Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

co myślicie o platinum maxexpert 5w30

 

mam go u siebie od 2 tygodni... na razie jeszcze auto jeździ :) Jak przestanie to dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,

wczoraj w koncu odessalem olej.

Nie wiedzialem ze to bedzie taka przeprawa :)

Widac latwiej w DE zorganizowac misje zalogowa na marsa niz wyssac nadwyzke oleju.

 

Tydzien temu bylem w VW przy Frankfurter Ring (Monachium). Nie maja wysysarki.

Jade pare metrow dalej do ATU, tez nie maja :-(

Dzwonie do VW w Germeringu (Moser) tez nie maja.

Jade wczoraj po pracy i zajezdzam do Euromaster (taki punkt co opony wymienia, olej i inne proste rzeczy) - nie maja

Jade do ATU na Bodenseestrasse. Maja ale gosc mi mowi, ze mam 2-3h poczekac!! Mowi ze wszyscy pracownicy zajeci. No to mowie, ze ustalmy godziny i przyjade. "Nie, auto ma stac na parkingu bo moze wczesniej".

Pomyslalem: "chyba was wszystkich..."

Jade do polskiego warsztatu zakladajacego gaz no i maja wysysarke, zrobili to w 5min i zaplacilem 2 EUR do Kaffe-Kasse :)

 

W Polsce co drugi Edek z wasem zwany mechanikiem (lub kowalem ;) ma wysysarke a w DE to widac rarytas :)

 

Hej, Fredek!

Chyba te "braki zasysarki oleju w serwisie VW" nie powinny byc dziwne, bo ja wlasnie przed chwileczka czytalem na niemieckim forum Passata ze "serwis VW/Audi w D nie wykonuje wymiany oleju przez jego odsysanie i równiez tego nie zaleca!" ...

-nie wiem, co w tym jest (-na pewno nie jest to optymalnie "czysta" metoda wymiany oleju!), ale chyba dlatego jest tego "odsysania" coraz mniej, nawet w np. ATU!

 

-wiecej (- w jez. niemieckim! -patrz 8 wpis! ) pod--- > http://www.motor-talk.de/forum/oelwechsel-2-0-tdi-t3960401.html

 

Szczerze mówiac, sam zawsze bylem przeciwny temu "nie calkiem czystemu" pozbywaniu sie oleju z silnika-a z tego, co ja wiem to "odstraszalo" to juz zawsze klientów serwisom...

Edytowane przez jacek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

będę wymienial olej mi chodzi o ilosc potrzebna do wymiany

VW Passat 1,9 TDI 130KM silnik AVF

mam po ostatniej wymianie 300ml oleju ESP Formula 5W30 i teraz kupić 4litry czy bańkę z 5 litrami?

Pozdrawiam

 

Chyba zamieściłem pytanie nie tutaj gdzie trzeba :( Nie ten samochód

Sorki

Edytowane przez 6-tec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dolalem dzis mojemu paskowi 250ml swiezego oleju bo najpierw mialem ponad max.

Potem oddessalem troche za duzo a nie lubie na minimum jezdzi (teraz mam 1/3 do minimum).

Kupilem na ebayu litr na dolewki.

Castrol edge professional 5W30 longlife 3 (bo taki mialem zalany).

Wlewam dzis olej swiece latarka (ledowa) a tu olej... zielonkawy.

Sobie mysle, o mein Gott, wcisneli mi jakiegos ludwika zamiast oleju.

 

Lece do wujka gugla:

PL: edge professional zielony

DE edge professional grüner stich

no i wychodzi ze tak ma byc! :)

Tak podobno robia w serii profesionnal, zeby mozna bylo podrobki odroznic.

 

http://www.superolej.otwarte24.pl/99,Castrol-Edge-Professional-5w30-4L-135zlszt-LONGLIFE-III-dawniej-SLX

"Olej ten to najnowszy produkt firmy Castrol, szczytowe osiągniecie zabezpieczone

przed podrabianiem zielonym fluorescencyjnym kolorem."

 

http://www.autoundwirtschaft.at/_doks/1176/5317.pdf

 

Moze to dla kogos oczywiste, ale dla mnie nie bylo.

Tym postem chce komus oszczedzic ewentualnego stresu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo kolor zielony może potęgowac świtło z LED, bo jest ono niebieskawe. W związku z tym nawet żółty olej oświetlony takim światłem da zielonkawy odcień. A to wszystko w myśl zasady łączenia kolorów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile mi oleju wejdzie do silnika 1.9tdi 105km?

nie mam filtra dpf bo zadna kontrolka mi sie nie wyswietla podczas zaplonu, to moge zalac MOTUL SPECIFIC 505.01 5W40 ??

na okres wymiany 15 tys ile łyka oleju ten silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz.

 

A ile łyka , o ile w ogóle , to się dowiesz za jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zalałem Statoil Lazerway LL 5W30. Bardzo dobry tym bardziej że za darmo, no i na bank oryginał. U mnie pracy mamy wózki z silnikami tdi więc olej darmocha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gw87 zakup sobie 5L, przy poprzednim samochodzie z 1.9 wchodziło mi ok 4 litrów i przez 15 tkm miałem dolewki 0,4 - 0,6 L.

Edytowane przez karuzel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mm pytanie. Chcę do mojego pędzidła 2.0 TDI bez DPF zakupić olej. Zdecydowałem się na MOTULA 5W30 504.00 507.00 (dotychczas lany CASTROL 5W30 LL 3. Czy oprócz tego, że MOTUL będzie o takich oznaczeniach jest w tym przypadku jeszcze podział, że jedne do diesela, a drugie do benzyny. Chodzi mi o to czy motul dzieli oleje i jak chcę kupić do TDI to musi mieć na opakowaniu napisane, że to do diesela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mm pytanie. Chcę do mojego pędzidła 2.0 TDI bez DPF zakupić olej. Zdecydowałem się na MOTULA 5W30 504.00 507.00 (dotychczas lany CASTROL 5W30 LL 3. Czy oprócz tego, że MOTUL będzie o takich oznaczeniach jest w tym przypadku jeszcze podział, że jedne do diesela, a drugie do benzyny. Chodzi mi o to czy motul dzieli oleje i jak chcę kupić do TDI to musi mieć na opakowaniu napisane, że to do diesela.

nie dzieli:) uniwersalny jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem, że mogę go zastosować do PD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca na temat ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi, a tutaj znajdę fachowców. W dniu dzisiejszym wymieniałem olej, zakupiłem Mobil 1 5W30. W zakładzie nie robili tego przez korek spustowy tylko za pomocą kompresora ( widziałem przez szybę z pewnej odległości). Następnie wlał nowy olej i co chwilę sprawdzał bagnet (nieźle się przy tym wkurzał, patrzył pod światło z różnych stron itp.)zdziwiło mnie to że potem ponownie coś rzeźbił tym kompresorem. Mało tego jego kolega zabrał na chwilę moją bańkę i po chwili przyniósł z powrotem. Mam pytanie, czy jest możliwy scenariusz, że wlał z mojej bańki trochę oleju, a resztę wtłoczył kompresorem, którym wyciągał olej wcześniej (czy kompresor ma taką możliwość?). Na zadane pytanie przy płaceniu za usługę stwierdził, że po zalaniu nowym olejem w okolicy filtra wybija jeszcze trochę starego oleju i dlatego drugi raz użył kompresora, a kolega z moją bańką poleciał spisać normy VW bo chcą wprowadzić tą markę u siebie do sprzedaży (faktycznie jak się pytałem o olej i podałem normy to jakieś miny nietęgie mieli, dlatego pojechałem do hurtowni motoryzacyjnej i przyjechałem ze swoim olejem. Nie chce mi się wierzyć, że by kombinowali za parę złotych, tym bardziej, że moja żona siedziała w samochodzie, ale te użycie kompresora po raz drugi jest zastanawiające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Castrol Egde turbo diesel - używam żadnych za szczerzeń Polecam ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne nalało mu się za dużo i musiał odessać troche ;) wiadomo te bagnety są do bani i słabo widać na nich świeży olej...według mnie te odsysacze działają tylko w jedną strone. Ja osobiście do swojego paska leje Castrol Edge 5W40 i jest wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Castrol Edge 5W40
ja to samo od 2 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja to samo od 2 lat

 

To samo leje juz 2 lata do B6 i wczesniej tez przez 2 lata do B5FL z silnikiem AVF - zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja to samo od 2 lat

 

powinien być 5w30. 5w40 wytrąca o wiele więcej spopielin w procesie eksploatacji, jest po prostu olejem gorszym, szybciej się "brudzącym".

Edytowane przez MarkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinien być 0w30. 0w40

 

taki to jedynie do nowego silnika ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności