Skocz do zawartości
MrWho

Jakie amortyzatory - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właścicieli passatów,

proszę kolegów w temacie o radę bo sam juz nie wiem co o tym sądzić - mianowicie sprowadziłem od rodziny z Niemiec pod koniec lipca tego roku Passata 1.8 z 1998r. Dwa tygodnie temu podczas zmiany opon na zimowe mechanik zauważył że tylnie amortyzatory są wilgotne, czyli puszczają. Z drugiej strony po sprowadzeniu auta, pod koniec lipca jak byłem na stacji diagnostycznej to wynik amortyzatorów był imponujący - około 85%!

Jak to możliwe, że tak wysoki wynik na badaniu wyszedł a 3msc później, po przejechaniu 5,5tys km po polskich drogach, ma miejsce wyciek?! Sądziłem że wyciek jest możliwy tylko z amortyzatorów o niskim procencie, a nie z takich i wtak krótkim czasie. Z góry dzięki za odp

Pozdrawiam

 

Kolego to jest normalka, stare amorki gdy trafią na PL drogie odrazu traca swoje wlasciwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie,

szczerze mówiąc nie spodziewałem się że w tak krótkim czasie 3msc, które minęły od sprowadzenia auta z Niemiec, że amortyzatory tak szybko stracą swoje dobre właściwości. Trudno mi w to uwierzyć, ale widocznie wystarczy 5,5tys km po PL i już wycieki....szkoda gadać. A z zawieszeniem mam nadzieję że nic złego przez długi czas się nie wydarzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki - czy tylne amortyzatory z FL-a pasują do 3B?

 

Nie mam ETKI zainstalowanej i nie mogę tego sprawdzić :kwasny:

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą pasować;)

amortyzator B5.jpg

amortyzator b5 FL.jpg

Edytowane przez sylwek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Powoli rozglądam się za amortyzatorami na tylną oś do mojego kombi. Prawdopodobnie będą to Kayaby gazowo-olejowe. Czy ma ktoś sprawdzonego sprzedawcę na Allegro wyżej wymienionych amorów?

 

Witam kolegę,

znajomy założył do swojego Passata z tyłu Kayaby i strasznie narzeka, trafił na wadę i musiał reklamować. Teraz oczekuje....

Ja natomiast tydzień temu wymieniłem również tylnie amortyzatory. Zakupiłem Amortyzatory Bilstein B4 Tył nr BNE-2944 -2 szt. + odboje 2 szt. + osłony 2 szt. Całość w fantastycznej cenie 328zł za komplet +20kurier!!!! Auto po zmianie bdb się prowadzi, dość sztywne, pewnie trzyma się drogi i ładnie pracuje na nierównościach. Biorąc pod uwagę tak niską cenę tego kompletu ,porównywalną z cenami najtańszych na rynku firm czy jednymi z tańszych jak Kayaby, MOnroe a za tę cenę mam solidne niemieckie BIldsteiny fabrycznie montowane....Amortyzatory są na pewno oryginalne, numery seryjne, 2lata gwarancji bez limitu km. Zakupiłem ze sklepu sprzedającego częsci sam. pod W-wą, jakby ktoś chciał mogę podać namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegę,

znajomy założył do swojego Passata z tyłu Kayaby i strasznie narzeka, trafił na wadę i musiał reklamować. Teraz oczekuje....

Ja natomiast tydzień temu wymieniłem również tylnie amortyzatory. Zakupiłem Amortyzatory Bilstein B4 Tył nr BNE-2944 -2 szt. + odboje 2 szt. + osłony 2 szt. Całość w fantastycznej cenie 328zł za komplet +20kurier!!!! Auto po zmianie bdb się prowadzi, dość sztywne, pewnie trzyma się drogi i ładnie pracuje na nierównościach. Biorąc pod uwagę tak niską cenę tego kompletu ,porównywalną z cenami najtańszych na rynku firm czy jednymi z tańszych jak Kayaby, MOnroe a za tę cenę mam solidne niemieckie BIldsteiny fabrycznie montowane....Amortyzatory są na pewno oryginalne, numery seryjne, 2lata gwarancji bez limitu km. Zakupiłem ze sklepu sprzedającego częsci sam. pod W-wą, jakby ktoś chciał mogę podać namiary.

Siemka.

Dzięki za opinie. Zdecydowałem się jednak na Kayaby Excel-G. Komplet na tył z odbojami, oslonami i przesyłką ok 340 zł. Jeżdże już ok m-ca i jest ok. Auto sztywne i pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie;)

MAM pytanie jakie polecacie amortyzatory do VW Passat B5 Fl.

Mogą być z lepszej firmy;)

Nie znam się na tym;) więc liczę na waszą pomoc;)

 

* wiem wiem temat wałkowany miliony razy;)

 

 

Dziękuje za pomoc;) i porady;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bilstein, Sachs. Skoro wiesz to po co pytasz?? Wystarczy zasięgnąć zasobów forum ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też polecam amortyzatory firmy Sachs, osobiście miałem założone amortyzatory gazowe tej firmy i byłem bardzo zadowolony z zakupu. Zrobiłem na nich 40 tys km po polskich drogach, potem sprzedałem auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też polecam amortyzatory firmy Sachs

ja zrobiłem już na nich (tył) przeszło 50 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Passacie kończą się amortyzatory (byłem na stacji diagnostycznej i mam wydruk). Teraz pytanie co założyć, muszę wymienić przód i tył. Zastanawiam się nad Bilstein B6, Sachs Performance one są chyba podobne cenowo. Znalazłem jeszcze na stronie coś takiego jak Sachs Super Touring, albo może jakaś droższa KAYABA. Znalazłem też na stronie coś jak "System tłumienia drgań zawieszenia: dwururka" to tyczy się SACHS Touring a PERFORMANCE pojedyncza rurka. Kompletnie się na tym nie znam. Wiem, że B6 i SACHS Performance są troszkę twardsze od B4 czy zwykłych SACHS'ów i tak ma być. Czekam na jakieś propozycje i opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B6 Bilstein to trafiony wybór i jak dla mnie, nie ma się nad czym zastanawiać. Pytanie czy masz ori sprężyny ?? Bo do B6 dobrze by było jakiś eibach -30 no ale w sumie na ori też się da pojeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma być na seryjnych sprężynach, poza tym one są chyba przeznaczone do seryjnych sprężyn. A SACHS Performance to lipa??? Też drogie amory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No B6 raczej coś innego preferuje niż ori ale jak napisałem na ori też da się jeździć. O tych drugich się nie wypowiadam gdyż nie miałem styczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli radzisz kupić B6 i pozostać przy seryjnych sprężynach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadzą radę :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok czyli radzisz kupić B6 i pozostać przy seryjnych sprężynach?

jak sie zdecydujesz to daj znac co i za ile kupiles mam tez po zimie wymianke co prawda mam troche czasu ... ale warto byc czujnym

:) powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze duzo mozna rozmawiac o producentach amorkow.. ja mam Kayaby Excel-G tak jak wyzej wymienil kolega i ja mam jakies 6 miesiecy nie narzekam i jestem zadowolony.. troche warto wiecej wlozyc i miec cos lepszego.. ale kazdy przewaznie chwali to co juz sam sprawdzil.. a jak komus trafil sie wadliwy towar to juz obsmarowuje firme ktora go zrobila i juz ona jest najgorsza.. Ale z drugiej strony nawet wymieniajac w serwisie i placic fortune to nie daje 100% gwarancji ze to sie zaraz nie zepsuje bo to sa tylko czesci i jak wszystko sie psuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności