Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci krótko-dawaj gwint...Ustawiasz jak chcesz,a przy "gotowym" zawiasie zawsze wizualnie tył jest niżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci krótko-dawaj gwint...Ustawiasz jak chcesz,a przy "gotowym" zawiasie zawsze wizualnie tył jest niżej...

Pierwsza myśl była właśnie za gwintem MTS ale niektórzy narzekają na jakieś stukania a ja czegoś takiego nie zaakceptuje jeśli mi się to przytrafi :)

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też noszę się z zamiarem kupna kitu AP 40/30 od mapeta.

 

40/30 oznacza, ze przod idzie -40, a tył -30?

 

Ktoś ma może foty jak to wygląda na 40/30 lub 30/30? i alumkach 17 lub 18" ?

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc i na mnie w końcu przyszła pora to chciałem spytać jaki gwint nowy moglibyście polecić powiedzmy tak do 2tyś? Nie zależy mi aż tak bardzo na komforcie ale na jakości zawieszenia. Pewnie te 2 tyś to nie za dużo na coś porządnego no ale może coś się znajdzie, zastanawiałem się nad MTS i w sumie chciałem go brać ale może polecicie mi coś innego? Jeździć będę na felgach 18" i oponie 205/40 jeśli to coś pomoże a obniżenie planuje 40-50mm w zależności jak będzie dla mnie lepiej:) Także znajdzie się coś za tą kwote czy lepiej nie kombinować i brać tego MTS'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał AP, w 2 tysiącach się zmieścisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo znam się na gwintach i ich rodzajach dlatego jeśli mógłbyś coś więcej o nim powiedzieć? Z tego co tak na szybko teraz przeczytałem to wiem że ma regulacje twardości i w sumie tyle co o nim wiem;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie przeczytałeś, że mają regulację, ale raczej nie mają :D

 

Chodzi mi np o taki gwint:

http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-ap-vw-passat-b5-3b-3bg-kw-i2935481793.html

 

AP jest typowo średnią półką, na Passacie nie znam nikogo kto go ma, ale mam sporo znajomych którzy mają je w Hondach i żaden nigdy nie narzekał. Jeśli masz budżet do dwóch tysięcy to zdecydowanie nie brałbym MTSa - bo jest to gwint bardzo dobry jak na jego cenę, ale tutaj cena nie gra tak dużej roli więc lepiej kupić coś porządnego.

 

Chociażby z mojego doświadczenia, od nowości jedna kolumna MTSa delikatnie mi stuka jak jest zima. Pół zawieszenia wymienione na nowe a stukanie nie ustało - taka jego przypadłość. Oczywiście chociażby Hugster miał MTSa i tam nic nie stukało, więc to nie jest reguła. Drugą rzeczą, które strasznie mnie rażą w MTSie to słabe tylne regulacje, pomimo czyszczenia gwintu przed kręceniem itd to cały czas miałem z nimi problem.

 

Ot takie moje spostrzeżenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u Mapeta na stronie coś czytałem ale widać to nie ten był:D no widzę właśnie że MTS jest dobry ale też sporo ludzi ma z nim problem i dlatego chciałbym uniknąć tego i wybrać coś lepszego:) No więc skoro mówisz że jest dobry to chyba niema co się zastanawiać;d dziękuje za rade;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość obniżenia paska tak o 20 mm, bo wszędzie widze zestawy 40 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś foto z założonym kitem 40/30 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest możliwość obniżenia paska tak o 20 mm, bo wszędzie widze zestawy 40 mm

 

Tak ori sprężyny VW o oznaczeniu - 1BE ~20-25mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko bo już zgłupiałem... Czy zawieszanie gwintowane, które było w golfie 4 będzie pasować do passata b5 w kombi. Oczywiście silniki te same 110 km TDI. Bo na niektórych aukcjach spotykam się z opisem, że pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie pasuje przeciez to zupelnie inne zawieszenia nic nei pasuje ani jeden element gdzie takie brednie wyczytales daj link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ale lepiej zapytać :)http://tablica.pl/oferta/gwint-passat-b5-golf4-audi-a4-zamiana-CID5-ID1Tnpr.html#118aea9a09;r:;s: pierwsze lepsze z dwa chyba też na allegro są co w opisie lub tytule jest, że passat b5 golf 4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz że ono bylo w golfie a nie w passacie ? bo to jest gwint z passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to gwint do passata akurat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skąd wiesz że ono bylo w golfie a nie w passacie ? bo to jest gwint z passata

Nie wiem. W opisie pisze, że b5 golf 4 i audi więc jak tak w tytule pisze znakiem tego, że do golfa też pasuje. Dlatego pytałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty nigdy u siebie w pasku kół nie sciągałeś i nie patrzyłeś jak wygląda zawieszenie albo nie patrzyłes jak ci jakiś mechanik coś naprawiał lub w wulkanizacji jak zawieszenie wygląda w aucie którym co dzień sie jeździ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze patrze co się tam dzieje i czy wszystko oki. Ale tak to ja nie umie rozpoznać po zdjęciu jeszcze w bagażniku czy to jest do mojego czy nie, po za tym na amorki i sprężyny najmniej zwracam uwagę :) Od tego forum jest chyba, że by zapytać i się dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znajomy chce do swojego passata FL-a kupić eibachy i znalazł takie tylko że są one od 1.6 benzyny. Obniżają o -30mm i tu pytanie czy one mu podejdą do jego kombi 1.9 TDI? Będzie stał wyżej niżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności