Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ma -35mm do zalozenia w 1.8 a chlop od ktorego bralem mowil ze 1.9TDI obnizylo mu przod ok 60mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie znajomy chce do swojego passata FL-a kupić eibachy i znalazł takie tylko że są one od 1.6 benzyny. Obniżają o -30mm i tu pytanie czy one mu podejdą do jego kombi 1.9 TDI? Będzie stał wyżej niżej?

 

pójdzie nizej niz -30mm bo 1.9tdi ciezsze niz 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a mianowicie chciał bym się dowiedzieć ktore zawieszenie lepiej sie spisuje 1BE czy eibach -30 na standardowych amorkach + alu 17, a obecnie mam zawieszenie supersport + alu 18 i jestem nie zadowolony chacze o wszystkie progi a drogi u nas sa jakie sa za odp z gory dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 17 + 1be jest wysoko lecz nie ma tej ogromnej luki miedzy opona, a nadolem. Nie odczuwam roznicy w komforcie miedzy zwyklym zawieszeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłęm dość tanio springi rzedam springi czy ktoś możę mi powiedzieć czy to pasuje do kombi bo sprzedający mnie zapewniał ale wiecie jak to jest

VOGTLAND do Passata

 

 

Nr Seryjne

 

 

Przod - HA956087

Tyl - VA950081

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej nie chce zakładać nowego tematu mam takie pytanko czy koła 18" 10J et30 wejdą na przód po passata fl ? czy to już przegięcie? fajnie jak by ktoś miał jakieś fotki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej nie chce zakładać nowego tematu mam takie pytanko czy koła 18" 10J et30 wejdą na przód po passata fl ? czy to już przegięcie? fajnie jak by ktoś miał jakieś fotki ;)

 

Wejść wejdą, ale będą wystawać jakieś 3 cm jak nie więcej. Musiałbyś dać do tego oponę 215, żeby to wyglądało jako tako - ale wtedy naciąg jest baaardzo duży.

 

P.S. Temat do felg jest gdzie indziej ;)

 

EDIT:

Będzie wystawać parę mm mniej niż u mnie:

 

Przymiarka34.jpg

Przymiarka36.jpg

 

Jak chcesz to u mnie w temacie więcej zdjęć.

Edytowane przez Naxus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy gwint od AUDI A4 B6 B7 będzie pasował do passka b5 FL ?

 

Czy tylko od audi a6 pasuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od a6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę zakładać nowego tematu.Czy sprężyny HR'a można wypiaskować i pomalować,np. proszkowo jak złazi z nich "firmowa" farba ??? Będzie się takie malowanie trzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało co z Eibacha wychodzi.

Seria Passat B5 1,6 Klima Sedan + GAZ ( w bakach 15 litrów PB, 20litrów LPG):

DSC_0361.jpg

Obniżyłem zestawem niededykowanym do B5 1,6, czyli tak:

Przód sprężyny Eibach 1532001 dedykowane do B5 1,9TDI - obciążenie osi do 1070 kg (więcej o 50 kg niż w dedykowanych do 1,6),

Tył sprężyny Eibach 8553202 dedykowane do B5FL Sedan - obciążenie osi do 1070 kg (więcej o 60 kg niż dedykowanych do B5 Sedan)

Co więcej sprężyny tylne są progresywne, a te które są normalnie są "liniowe" (cytuję TUV).

Wynik( w baku 15 litrów PB, 10 litrów LPG):

DSC_0373.jpg

Co do samej jazdy jest twardziej, ale dalej jest jako taki komfort. Mam porównanie do sprężyn H&R w drugim aucie i tam jest wyraźnie twardo.

Pozdrawiam,

Edytowane przez jasiek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy napiszcie proszę czy jeżeli do Passka pasuje gwint od A6 to czy same sprężyny od np. S LINE'a też podejdą ? Chodzi mi o kombika w 1.9TDI.

Jeżeli tak to czy wie ktoś z Was może jakie by musiały być kolory oznaczeń na tych sprężynach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ci to da jak auta moga miec inen masy i passat nie musi tak samo siasc jak a6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,że szybciej znajdę "ori sport" zawieszenie :-[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pomyśleć na wiosnę nad większą felgą do mojego paska (B5FL 2004 1.9TDI sedan) no ale co z tym idzie przydałoby się go wtedy nieco zniżyć by nie wyglądał kosmicznie z tą wiekszą felgą (np. 17" ?). Nie chce go obniżyć za bardzo, zresztą nie mogę zbyt specjalnie po do domu nie dojadę, niestety mieszkam na górce i tą górkę muszę jakoś pokonać - bez strat :D i zastanawiam się nad tym co wybrać ? znaczenie ma jak myślę wielkość felgi i opony jaka będzie na tej feldze, myślałem wstępnie nad 17" i oponką taką niezbyt niską.

 

Mniej więcej chciałbym by to wyglądało tak jak tutaj, ciężko mi niestety ocenić jaki rozmiar felgi i opony i czy auto jest obniżone czy nie to stwierdzić, wy pewnie to zobaczycie bo się bardziej znacie :D

 

Mam nadzieję że zaczerpnę na forum wystarczającą ilość informacji by wykonać mój plan upiększenia (mam nadzieje :D) mojego paska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Panowie a gdzie szukać ori sprężyn tych -20mm? Tylko ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laser, na filmiki masz napisane, że są to BBSy RS 18" 8,5J ET32. Opony to pewnie jakieś 225/40 bądź 235/40. Jak do tego dasz -30 bądź -40 to powinno wystarczyć, aby taki efekt uzyskać, choć szczerze mówiąc nie wiem dokładnie jak to będzie wyglądać. W każdym razie auto dużo niżej nie będzie, bo to co opuścisz na sprężynach to pewnie w połowie nadrobisz na większej feldze. Zależy jeszcze jakąś felgę i opony kupisz, bo tak gdybać to też bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema kto na zbyciu dwóch nakrętek regulacyjnych do gwintu FK tył??

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niema kto na zbyciu dwóch nakrętek regulacyjnych do gwintu FK tył??

 

Po co Ci? Nawet ich nie wkładaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet ich nie wkładaj

 

a to czemu ? to będzie samo obniżenie ze sprężyn tylko ... czy się mylę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności