Skocz do zawartości
Gość sjaro

kluczyk pilot passat b5 jak wymienic baterie

Rekomendowane odpowiedzi

witam nie otwieram nowego tematu bo moj problem sie wiaze z tym.

 

mam scyzoryk. rozebralem go na dwa moduly: modul z bateria i modul z grotem. w module z grotem jest logo VW. wiem ze pod tym logiem jest srubka ktora trzyma ta czesc w kupie. pytanie brzmi jak to logo moge wyjac. prosze o wersje lajt bo nie chce uszkodzic plaskitow:) chodzi mi tylko o wymiane loga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podgrzewać suszarką i delikatnie oraz powoli próbować podważać logo do góry. Jak ja u siebie odrywał to tak robiłem, tylko zacząłem podważać z tej strony z której akurat klej był, a z drugiej nie było kleju w ogóle. Popatrz dokładnie i próbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic podgrzewać bo nic to ci nie da, jest to osadzone na kleju coś w stylu super glue, i nie odejdzie po podgrzaniu. weź grubsza igłę albo coś cienkiego ale mocnego aby sie nie wyginało i po prostu podważ logo. Skoro piszesz ze chcesz wymienić to zapewne masz już je starte, koszt zakupu nowego to 20 zł za metalowe bo istnieją też wersje silikonowe ale prawdopodobnie nie układają sie ładnie. Możesz tez przy okazji podciągnąć sobie o jeden obrót sprężynkę od otwarcia grotu. w załączeniu masz zdjęcie w którym miejscu jest śrubka. Ta plamka na środku to właśnie resztka kleju Pozdrawiam

20090803643.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na giełdzie samochodowej we Wrocławiu wymieniłem za 30 zł z baterią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba jeszcze pamiętać że baterię należy wyjąć szybko i równie szybko włożyć nową, dłuższa operacja może się skończyć rozkodowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sobjeski

Witam wszystkich nie chcąc otwierać nowego tematu proszę o pomoc, bo mam taki sam problem jak kolega w dwa dni i padają mi baterie w pilocie takim samym i działa z bardzo bliskiej odległości, co robić wcześniej było wszystko Oki a od tygodnia wymieniłem ze 4 komplety baterii.

W moim pilocie są dwie sztuki Panasonic CR2016 3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam taki problem po 2 dniach padaja mi baterie(lecz nawet po wymianie nic nie dziala) i chyba dam sobie spokoj i zaloze drugi do to ze nie dziala moze miec wiele przyczyn (modul komfortu - woda) mokre kable lub pilot moze miec jakies zwarcie i przez to padaja baterie

Mój passacik http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=69827 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem na jadną baterię taka jak w płytach głównych komputerów czyli z tego co pamietam 2030 (3V) i wszystko śmiga (bateria od BIOS-u). Na forum jest jak zaprogramować kluczyk ja wyjąłem szybko baterię rozładowaną i wsadziłem druga i nie musiałem programować Potem sprawdziłem tą rozładowaną i miała jeszcze w sobie prąd żeby trochę podtrzymać ale już nie działał centralny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Mam taka prosbe moze moglby mi ktos pomoc. Czyscilem dzis pilota od mojego passka 1.9tdi 90km 1999 rocznik....pozniej poskladalem dokladnie pilota i tak jak wczesniej chodzil bez zarzutu to teraz nie dziala centralny z pilota a co za tym idzie i alarm po prostu echo. Sprawdzalem pilot zlozylem prawidlowo, a immobilaizer dziala bo auto odpala. Czy to mozliwe ze pilot sie rozkodowal.Jak temu zaradzic zwlaszcza ze mam tylko jeden klucz i jeden pilot.

 

---------- Post added at 20:28 ---------- Previous post was at 20:01 ----------

 

witam! Mam taka prosbe moze moglby mi ktos pomoc. Czyscilem dzis pilota od mojego passka 1.9tdi 90km 1999 rocznik....pozniej poskladalem dokladnie pilota i tak jak wczesniej chodzil bez zarzutu to teraz nie dziala centralny z pilota a co za tym idzie i alarm po prostu echo. Sprawdzalem pilot zlozylem prawidlowo, a immobilaizer dziala bo auto odpala. Czy to mozliwe ze pilot sie rozkodowal.Jak temu zaradzic zwlaszcza ze mam tylko jeden klucz i jeden pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie po wymianie baterii też nie nie zadziałał standardowy alarm, centralny itp. Przypadkowo jak wsadziłem kluczyk od strony pasażera i przekręciłem kluczyk "zakodował" się. wszystko działało po staremu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dorobilem sobie drugi kluczyk bez immo, sprawdzielm dostepnymi metodami podanymi na forum zeby zakodowac za pomoca dwoch kluczykow oraz i ta metoda co mi podeslales ale dalej kicha...czyli mam rozumiec ze zostaje mi tylko jakies komputerowe zakodowanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość crasch

Witam,

W moim passatcie po wymianie baterii też pilot nie żył.

Zaczął działać gdy: WŁOŻYŁEM KLUCZYK DO DRZWI PASAŻERA I GO PRZEKRĘCIŁEM.

 

Więc to jest sposób na zakodowanie kluczyka.

Bynajmniej takiego jaki ja posiadam

Auto: VW PASSAT B5 KOMBI 1.9TDI 110KM KOMBI COMFORTLINE

 

Może komuś się przyda, bo ja trafiłem na ten wątek szukając sposobu na kluczyk.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK z tymi drzwiami pasażera, ale co w przypadku gdy ktoś nie ma zamka od strony pasażera :) Musi być inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie od strony kierowcy-działa podobnie.Ale nie w Twoim modelu,trzeba inaczej kodować pilota.Wszystko było opisywane na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kristofer14

siema koledzy mam problem z kluczykiem do mojego paska jak mozna go zaprogramowac ponownie i czy mikrowlacznik w drzwiach kierowcy moja cos z tym wspolnego z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siema koledzy mam problem z kluczykiem do mojego paska jak mozna go zaprogramowac ponownie i czy mikrowlacznik w drzwiach kierowcy moja cos z tym wspolnego z gory dziekuje za pomoc

Ma ;) Resztę poszukaj,jest taka magiczna opcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kluczyk.jpg

 

witam mam pytanie Bateria mi sie rozładowała w takim kluczyku jak i powinny byc wsadzone te bateryjki i czy jak wsadzę bateria dioda musi cały czas świecić czy musze w tym czasie zaprogramować.

 

i miedzy bateriami sa blaszki jak maja byc wsadzone miedzy baterie czy nasamym spodzie czy jakis inny sposób.

 

proszę o pomoc bo niestety nie ma pojęcia jak to zrobić gdy już wynajdę sposób to dioda non stop świeci

Edytowane przez grbrandys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również dołączam sie to pytania kolegi kacper_27 mam taki sam problem :/

pomoże ktoś najbardziej zależy mi na tym jakie są potrzebne baterie ponieważ mam dwie jedną grubszą a drugą cieńszą i pomiedzy nimi jest blaszka. Oznaczenia bateri to CR2025 3V oraz CR2016 3V i pilot działa 2 dni i padają baterie:/ Czy takie mają być czy inne? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kluczyk.jpg

 

witam mam pytanie Bateria mi sie rozładowała w takim kluczyku jak i powinny byc wsadzone te bateryjki i czy jak wsadzę bateria dioda musi cały czas świecić czy musze w tym czasie zaprogramować.

 

i miedzy bateriami sa blaszki jak maja byc wsadzone miedzy baterie czy nasamym spodzie czy jakis inny sposób.

 

proszę o pomoc bo niestety nie ma pojęcia jak to zrobić gdy już wynajdę sposób to dioda non stop świeci

Edytowane przez grbrandys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności