Skocz do zawartości
Gość lorensmarcin

woda pod nogami pasażera z tyłu z prawej strony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lorensmarcin

Witam. Poczytałem o problemach z wodą w passacie ale nigdzie się nie natknąłęm na problem wody właśnie w tym miejscu(tylko w tym miejscu).

Zaznaczam, że jeszcze nie sprawdzałem odpływów itp. rzeczy o którym koledzy pisaliście.

Czy to jest przyczyna ogólna ( czyli zatkane odpływy itp.) czy może tylko problem miejscowy?

Wydaje mi się, że uszczelki są ok. Auto nie było bite.

Jest to sedan z 1997, 1,9 tdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sprawdź drożnośc odpływów pod akumulatorem i w okolicach komputera. Ja miałem zatkane i woda stała właśnie z tyłu po prawej. Z przodu po prawej było tylko trochę mokro. Odpływy udrożnione i suchutko jak na pustyni:super:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Poczytałem o problemach z wodą w passacie ale nigdzie się nie natknąłęm na problem wody właśnie w tym miejscu(tylko w tym miejscu).

Zaznaczam, że jeszcze nie sprawdzałem odpływów itp. rzeczy o którym koledzy pisaliście.

Czy to jest przyczyna ogólna ( czyli zatkane odpływy itp.) czy może tylko problem miejscowy?

Wydaje mi się, że uszczelki są ok. Auto nie było bite.

Jest to sedan z 1997, 1,9 tdi.

 

 

moze byc tez uszczelka przednich drzwi - odegnij ja na progu i sprawdz czy nie ma wody pomiedzy nia a progiem - tym plastykem na progu.

mi tam jakos leci, kombinuje ale czasem mam tam mokre - bedzie cieplej to sie za to zabiore. wydaje mi sie tez ze woda leci z pod oslony drzwi - nie tymi kanalikami lecz z pod tego plastyku - i tu moze byc problem - kanaliki mam odepchane(te u dolu drzwi - sprawdz u siebie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Sprawdz uszczelke w miejscu ktore zaznaczylem na czerwono - jest to uszczelka pomiedzy podpora mechanizmu napedowego a drzwiami. Szczegolnie dolna czesc tej uszczelki. Zeby najszybciej sie pzekonac czy leci wlasnie ta droga, zamknij drzwi i na szybe (w drzwiach o ktorych pisze) lej wode. Tak zeby jak najwiecej splywalo pomiedzy szybe a czarna ramke u podstawy szyby. Po chwili otworz drzwi i zerknij na plastik wewnatrz samochodu - prog, uszczelke. Jezeli zobaczysz tam wode, uszczelka do wymiany. Tutaj wklejam obrazek:

 

59642817678fd4cem.jpg

 

P.S. Sprawdz pozostale rzeczy o ktorych pisalismy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awas

Oprócz odpływów pod akumulatorem i okolic komputera warto sprawdzić również okolice obudowy filtra przeciwpyłkowego. Liście gromadzące się w zakamarkach koło obudowy mogą być przyczyną przedostawania się wody do wnętrza (przypadek mojego auta). Po usunięciu liści w samochodzie jest sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to miałem

Twój pasek jest pewnie bity, sprawdz miesce pod filtrem powietrza do kabiny, w tym miejscu maiłem lekkie pęknięcie i nawet przez szelinkę wielkości 1mm woda szła do środka aż miło, wyszyść osusz i silikon sprawe załatwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett
Też to miałem

Twój pasek jest pewnie bity, sprawdz miesce pod filtrem powietrza do kabiny, w tym miejscu maiłem lekkie pęknięcie i nawet przez szelinkę wielkości 1mm woda szła do środka aż miło, wyszyść osusz i silikon sprawe załatwi.

 

:eek:Ale bzdury piszesz, dlaczego musi byc bity zeby woda dostawala sie do srodka? To ze twoj byl lupniety zdrowo i zle poskladany nie znaczy ze 80% (bo tyle Passatow ma problemy z woda w srodku)B5 na forum jest po dzwonie. Sa miejsca - ktore zostaly juz wielokrotnie opisane, choc caly czas ktos dodaje nowe spostrzezenia - gdzie woda cieknie do srodka, trzeba je odpowiednio uszczelnic, wyczyscic, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ArekVW

Witam. Od kiedy kupilem passata zauwazylem, ze kapie plyn chlodzacy ale nie mialem czasu tam zajrzeć wiec dolewalem co jakis czas jakies 200-300ml. Dzis tez dolalem (tak na maksimum), przejechalem kilka kilometrow i kiedy chcialem umyc auto zauwazylem, ze jest mokro pod wycieraczka pasażera, był to plyn chlodzacy (tak sądze po kolorze). Po sprawdzeniu stanu w zbiorniczku okazalo sie, ze go znacznie ubylo(ok1 cm). Czy wiecie z czego to może wynikac??? Mial może ktoś taki problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przyczyną wody w środku może być zużyta uszczelka w drzwiach, tzn pod tą blachą, która osłania mechanizm szyby. U mnie też była woda, na razie obleciałem silikonem przede wszystkim na dole drzwi i mam sucho nawet po ulewach. Dobrze też jest sprawdzić czy drożne są otwory na dole drzwi. Sprawdzić też należy podszybie tam gdzie jest akumulator, mogą być zapchane otwory odpływowe. Obudowa komputera jak i też filtra przeciwpyłkowego mogą mieć nieszczelność między nadwoziem. Do wymiany mogą być uszczelki, ale można spróbować uszczelnić silikonem - powinno pomóc. Miejsca do uszczelnienia silikonem muszą być suche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ArekVW

Nie, to nie jest woda tylko plyn z chlodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego arekvw nagrzewnica ci cieknie dlatego masz płyn po stronie pasażera niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ArekVW

Tak tez mysle. To mam problem, duzo roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było zapchane pod komputrem (Bagno normalnie).

I pierwsze gdzie woda wystepowała, to za fotelem kierowcy.

3m-Się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dopiero po czyszczeniu odpływów pod aku i serwo woda stała na full. Teraz susze już tydzień miałem niezły smrodek trzeba było całą wykładzinę poderwać. Jak zobaczyłem ile mam wody to mnie zatkało.Czekam na lepszą pogodę bo stoję pod chmurką i nie mam jak z farelką się dostać. Powodzenia w walce z powodzią!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz uszczelke w miejscu ktore zaznaczylem na czerwono - jest to uszczelka pomiedzy podpora mechanizmu napedowego a drzwiami. Szczegolnie dolna czesc tej uszczelki. Zeby najszybciej sie pzekonac czy leci wlasnie ta droga, zamknij drzwi i na szybe (w drzwiach o ktorych pisze) lej wode. Tak zeby jak najwiecej splywalo pomiedzy szybe a czarna ramke u podstawy szyby. Po chwili otworz drzwi i zerknij na plastik wewnatrz samochodu - prog, uszczelke. Jezeli zobaczysz tam wode, uszczelka do wymiany. Tutaj wklejam obrazek:

 

59642817678fd4cem.jpg

 

P.S. Sprawdz pozostale rzeczy o ktorych pisalismy:)

 

stawiam na to co napisal Garrett:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ArekVW

A orientuje sie moze ktos ile moze kosztowac taka wymiana nagrzewnicy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

 

Otóż w moim pasku też zgromadziła się woda pod nogami pasażera.

Po deszczu woda stała na dywaniku (gumowym), więc byłem w pełni przekonany, że leci gdzieś z góry.

Wyjąłem akumulator (TDI 130PS), co nie było aż takie trudne - gorzej się wkłada, gdyż haczy się kabel minusowy.

Odpływ w pełni drożny (po 8 latach), woda odpływała lepiej niż w wannie.

Następnie zacząłem polewać wokół obudowy filtra kabinowego - też nic nie przeciekało, uszczelka trzymała.

Dalej zdjąłem tapicerkę PP drzwi.

Dopiero po kilku minutach polewania auta pojawiła się strużka wody.

Wypływała spod blachy aluminiowej.

Fabryczna uszczelka była już skruszała i miejscami najzwyczajniej już jej nie było.

Tak więc wziąłem silikon do ręki, uszczelniłem dół i boki blachy do wysokości ok. 5 cm.

Wczorajsza ulewa potwierdziła, że musiało lecieć tamtędy - żadnych nowych przecieków.

Teraz auto stoi na otwartych oknach i się suszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!!

 

Otóż w moim pasku też zgromadziła się woda pod nogami pasażera.

Po deszczu woda stała na dywaniku (gumowym), więc byłem w pełni przekonany, że leci gdzieś z góry.

Wyjąłem akumulator (TDI 130PS), co nie było aż takie trudne - gorzej się wkłada, gdyż haczy się kabel minusowy.

Odpływ w pełni drożny (po 8 latach), woda odpływała lepiej niż w wannie.

Następnie zacząłem polewać wokół obudowy filtra kabinowego - też nic nie przeciekało, uszczelka trzymała.

Dalej zdjąłem tapicerkę PP drzwi.

Dopiero po kilku minutach polewania auta pojawiła się strużka wody.

Wypływała spod blachy aluminiowej.

Fabryczna uszczelka była już skruszała i miejscami najzwyczajniej już jej nie było.

Tak więc wziąłem silikon do ręki, uszczelniłem dół i boki blachy do wysokości ok. 5 cm.

Wczorajsza ulewa potwierdziła, że musiało lecieć tamtędy - żadnych nowych przecieków.

Teraz auto stoi na otwartych oknach i się suszy...

Ja też to znalazłem (również woda w tylnej części samochodu), ale przy wydatnej pomocy Garretta - post nr 4. Także Ameryki nie odkryłeś. Trzeba było zastosować się do jego uwag (swoją drogą nie dawałem wiary że właśnie tędy woda może się dostawać po kropli tworząc ogromną kałużę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiekjbl

A u mnie zatkany był odpływ z klimatyzacji - przeczyściłem - wysuszyłem tapicerkę i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość holland

witam dostaje mi sie woda z prawej strony za pasażerem ale przód tez jest lekko mokry.Szukam przyczyny czy to moze byc odpływ klimy zapchany.Passat b5 kombi 1.9 tdi 130 koni.Czy ktos miał podobny problem.pozdrwaiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności