Skocz do zawartości
Gość harmoniusz_13

Pompa wody w TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość harmoniusz_13

Jak domowym sposobem sprawdzic poprawnosc dzialania pompy wody w B5 TDI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chesz sprawdzać, jak nie ma ubytków płynu, a temperatura dochodzi do 90 stopni to wszystko jest ok. Pompę wodną powinno się wymienić co drugą wymianę paska rozrządu tj około 180 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Pompę wodną powinno się wymienić co drugą wymianę paska rozrządu tj około 180 tyś.

 

Fatalny błąd !!!

 

Jeśli pompa wody lata na pasku rozrządu to podlega wymianie co każdą wymianę rozrządu. Śruby mocujące elementy to samo.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

to skad sie wzieła ta opinia ze co 2 wymiana-180tys km? ja sam do tej pory byłem swiecie przekonany ze co 180 chyba ze cos sie dzieje nie tak to wczesniej... a tu inaczej mowia,... hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa może być idealna ,ale do nastepnej wymiany paska 90000tyś i w tym czasie istnieje ryzyko zmiany tego stanu.Jest to profilaktyka zgodna z zasadą że lepiej zapobiegać jak leczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

a jak w ASO VW dowiadywałem sie o zmiane rozrzadu... a warto podkreslic ze lubia zmieniac nadmiar czesci wrecz to co do pompy to powiedzieli ze jezeli przebieg jest 140 tys to napewno nikt nie zmieniał bo to ma wytrzymac 180. tak ze jak mi zmienia to znowu za 180 pompe wymienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w passacie 1.9 TDI 110 KM pompa wody chodzi poza rozrządem i tak jak kolega wyżej pisał co 180 tysiów powinno się wymieniać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
w passacie 1.9 TDI 110 KM pompa wody chodzi poza rozrządem i tak jak kolega wyżej pisał co 180 tysiów powinno się wymieniać ;)

 

No ale w tych silnikach można sobie pozwolić na olanie wymiany pompy bo jak zacznie ciec to poprostu zrzuca sie pasek napędu osprzętu i wymiania pompe. A jak jest na pasku rozrządu to problem jest juz niebagatelny.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"w passacie 1.9 TDI 110 KM pompa wody chodzi poza rozrządem i tak jak kolega wyżej pisał co 180 tysiów powinno się wymieniać "

 

Jak ostatnio strzelił mi pasek wieloklinowy to mechanik(kolega) który zmieniał mi rozrząd że mogę spokojnie jechać do niego bo pompa chodzi na rozrządzie a mam silnik 1.9 tdi AFN 110KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa na pewno chodzi poza rozrządem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcel_76 widać że kolega zrobił Cię w konia (albo chciał mieć nowy zarobek :D )

W AFN-ie pompa nie chodzi na rozrządzie, zresztą zobacz sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No marcel 76,ty to masz dopiero mechaników i kolegów za razem. Czy ten ,,mechanik'' nie miał betoniarki zamiast kołyski jak był oseskiem. Podaj adres tego gościa, żeby nikt sie nie nacioł na jego wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

tylko ja tak pobocznie powiem ze mi ta informacje w ASO podali przy silniku ->u mnie AVF 130KM :D (ze 180tkm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO KOLEGI HHA - jest dokladnie tak jak mowisz :-) jesli pompe napedza pasek rozrzadu to wymiana razem z rozrzadem. W 1.9 AFN pasek po tej pompie nie chodzi na 100 % (przerabiam to codziennie w pracy ) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

eh jakie życie ciężkie jak sie nie dowiesz to ci w realu wmówią głupoty.:cool: (niema to jak forum;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w silniku 1.9 TDI 90KM AHU pompa jest na rozrządzie? W przyszłą sobotę czeka mnie wymiana rozrządu. Dobrze było by wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ale mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w AHu nie ma na rozrządzie na 100% Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem auto w grudniu i w styczniu wymieniałem rozrząd i mechanik powiedział że pompe wymienia sie z każdą wymianą rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Dzięki Wielkie Koledzy za odpowiedzi... Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności