". Nic się tym nie przejmowałem tylko jeździliśmy autem dalej, żadne inspekcje juz nie wyskakują ;) Olej wymieniany co 15 000 wg karteczki.

 

Ostatnio pożyczyłem vag-com 7.04 i chciałem ustawić tą inspekcję, ale nie idzie. Wszystko przyjmuje ustawienia opisane w temacie i jest ok. Robię test i save i wszystko się wpisuje. CZy robie manualnie czy przez "sri reset" to ciągle mam po wlaczeniu zapłonu z przyciskiem serwisowym "service now". Nie wiem czy to chodzi o inspekcje oleju czy przeglądu., bo poza "service now" nie ma innych informacji. Wyświetlacz kilometrów zostaje taki sam i tam wcale się nie zapala "service" jak niektórzy pisali. Co robię źle? Dołączam zrzuty z vaga:

 

 

[ATTACH=CONFIG]71513[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71512[/ATTACH]

 

 

kanał 02 jest "closed" - ma to jakieś znaczenie ???

 

kurczaki... przeczytałem DOKŁADNIE jeszcze raz ten temat i takich osób co opisuje ten problem jest więcej. Tutaj nie jest problemem to że u niektórych nie działa metoda guzikowa, tylko problemem jest że nie działają ni guziki ani kabel (u mnie tak jest). Zapewne trzeba zrobić coś jeszcze, tylko co ? Czy naprawdę nikt tego do tej pory nie rozwiązał ? Albo ja jestem jakiś upośledzony i robię to w zły sposób, albo jak już jest napis "service now" to takie proste kasowanie już nie działa (przekroczony czas przeglądu). Nie działają guziki, tak jak u kilku osób tutaj, ale kabel też nie pomaga. Kurtka wodna... albo serio jestem jakiś nierozumny, albo to cholerne VW robi wszytko aby mnie wkurzyć.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post drugi w tym temacie, daleko szukać nie było trzeba.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/23185-Kasowanie-inspekcji-passata?p=236152&viewfull=1#post236152

 

i tak nie będziesz wiedział kiedy masz wymienić olej LL... jak teraz skasujesz guzikami to komp będzie odliczał następne 15 000, a przynajmniej ja to tak rozumiem, chociaż u mnie tak nie jest wcale.

Zastosowałem tą instrukcję i wszystko ok skasowało i znów jest 15000km

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam pytanie , czy po kasowaniu inspekcji przyciskami ,kasuje sie ile razy DPF byl wypalany wtrakcie czasu pomiedzy inspekcjami ?

 

A pozatym ,czy sa jakies roznice pomiedzy kasowaniem przyciskami 15000 i fejsem przy LL ,jesli chodzi o zerowanie konkretnych danych miedzy inspekcyjnych ? Chodzi mi o to czy kasujac przyciskami ,jakies dane naliczane pomiedzy wymianami oliwy nie sa zerowane i przy kolejnych odczytach beda suma z jakiegos dlugiego okresu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurczaki... przeczytałem DOKŁADNIE jeszcze raz ten temat i takich osób co opisuje ten problem jest więcej. Tutaj nie jest problemem to że u niektórych nie działa metoda guzikowa, tylko problemem jest że nie działają ni guziki ani kabel (u mnie tak jest). Zapewne trzeba zrobić coś jeszcze, tylko co ? Czy naprawdę nikt tego do tej pory nie rozwiązał ? Albo ja jestem jakiś upośledzony i robię to w zły sposób, albo jak już jest napis "service now" to takie proste kasowanie już nie działa (przekroczony czas przeglądu). Nie działają guziki, tak jak u kilku osób tutaj, ale kabel też nie pomaga. Kurtka wodna... albo serio jestem jakiś nierozumny, albo to cholerne VW robi wszytko aby mnie wkurzyć.

 

W książce serwisowej VW przestrzegają przed kasowaniem inspekcji przed upływem terminu, informując o możliwości późniejszych złych wskazań i innych ubocznych konsekwencji . Może to efekt czyjejś wcześniejszej zabawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pomoze mi ktos z tym kasowaniem inspekcji? wymieniłem olej...przez guziki nic nie moge zrobic..moze poda ktos jakis warsztat gdzie tym sie zajmuja w Warszawie....dzieki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi się dać przez guziki. Na wyłączonym zapłonie wciskasz oba naraz i włączasz zapłon trzymając guziki. A jak nie to pogugluj/poszukaj na forum kto w Wwa ma VAG-can

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wyłączonym zapłonie naciskasz service (przycisk z kluczykiem)

włączasz zapłon

puszczasz service (przycisk z kluczykiem)

naciskasz "min" (minuty przy ustawianiu zegarka) ale nie później niż 20 sekund od puszczenia service (przycisk z kluczykiem)

puszczasz min

wyłączasz zapłon,

 

zrobione

 

robiłem to w piątek bo nie chciało mi się VCDS'a wyciągać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wyłączonym zapłonie naciskasz service (przycisk z kluczykiem)

włączasz zapłon

puszczasz service (przycisk z kluczykiem)

naciskasz "min" (minuty przy ustawianiu zegarka) ale nie później niż 20 sekund od puszczenia service (przycisk z kluczykiem)

puszczasz min

wyłączasz zapłon,

 

zrobione

 

robiłem to w piątek bo nie chciało mi się VCDS'a wyciągać

 

Uda sie od razu? za pierwszym razem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu miałoby sie nie udać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu miałoby sie nie udać ?

 

Dzieki kolego...udało mi sie skasować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesze się, masz 15 tyś km spokoju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię trochę, wymieniłem 1.5 tygodnia temu przy okazji wymiany wałka wyrównoważającego olej + filtr. Auto według kodu jeździ na serwisie LL, lecz w historii z ASO olej/ przeglądi itp wymieniany był co 15000km. Aktualnie pokauzuje mi 1000km/38dni do serwisu.

1. Rozumiem, że VCDSem sprawdzę, czy ktoś kasował inspekcję LL z palca i jest co 15000km/2lata zamiast 15000km/1rok, czy nadal ustawiona jest inspekcja LL.

2. Czy w przypadku gdy chciałbym pozostać na inspekcji LL to to że wymieniłem olej 1.5 tygodnia temu coś zmienia (w opcjach vcds, ustawia się "zużycie oleju" na 0, czy nie powinieniem z głowy dobrać innej wartości bo już pareset km przejechałem od wymiany).

3. Czy w ogóle pozostawanie na inspekcji LL ma sens, gdy głównie jeżdżę w mieście, w lato mam wyjazdy weekendowe, wydaje mi się że chyba nie.?

4. Czy jeżeli przestawię się vcdsem na inspekcję 15000km/rok to czy zamiast 15000km mogę w ustawieniach wpisać np. 14300?

5. Muszę się uśmiechnąć do maciejka chyba coby mi to ogarnął ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Tak, sprawdzasz co jest aktualnie ustawione i wiesz czy jest LL, czy zwykłe 15 tyś.

ad 2. Ja bym wykasował po prostu na zero, ale nie wiem czy to ma wpływ... u siebie w takim wypadku kasowałem na 0. U mnie i tak to nie ma znaczenia, bo jeżdżę LL, ale nie czekam z wymianą do 22 tyś czy tam 25 tyś, tylko robię to w okolicy 15 - 18 tyś. Wymiana oleju nie jest aż tak strasznie droga, aby koniecznie na niej jakoś mocno oszczędzać. Z drugiej strony moje auto do tej pory tak jeździło u popzredniego właściciela i nikt sie z tym nie cackał.

ad 3. Nie mam pojęcia :) U siebie i tak wymieniam wcześniej, z powodu ww.

ad 4. Możesz, po prostu wpisujesz nową wartość.

ad 5. Tylko żeby Ciebie dobrze zrozumiał, bo jeszcze wyjdzie że jesteś jakiś niepewny ;) Takie uśmiechy mogą być odebrane dwojako :)

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, bo ten serwis LL to tylko dotyczy wymiany oleju, więc wolę sobie wbić już te 15000km, niż odejmować parę tyś km. przed inspekcją wskazaną na wyświetlaczy w przypadku pozostawiania na LL.

 

5. hehe, damy radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trik z odejmowaniem od LL iluś tam tysięcy nie będzie działać, bo to się często zmienia i nigdy nie dojdziesz ile kilometrów zrobiłeś na oleju. Ja notuje na karteczce i po prostu porównuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, nawet nie wiedziałem że ten stan kilometrów do serwisu się zmienia nieproporcjonalnie do przejechanego dystansu ;) Czyli w ekstremalnej sytuacji nakaz wymiany oleju może nastąpić po przejechaniu np. 15000km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności