Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

pytanko: mam felge 7lub 7,5cala(tak stwierdzil "gumiarz") zamowilem 2opony 195/65 r15 i gdy opony na drugi dzien przywiozl kurier to wyszlo, ze lepiej do tych felg wsadzic 205/60 wkurzylem sie bo nie doradzil mi wczesniej a opony potrzebowalem na juz wiec zalozylem 195/65. zmienic w przyszlosci czy nie ma takiej potrzeby? te wieksze sa dobry zamiennikami?

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oponki 205/60 i 195/65 wystąpowały oryginalnie w passatach. Opony mają taką samą wysokość więc nie robi to różnicy które założysz, nie ma potrzeby zmiany opon.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Oponki 205/60 i 195/65 wystąpowały oryginalnie w passatach. Opony mają taką samą wysokość więc nie robi to różnicy które założysz, nie ma potrzeby zmiany opon.

Pozdrawiam

...ale tu chodzi bardziej o szerokość, a nie wysokość. Nawet jak opona miała by niższy profil trudno, ale na 7.5" opona 195 jest za wąska i 205/60 będzie zdecydowanie lepsza. Na feldze masz wypisane szerokość więc odczytaj. Podejrzewam, że masz 6,5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmienic w przyszlosci czy nie ma takiej potrzeby? te wieksze sa dobry zamiennikami?

Nic nie zmieniaj! Normalnie możesz śmigać! I jeżeli naprawdę masz felgę 7,5 to na przyszłość możesz kupić 205. A swoją drogą zmień warsztat jak ci Gumiarz nie potrafi powiedzieć jakiej szerokości masz felgi i itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekowac za porady. ciezko bedzie teraz stwierdzic jaka mam szer felunq(pogoda). postaram sie zmierzyc i wrzuce info. dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekowac za porady. ciezko bedzie teraz stwierdzic jaka mam szer felunq(pogoda). postaram sie zmierzyc i wrzuce info. dzieki!
Ale to powinno pisać na feldze ;) na wewnętrznej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to powinno pisać na feldze na wewnętrznej stronie

gumiarz szukal i nie znalazl-mierzyl, ale ok poszukam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam okazję kupić do paska 3BG osiemnastki 8,5" z ET równym 55. Zastanawiam się czy nie będą one chaczyły o wachacz. Proszę o odpowiedź :)

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam okazję kupić do paska 3BG osiemnastki 8,5" z ET równym 55. Zastanawiam się czy nie będą one haczyły o wahacz. Proszę o odpowiedź

 

Felgi raczej o coś zawadzą. Org fele mają ET37 a w tych felach masz ET55 czyli 18mm głębiej i ponadto felgi szersze. Zawsze możesz dołożyć dystanse, ale to dodatkowe koszta.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam okazję kupić do paska 3BG osiemnastki 8,5" z ET równym 55. Zastanawiam się czy nie będą one chaczyły o wachacz. Proszę o odpowiedź :)

 

pozdr.

będą trzeć o wachacz ,musisz mieć nim ET 47 przy tych parametrach felgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da rade wcisnąć 9x17" do paska B5 Kombi ET 35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do rozmiaru opon i felg do Passat B4 1.9 TDI AFN. Fabrycznie samochod stoi na 15'', zalecany rozmiar opony 185/55 i 195/55. Generalnie moj samochod jezdzi i na 185/65 bez zadnych problemow a sam lubie nieco baloniaste gumy. Ale do rzeczy - fabrycznie ida felgi 6'' ( przynajmniej takie fabryczne alu ma VR6, nie jestem pewnien jakiej szerokosci sa moje ori blaszaki, pewnie tez 6'' ale sprawdze ) z ET35. Postanowilem zarzucic jakies alu, zrobilbym to i zeszlego lata, ale poszukiwania waskiej alufelgi z wlasciwym ET nie przynosily rezultatow i jakos zapomnialem :P Zbliza sie wiosna i warto pomyslec cos o felgach - 99,99% alusow 15'' ma szerokosc min. 6,5 cala, ET35 akurat bywaja choc to tez nie jest najpopularniejsze. Czy przy zalozeniu, ze zamontowalbym juz z musu te 6,5'', ET zostawiac jak te zalecane do 6'', czy aby zachowac fabryczne nastawy geometrii zmienic ET na nieco inna wartosc? Gdzies czytalem, ze tak wlasnie powinno sie robic, choc oczywiscie tam tyczylo sie to bardziej extremalnych szerokosci, ale pytam aby wiedziec ;] Sporo jezdze bo remontowanych drogach i nic innego, niz 15'' kolka nie wchodzi w gre, nie jestem masochista i dlatego takie male - to tak tylko uprzedzajac.

 

PS. na 6,5'' felgi pewnie trzeba by zarzucic min. 195 opone, 185 bedzie juz pewnie za waska prawda? Z tego, co sie orientuje, na 6,5'' zalecana szerkosc to chyba 205.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy da rade wcisnąć 9x17" do paska B5 Kombi ET 35

na przód nie wejdzie,chyba że węższe opony,coś 215/40,ale felga raczej bedzie wystawać,miałem 8,5'' na 17'' z oponami 235/40 i ET35 i felga wystawała lekko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Czy da rade wcisnąć 9x17" do paska B5 Kombi ET 35

na przód nie wejdzie,chyba że węższe opony,coś 215/40,ale felga raczej bedzie wystawać,miałem 8,5'' na 17'' z oponami 235/40 i ET35 i felga wystawała lekko

 

Witam

 

Ja bym powiedział że wejdą, że nie będą o nic haczyć, ale będą wystawać i to sporo.

 

Zbliza sie wiosna i warto pomyslec cos o felgach - 99,99% alusow 15'' ma szerokosc min. 6,5 cala, ET35 akurat bywaja choc to tez nie jest najpopularniejsze. Czy przy zalozeniu, ze zamontowalbym juz z musu te 6,5'', ET zostawiac jak te zalecane do 6'', czy aby zachowac fabryczne nastawy geometrii zmienic ET na nieco inna wartosc?

 

Co prawda nie mam B4, ale jeśli kupisz 6,5" ET35 to ja nie bawiłbym się w dystansy żeby nieco zmienić osadzenie. Przy 6,5" feldze to te 0,5" różnicy do seryjnej rozłoży się po połowie z każdej ze stron felgi. Czyli kant felgi będzie sięgać jakieś 6mm głębiej w stronę zawieszenia i 6mm bardziej na zewnątrz. Nie wierzę żeby org fele sięgały aż tak głęboko więc te szersze o nic nie zahaczą podczas jazdy. Mam nadzieję że napisałem zrozumiale. A tak co do opon to ja zobaczyłbym jak będzie z tymi 185/65 które masz, ewentualnie jak coś nie tak to wtedy przejść na 195.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Ja bym powiedział że wejdą, że nie będą o nic haczyć, ale będą wystawać i to sporo.

 

 

 

Pozdrawiam

nie bardzo rozumiem co masz na myśli,wejdą czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą obcierać o elementy zawieszenia ale w nadkolu się nie zmieszczą - będą wystawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O obcieranie 6,5'' tez sie jakos zbytnio nie boje, chodzi bardziej jak to jest z ta geometria zawieszenia przy zwiekszaniu szerokosci. Mam na mysli sytuacje, kiedy niektorzy uiserzy pisza o zataczaniu kola dodatnim i ujemnym. Podejrzewam, ze te 0,5 cala to mala roznica, ale jak to wlasciwie jest z tym zmienianiem ET przy szerszych kolach? Wiele osob radzi, zeby przy montazu np. 7,5 obreczy zwiekszc ET, czyli osadzac je glebiej ( nie chodzi mi o ocieranie o nadkola, tylko przekaszanie zawieszenia na i inne naciski na lozyska itp. ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi bardziej jak to jest z ta geometria zawieszenia przy zwiekszaniu szerokosci

Jeśli boisz się o geometrie to zawsze możesz ją sprawdzić po zmianie kół.

niektorzy uiserzy pisza o zataczaniu kola dodatnim i ujemnym

Nie mam pojęcia o czym piszesz

Wiele osob radzi, zeby przy montazu np. 7,5 obreczy zwiekszc ET, czyli osadzac je glebiej

ET bardzo ciężko jest zwiększyć, jedyne co mi przychodzi na myśl to stoczenie tego elementu co przekręcamy do piasty, no chyba że mowa o felgach 3 częściowych. Poza tym ile głębiej osadzi felgę 1mm może 2mm. Przecież zaraz za piastą są amorki, sprężyny, wahacze itd. Jeszcze nie spotkałem się z czymś takim jak powiększanie ET.

Inne naciski na łożyska pewnie są, ale o ile się różnią to nie mam zielonego pojęcia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiekszanie ET, tylko montaz szerokich felg o innym ET niz fabryczne zalecenia - raz, zeby bardziej chowaly sie w nadkola i nie obcieraly o ranty, 2 wlasnie dla geometrii. Wyobraz sobie kolo mocowane do piasty, ktore jest trzymane pod jakims katem przez zawieszenie. Przy zalozeniu szerszej felgi, jej zewnetrzna krawedz niejako zmienia swoje polozenie wzgledem piasty ( oddala sie ) i calosc na zasadzie hmmm "dzwigni" powoduje rozkaraczenie kol na zewnatrz, tak samo przy feldze o mniejszym ET. Zapytam inaczej - zupelnie pomijajc kwestie obcierania, czy montujac w miejsce np. 6'' obreczy druga o szerokosci np. 8'' i bez mian nastawow zawieszenia powinno sie zwiekszac ET, czy nie? O tych "zataczaniach kola" wlasnie tutaj wyczytalem i chcialbym sprawe wyjasnic :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, czy takie normalnie podejdą?

http://moto.allegro.pl/item920072398_felgi_sline_s_line_18_vw_audi_5x100_5x112.html

chodzi o to, że trochę szersze... jeśli tak, to jakie opony ewentualnie? no i czy dobiorę pierścień centrujący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności