Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, szybkie pytanie, mam felgi 17" BBS, 7,5j, et 45.

Przy sportowym zawieszeniu bedzie cos tarlo czy bede musial dolozyc dystanse?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic ci nie będzie tarło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

Ja mialem taki rozmiar, zakladaj dystanse, bo toczka będzie wyglądać jak tramwaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie chodzi mi bardziej o obcieranie, jesli tak bedzie wygladala to jutro odrazu bede zamawial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem się w temacie chcąc obniżyć auto na samych sprężynach Eibach-30mm w tym zostawiając ori amorki to nie będzie miało to prawa bytu. Czy jest jakieś wyjście, albo sprężyny Eibach obniżające np. 20mm i czy wtedy zostawiając ori amorki będzie miało to sens czy odpuścić sobie w ogóle temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

Ja mam sprezyny eibach -30 z amorami sachs o krótszym skoku, jest ok. Nie robilbym nizszych sprezyn z ori amorami, ja zresztą w przyszlosci chce do tych sprezyn dołożyć amory bilstein b8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupować do diesla Passat b5 fl eibach -30 bo to ciezkie auto i czy uzywki czy lepij poczekać i kupic nowe

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

bo z tego co się orientuje to nie można adaptować sprężyny z sport line -20 bo to benzyna i jest lżejsza i maja ina twardość i wytrzymałość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do używających takiej konfiguracji, lub zbliżonej:

hr29794

sachs 995 255

sachs 556 287

oryg 17 passata na 225/45 bedzie działało jak należy, czy będzie pocierał i coś muszę dodatkowa 'machnąć"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 225/45 17" i działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. Jak będzie za twardo, będę miał do odsprzedania za pare dni taki zestaw :)

Ps. na fabrycznym jest tak akurat, biorąc po uwagę komfort i 17-tki, ale w zarętach szybkich za bardzo "buja".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o rade:

 

1# http://olx.pl/oferta/sprezyny-passat-b5-fl-h-r-obnizajace-CID5-ID6l0gj.html#215db9ade6

 

ew

 

2# http://olx.pl/oferta/sprezyny-a4b5-passat-h-r-obnizajace-CID5-ID68X69.html#6ba9c4f6d0

 

podejdzie mi to do B5 w kombiku ?

 

edit.

 

juz wiem o co kaman. Doradzcie mi z doswiadczenia, jest sens

ladowac z b5fla sedan springi do kombika ?

 

Jak sie ma jakosc FK do HRa np? Bo nie znalazlem opini za bardzo.

Chodzi mi glownie o komfort i jak fura siada.

Edytowane przez zlkwow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze H&R będzie za duże obniżenie do seryjnych amortyzatorów. FK dobre zawieszenia. Ja bym się nie bawił na twoim miejscu w springi, tylko dał gwint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie za drogo tym bardziej ze brak fotki zawieszenia i to jakis mix jest

 

Przód Zawieszenie Gwintowane Fk

Tył Sportowa Sprężyna Sportowy Amor Fk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc. Chcę swoje wozidło trochu obniżyć bo wstawiłem 18stki i jest mega koza. Warto się zainteresować tą zawiechą? To jest oryginał w ogóle? Jakie jest obniżenie?

 

http://olx.pl/oferta/zawieszenie-sportowe-kw-vw-passat-audi-a4-CID5-ID66aSN.html#9c72cb6ac9

 

z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy,

Wczoraj zalozylem RH PD 18 do swojego paszczaka. Wyglada to kozacko z tym rantem. Na tyle mam 10 cali i tutaj maly problem sie pojawil.

Mianowicie jedno kolo ladnie siadlo prosto natomiast drugie od stro.y wlewu baku zrobil sie negatyw.

Ok apodziewalem sie negatywu ale dlaczego tylko na jednym kole ? I tam gdzie jest negatyw lekko przyciera felga o nadkole, to nie problem bo sie przytnie.

 

Moj problem to dlaczego na jednym kole jest negatyw a na drugim go nie ma, macie jakies pomysly ??

Przeciez tam jest belka , powinny oba kola siasc tak samo. Moze tuleje wyrobione ?

 

Ps. Jest gwint. Skrecony na taka sama wysokosc od nadkola do ziemi. Z reszta juz jak byl na podnosnki to kolo lekko przycieralo czyli juz wtedy bylo lekko krzywo(chyba).

Edytowane przez Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z racji tego że mam już chyba nieco zmęczone tylne amorki i sprężyny, zastanawiam się nad montażem sprężyn Eibacha 30/30. Koła to standardowe 205/55/16 a prześwitu mam aktualnie 13 cm, koło do nadkola 9 cm.

Czy coś może obcierać, chodź jak pomierzyłem to sądzę że to głupie pytanie. Czy może lepiej zainwestować w zawieszenie 1BE?

 

 

Szkoda że mój Pasek nie ma 4motion, to bym go może podniósł o 3cm.:hehe

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, z racji tego że mam już chyba nieco zmęczone tylne amorki i sprężyny, zastanawiam się nad montażem sprężyn Eibacha 30/30. Koła to standardowe 205/55/16 a prześwitu mam aktualnie 13 cm, koło do nadkola 9 cm.

Czy coś może obcierać, chodź jak pomierzyłem to sądzę że to głupie pytanie. Czy może lepiej zainwestować w zawieszenie 1BE?

 

 

Szkoda że mój Pasek nie ma 4motion, to bym go może podniósł o 3cm.:hehe

 

nic nie będzie obcierać ja u siebie mam od nawierzchni do nadkola 60 cm i wszystko jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodź skoro i tak będę zmieniał z tyłu amory i sprężyny. A myślę żeby go obniżyć. To może lepiej dołożyć do zawieszenia MTS 35/35(amory + sprężyny)?

 

A jak jest z trwałością zestawów MTS, jak zamiennik serii? Lepiej? Gorzej? Tak wiem zależy czy sprzedaje pralki na zadupiu czy tylko jeżdżę po asfalcie.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności