Skocz do zawartości
Gość system95

Kasowanie inspekcji passata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HARNAS

ładne, nie widziałem w takim razie deski po liftingu na biało, wygląda ciekawiej , dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewając temat mam taką sytuację że jak w zeszłym roku wymieniali mi olej to nie wiem w jaki sposób skasowali inspekcję ale przebieg pokazuje dla normalnego trybu (15 tys km) a ilość dni dla LL. Uzupełniając wcześniej był na stałe tryb LL ale ja sprowadzając auto do kraju wlałem już normalny Castrol i poprosiłem o zmianę na standardowy tryb. Pytanie jak oni to zrobili ze się tak rozjechało? Czy teraz przy wymianie oleju i skasowaniu inspekcji z kółka ilość dni przejdzie w normalny tryb czy trzeba podpinac pod VAGa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się do wątku, proszę o pomoc. Chciałem dokonać skasowania inspekcji servisowej po zmianie oleju Long Life ale nie mogę. Za pomocą VAG-COM wchodzę w 17-Instruments (tutaj wyświetla mi się wszystko o sterowniku), potem wybieram 10-Adaptacja (tutaj właśnie mam problem bo, wyświetla mi "Failed to connectet"). NIe mogę połaczyć się również np. z 16-Gatewey, Radiem.

W związku z tym moja prośba o pomoc jak to rozwiązać, lub czy wina leży po szynie CAN w złaczu OBD2, czy też sterowniku licznika.

I czy można pod CAN podłaczyć się np. w kostce przy radiu, aby od tej strony dostać się do licznika.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tak zrobić. Ale jak napisałem po wejściu na 10-Adaptacja (Kanał) wyświetla mi się "Failed to connectet". I dalszych czynności już nie mogę wykonać.

I dlatego moje pytanie czy uszkodzona jest linia CAN do licznika czy też coś innego.

I tutaj chciałbym uzyskać informację co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innymi modułami jest komunikacja ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z silnikiem - tak

Z instrumentami (widzi sterownik), ale poźniej nie mozna wejść do adaptacje

Z radiem - nie

Z gatewey - nie

ABS - tak

Innych nie sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za pomocą VAG-COM wchodzę w 17-Instruments

Sprecyzuj jaki VAG-COM bądź VCDS, bo nie każdy zabangla z B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - no i jak z tym kasowaniem inspekcji. Powiem szczerze że w swoim passacie też zmieniłem wczoraj olej, ale zza kierownicy jakoś w/g podanej instrukcji nie udaje mi się skasować inspekcji. Cały czas -po wciśnięciu zapłonu i kluczka serwisu- pojawia mi się komunikat SERWIS NAW . Kilka razu próbowałem ale nic się nie kasuje.

Może ktoś już z tym sobie poradził?? No chyba że trzeba będzie użyć do tego VAG-a. Chociaż wolałbym na początek spróbować za kiery.

Oprócz tej informacji nic więcej na wyświetlaczu się nie pojawia. Komunikat ten też pojawia się tylko w momencie kiery wciskam przycisk serwisowy i zapłon. W innym przypadku, np. przy odpaleniu nic mi nie pokazuje.

Dzięki za info...Pozdrawiam.

 

---------- Post added at 08:31 ---------- Previous post was at 08:29 ----------

 

..dodam jeszcze że stosowałem się do instrukcji chcąc skasować inspekcję, czyli przycisk min też krótko wciskałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kilkukrotnie w ten sposób robiłem i wiem, że działa.

Faktem jest, że pojawi się komunikat SERVICE NOW, a potem po wciśnięciu przycisku MIN kasuje się okres do kolejnej wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy inspekcja kasuje się natychmiast po wykonaniu tej czynności, czy trzeba ileś tam kilometrów przejechać.

U mnie jest tak że wszystko robię zgodnie z instrukcją, w momencie kiedy wciskam przycisk MIN automatycznie wyświetlacz przechodzi do trybu, który ukazuje się gdy wkładam kluczyk do stacyjki . Po sprawdzeniu ponownym czy inspekcja została skasowane, nadal po wciśnięciu kluczyka i przycisku serwisowego wyświetlany jest komunikat SERVIS NAW.

Może trzeba trochę pojeździć po skasowaniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po skasowaniu nie powinno już być komunikatu SERVICE NOW . Ewentualnie trzeba tylko zrobić parę kilometrów aby znowu pokazało ilość km i dni do następnego przeglądu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilość dni do następnego przeglądu komputer nigdy mi nie pokazywał, tylko ilość kilometrów...

Ma ktoś jeszcze pomysły co zrobić z tym komunikatem SERVICE NOW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
ilość dni do następnego przeglądu komputer nigdy mi nie pokazywał, tylko ilość kilometrów...

Ma ktoś jeszcze pomysły co zrobić z tym komunikatem SERVICE NOW...

sam dość długo walczyłem, włącznie z servisem, skończyło się na tym że za każdym razem "kasowali" a gdy ja sprawdzałem srwis now pojawiał sie, natomiast postępując zgodnie z procedurą: otwieram drzwi, wsiadam, zamykam drzwi wkładam kluczyk do stacyjki wciskam do zapłony ale nie odpalam i wciskam przyciska z kluczykiem po 2-3 sec pojawia się informacja o pozostałym czasie i ilości km do przeglądu, jeżeli natomiast wcisnę ten przycisk z kluczykiem przed włożeniem kluczyka i przytrzymam na czas wkładania go i przejścia do zapłonu bez odpalenia pojawia sie napis serwis now.... SERWIS twierdzi że tak ma być, a ja nie mam siły jeździć i dyskutować z nimi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..no nic - spróbuję zrobić tak jak napisałeś... zobaczymy...dzięki./..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawić kolejną "service oil" . Dzis własnie wykasowałem service olejowy, ale nie wiem jak ustawic go na koleja wymiane. pomoże ktos??????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie wiem jak ustawic go na koleja wymiane.

Ustawia się automatycznie przy kasowaniu komunikatu, 15 000 km albo 365 dni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem olej i skasowałem inspekcję "z kółka" i znów pojawiło się 15000 km lub 744 dni.

Czyli km dla normalnego trybu a dni dla LL. Ale czemu tak to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kasujesz z kółka to zawsze przegląd ustawia się na 1500 km a dni zostają takie jakie były ustawione do tej pory . Dni można zmienić z poziomu fejsa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności