Skocz do zawartości
Gość lorensmarcin

woda pod nogami pasażera z tyłu z prawej strony

Rekomendowane odpowiedzi

Bez "lania wody" nie zlokalizujesz przecieku

 

Jutro się okaże którędy to leci ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem wody na podłodze z prawej strony z tyłu również występował, kanały pod akumulatorem były drożne, uszczelki drzwi w bardzo dobrym stanie. Przyczyną pojawianie się wody była nieszczelna guma na słupku z której wychodzą przewody zasilania szyby i głosików do drzwi na pierwszy rzut oka wydaje się szczelna ale plastik który trzyma tę gumę odstawał od słupka. Uszczelniłem ten plastik w kolo silikonem i problem wody na podłodze ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może trochę późno pisze ale niestety pogoda nie sprzyjała za bardzo do suszenia auta, a miałem dać znać co z moim przeciekiem. otóż uszczelniłem obudowę komputera (przy okazji wymiany mechanizmu wycieraczek, wiec dostęp był dobry) i na następny dzień zacząłem lać samochód woda żeby sprawdzić czy jest ok i okazało się ze to nie leciało raczej spod obudowy kompa tylko w tej uszczelce linki która jest pod maska była malutka dziurka której nie było widać gołym okiem. napór wody dogniatał ją i tam leciało strumieniem. może komuś się ta wiadomość przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie cieknie spod tej blachy w drzwiach uszczelka pewnie sparciała albo ktoś coś robił i jej nie włożył i tu moje pytanie czy można dokupić gdzieś tą uszczelke ? szukałem na allegro ale nie moglem znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam u mnie cieknie spod tej blachy w drzwiach uszczelka pewnie sparciała albo ktoś coś robił i jej nie włożył i tu moje pytanie czy można dokupić gdzieś tą uszczelke ? szukałem na allegro ale nie moglem znaleźć

 

Zastąp ją uszczelką do drzwi/okien. Ważne żeby była cała z gumy bez gąbki.

Coś w tym stylu http://allegro.pl/uszczelka-uszczelki-do-okien-okna-drzwi-d-14x12mm-i4247225485.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastąp ją uszczelką do drzwi/okien. Ważne żeby była cała z gumy bez gąbki.

Coś w tym stylu http://allegro.pl/uszczelka-uszczelki-do-okien-okna-drzwi-d-14x12mm-i4247225485.html

Mi przecieka w lewych przednich i tylnich drzwiach przez ta uszczelke wlaśnie w drzwiach na plycie. Więc bede chcial ja oderwac i przykleic nowa, ktora wytrzyma dlugie lata i nie bedzie przepuszczac juz wody po docisnieciu do blachy. Ta uszczelka co podales link, to takiej akurat grubosci kupic, czy innej moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi przecieka w lewych przednich i tylnich drzwiach przez ta uszczelke wlaśnie w drzwiach na plycie. Więc bede chcial ja oderwac i przykleic nowa, ktora wytrzyma dlugie lata i nie bedzie przepuszczac juz wody po docisnieciu do blachy. Ta uszczelka co podales link, to takiej akurat grubosci kupic, czy innej moze?

 

W aukcji podałem przykładowy wzór, trzeba zmierzyć jaka uszczelka będzie pasowała na szerokość i przy okazji ile trzeba na długość.

Najlepiej podjechać do sklepu typu Castorama/ Leroy, tam jest dobry wybór takich uszczelek i na pewno coś się dobierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnej sie nigdzie nie dostanie, jedynie bedzie jak sie kupi cala nowa plyte. Jutro dobiore gdzes odpowiednia i przykleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego sprawdź te zaślepki plastikowe które są pod autem, koledze taka jedna odpadła i z tył było jeziorko :) wystarczy dobry klej i sprawa załatwiona :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz uszczelke w miejscu ktore zaznaczylem na czerwono - jest to uszczelka pomiedzy podpora mechanizmu napedowego a drzwiami. Szczegolnie dolna czesc tej uszczelki. Zeby najszybciej sie pzekonac czy leci wlasnie ta droga, zamknij drzwi i na szybe (w drzwiach o ktorych pisze) lej wode. Tak zeby jak najwiecej splywalo pomiedzy szybe a czarna ramke u podstawy szyby. Po chwili otworz drzwi i zerknij na plastik wewnatrz samochodu - prog, uszczelke. Jezeli zobaczysz tam wode, uszczelka do wymiany. Tutaj wklejam obrazek:

 

59642817678fd4cem.jpg

 

P.S. Sprawdz pozostale rzeczy o ktorych pisalismy:)

 

 

z tego zdjęcia rozumiem,że trzeba zdjąć cały boczek z drzwi ?

 

Bo mam problem z tyłu w drzwiach,w uszczelce drzwi co jest przy plastiku, gromadzi się woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam miałem wodę z tyłu u pasażera prawa strona przyczyną była uszczelka przy filtrze kabinowym taka gąbczasta dałem nową taką jak do uszczelniania okien tylko że gumową trochę silikonu i teraz suchutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego zdjęcia rozumiem,że trzeba zdjąć cały boczek z drzwi ?

 

Bo mam problem z tyłu w drzwiach,w uszczelce drzwi co jest przy plastiku, gromadzi się woda.

 

Dokładnie chodzi o uszczelkę pod blachą. Czyli zdjąć tapicerkę - wypiąć szybę z mocowania mechanizmu podnoszenia/opuszczania- wybić/rozwiercić nity od zamka - zdemontować blachę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co do uszczelki blachy w tylnich drzwiach, mozna zrobic taki cwancyk, ze zdejmie sie boczek i jak u dolu ta uszczelka dochodzi do blachy po skreceniu srubami, to moze mozna bez zdejmowania calkowicie blachy uszczelnic silikonem sama ta mala szpare na dole miedzy uszczelka a blacha drzwi aby woda nie leciala? zaoszczedzilo by to wiele czasu z demontazem plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie co do uszczelki blachy w tylnich drzwiach, mozna zrobic taki cwancyk, ze zdejmie sie boczek i jak u dolu ta uszczelka dochodzi do blachy po skreceniu srubami, to moze mozna bez zdejmowania calkowicie blachy uszczelnic silikonem sama ta mala szpare na dole miedzy uszczelka a blacha drzwi aby woda nie leciala? zaoszczedzilo by to wiele czasu z demontazem plyty.

 

Pewnie że można choć to druciarstwo ale jak musisz...

Jak już będziesz jechać to tym sylikonem do podjedz tak na 2/3 wysokości tej blachy, podklejenie tylko dołu może nie starczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyzej troche sie blache poluzuje i tam po uszczelce przejedzie i powinno wytrzymac dlugi czas. Bo z przodu bede wymienial obie plyty z nowymi uszczelkami. A na tylnich u mechanika bym zaoszczedzil sporo kaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najwyzej troche sie blache poluzuje i tam po uszczelce przejedzie i powinno wytrzymac dlugi czas. Bo z przodu bede wymienial obie plyty z nowymi uszczelkami. A na tylnich u mechanika bym zaoszczedzil sporo kaski.

 

Spróbuj samemu ogarnąć temat, przednią płytę łatwiej zdjąć bo szyba mocowana jest na śruby a z tyłu trzeba wybić kołek i tu może być problem bo czasami ciasno siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontowac boczek w tylnich drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj miałem problem z wodą w aucie właśnie leciała woda pod uszczelka pod blachą. Narazić zrobiłem tylko drzwi od kierowcy i od pasażera z tyłu Ja zrobiłem tak ze dokrecilem mocniej śruby i delikatnie dałem silikonu. Niestety nie mogłem wybić kołka od szyby. Od strony kierowcy zrobiłem tak samo. Wchodząc dzisiaj rano do auta a wczoraj wieczorem strasznie lało progi mam suche a z drugiej strony woda na progu była. Czyli to co zrobiłem działa. Fakt trochę druciarstwo ale zrobię to lepiej później narazie musi wytrzymać. Dodam jeszcze że to co nazywacie uszczelka mi to wygląda na taśmę dwustronną chociaż mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz zaślepkę rączki (płaskim śrubokrętem podważyć) i tam masz 2 śruby na krzyżak, później odkręcasz dwie na torxa pod drzwiami i musisz szarpnąć boczek albo podważyć i wyskoczy z zaczepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyjmie sie z zawiasow, to jeszcze trzeba bedzie linke od zamka odczepic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności