Skocz do zawartości
MrWho

Jakie amortyzatory - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy prosze o pomoc z wyborem kompletu amortyzatorow ktore wybrac 1 http://allegro.pl/amortyzatory-vw-passat-b5-audi-a6-4-szt-kpl-i1675996162.html a drugi komplet to ten http://allegro.pl/amortyzatory-gazowe-vw-passat-b5-audi-a6-4szt-odb-i1695264722.html wiadomo cena jest inna ale czym innym roznia sie. pozdrawiam piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz bilsteina, co prawda czasami się zdarza, że lubią popukiwać ale to generalnie dobra firma.

Tej drugiej nie znam ale sądząc po cenie to nic specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy prosze o pomoc z wyborem kompletu amortyzatorow ktore wybrac 1 http://allegro.pl/amortyzatory-vw-pa...675996162.html a drugi komplet to ten http://allegro.pl/amortyzatory-gazow...695264722.html wiadomo cena jest inna ale czym innym roznia sie. pozdrawiam piotrek

 

 

jeżeli z tych dwóch to wybrał bym bilstein dobra firma bo ta druga nawet nazwy nie ma, popatrz jeszcze na sachs lub kayaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał KYB excel-G ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Monrooe :) 300zł za 2 szt. Smigam i jak narazie wszystko ok..minus to jedynie brak odbojow w komplecie :/ a za dobre to koszt zas 100zł plus minus..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Monrooe :) 300zł za 2 szt. Smigam i jak narazie wszystko ok..minus to jedynie brak odbojow w komplecie :/ a za dobre to koszt zas 100zł plus minus..
a ja niestety muszę taki zestwik reklamować :( nie wiem czemu ale jeden się nie chowa do końca i uj mu zrobisz do opakowania też go nie wsadzę bo wystaje 10cm po za tłok po ściśnięciu :dupblada

Teraz kupiłem amory firmy kamoka 90zł za sztukę (nie mam więcej kasy obecnie a i to było nie planowane) zobaczymy jak to się sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki dzieki koledzy zdecyduje sie na te drozsze... miejmy to juz za sobą pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bierz bilsteina, co prawda czasami się zdarza, że lubią popukiwać ale to generalnie dobra firma.

Popukiwać? :zeco One po prostu napierd......ają i mam wrażenie, jakby silnik zerwał się na wszystkich poduszkach :kwasny: I chyba zdecyduję się na wymianę nowych - trochę pojeżdżonych - na INNE NOWE :fajny

 

 

dzieki dzieki koledzy zdecyduje sie na te drozsze...

Poszukaj lepiej KYABY Exel-G .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, koleżanki też oczywiście witam o ile tu zaglądają.

Mam takie pytanko czy amorki na tył z Bilsteina BNE-29-44 to są te B4 które się w poprzednich postach przewijały, bo nie znalazłem innych oznaczeń?

I jeszcze jedno, czy jakość osłon i odboji ma wpływ na pracę amortyzatora w trakcie jazdy czy głownie jest to funkcja ochronna amortyzatora?

P.S.

Po przeczytaniu wszystkich postów w tym wątku (było trudno ale dałem radę) doszedłem do wniosku, że z pary Bilstein i Kayaba wybiorę tą drugą bo nie szaleję po drogach a cenię sobie lepszy komfort jazdy.

P.S. 2

I jeszcze na koniec, jak się ma sprawa twardości amorów (patrz para wymieniona powyżej) do jazdy w zimie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może źle trafiłem ,ale w październiku tamtego roku zmieniłem amory na Bilstein gazowo-olejowe....

Myślałem że będzie rarytas...I był ,do czerwca.

Prawy tył wylany,lewy bujanka (przód jako-tako).

Zaznaczam nie podróby (nie naklejka! Grawerka + made in germany).

Nie wiem o co Kaman.

Nie zaliczyłem żadnej większej dziury (nie dociążam tyłu!).Zaczęło bujać po pierwszych upałach,potem "****" zaczęła uciekać.

Myślałem że poduchy pod belką ,ale okazało się że amory.

Totalna porażka.

Zmieniam na Keyab-a ,po nie mam siły czekać na reklamację.

Zobaczymy co będzie.

Pozdrówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o amorkach firmy Sachs???

cały komplecik trochę kosztuje no ale ponoć warto , wiecie cos o tym ma ktoś takie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sadzicie o amorkach firmy Sachs???

cały komplecik trochę kosztuje no ale ponoć warto , wiecie cos o tym ma ktoś takie ???

jedna z najwyższych półek jeśli chodzi o amory te i KYB-a i jeszcze kamoka (czarne pudełko) to wg mnie najlepsze amory jakie można zakładać bo monroe chyba się popsuło (mam do wymian na gwarancji taki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zamianie na KYB ,Amortyzacja taka sama jak na Bilach...ale

Bile stukały ,a KYB nie.Totalna cisza...

Nie wiem co będzie dalej ,ale pierwsze wrażenie OK.

Jak sprawdzę po 50-ce to dam znać co i jak.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie Kayaba 1,5 roku, porazka ,lewy tyl olej poszedł ,i 35% ,prawy tył, oleju brak ale 62% -nalatane 40 tys ,, przod z niemcowni nie ruszany od 120tys ma 75% niewiem jakie bo nie ruszałem ,a nazwy nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że wszystko po jednych pieniądzach.....

Porażka.

Ja mykam średnio 40-50/rok.

Zobaczę po jakim czasie się wy****ją.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sadzicie o amorkach firmy Sachs???

cały komplecik trochę kosztuje no ale ponoć warto , wiecie cos o tym ma ktoś takie ???

Ma ktoś takie ;)

 

osobiście zainwestowałem w Sachs Advantage, bolało ale było warto.

 

Mogę z czystym sumieniem polecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam komplet Sachs Advantage na eibachach -30mm, wprawdzie zrobiłem na nich dopiero ok 5 tyś km ale wszystko jest ok. dałem za komplet + odboje i osłony 1064zł u naszego forumowego sprzedawcy kmalinka w PartCar. jak ktoś może dołożyć trochę pieniędzy to również polecam:)

Edytowane przez gawin82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszyskich :)

nie bede ropoczynal nowego tematu bo szkoda czasu a przy okazji pewnie bym chycil kilka fakow :P Przejde moze do konkretow..:>

posiadam passata B5 1.9 TDI 110KM z 99' i planuje na wiosne wymienic wszystkie amory oraz sprezyny bo ma przejechane juz prawie 300 tys i chyba nie bylo nic wymieniane a ostatnio cos mi zaczyna stukac na dziurach ;> a wiem ze to nie wachacze bo wymienialem ostatnio :) wczoraj spedzilem tutaj na forum z 3h czytajac o amorach i nie wiem czy to z racji duzej ilosci postow czy moze poznej godziny (1 w nocy) potrzebuje waszej pomocy :P czytajac Wasze posty doszedlem do wnioskow (mam nadzieje ze dobrych :P) ze jesli kupilbym Bilstein B6 to passek sie obnizy tak ? poza tym do tego musialbym zakupic najlepiej sprezyny -30mm.. Ja natomiast potrzebuje taki komplet amorkow i sprezyn ktore mi nie obniza passata no chyba ze cos zawsze siadzie :> jesli tak to taki komplet ktory sprawi ze siadzie minimalnie bo zalezy mi na tym komforcie:) duzo osob polecalo tez KYB exel-g... sam juz nie wiem po prostu.. Do tego dochadza te sprezyny i nie wiem jakie sa oryginalne montowane a nie chcialbym jakis sporo krotszych... Czy moglbym prosic Was o pomoc lekka? wiem ze pewnie duzo osob powie ze to bylo walkowane ale mimo to licze na wasza pomoc i zyczliwosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Jakie amorki wystepuje w 4motion 2002r prosze o numery tych amorkow oraz jakie kuoic sprezyny

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności