Skocz do zawartości
Seaquest

Co myślicie o zestawach HID (Xenon) ?

Jaka barwe żarnika polecacie ?  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka barwe żarnika polecacie ?

    • 4300k
      83
    • 5000k
      53
    • 6000k
      116
    • 8000k
      15
    • 10000k
      12


Rekomendowane odpowiedzi

A możliwe jest to że 6000k wygląda jakby dawało mocniejszy snop światła ? Bo mam jakieś głupie wrażenie że to moje 4300 k świeci słabiej niż 6000-8000k jakiś "tjunerów" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe

 

4300K -- 3400 lumenów

6000K -- 2800

powyżej to już tylko bajer

 

Alternatywą jest 5000K - są produkowane przez Philipsa (oznaczenie CM) oraz GE -- ładne białe i dobrze świecą . Cena niestety u nas od 240 za sztukę.

 

Robert_nobel odnośnie rzeczy z xenonowe.pl masz wątek w dziale "Odradzam".

 

Pozdr

Edytowane przez dgasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie k 5000 i jestem bardzo zadowolony:) Ale rzeczywiście k 6000 robi wrażenie jsłenijszych i mocniejszych na drodze więc subiektywne odczucie w 100% pokrywa mi się z kolega ŁukaszB5:) Jednak nie zamienił bym tej barwy na inną:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać jakie masz te 5000K - jaka firma , może jakiś namiar na sprzedawce

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety nie firmy renomowane firmy, ale są japońskie palniki które sprzedaje firma

http://www.xenonowe.pl/index.php?MEN...ll&barwa=6000K

tak polecają, ale czy warto? 4300K jest ok sam jeżdzę juz 2 lata i jest cool.

Ta firma to pomyłka. Nie ma to absolutnie nic wspólnego z japońskimi produktami.

Najlepiej oświetlają drogę żarniki 4300 ( firmowe, homologowane).

Na dobrych firmowych żarnikach nie ma nawet podawanej barwy, bo jest to oczywiste jaka powinna ona byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4300K -- 3400 lumenów

 

nie 3400 tylko 3300 lumenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba chiński philips :D

ja tam w zapewnienia sprzedawcy nie wierzę i już

 

 

Dokladnie, ja nie widze zadnego napisu PHILIPS na przetwornicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba chiński philips

ja tam w zapewnienia sprzedawcy nie wierzę i już

Dokładnie tak jak Bartek napisał. To są produkty renomowanej firmy sprzedające japońskie zestawy klik. Są to takie same zestawy jakich tysiące sprzedaje się na allegro podobnie jak zestawy phillips wyżej wymienione. Każdy sprzedawca sprzedając wymyśli dobre slogany aby sprzedać dany produkt. To wszystko jest produkowane w tym samym miejscu czyli gdzie tania siła robocza a zarazem koszty produkcji są najtańsze (chiny).I nie ma się co czarować. Buty Nike'a czy adidasa, czy żagle do windsurfingu, czy pianki do pływania są produkowane w chinach, ja jestem tego świadomy i dlatego HID'y do swojego auta kupowałem u sprzedawcy koło mnie dostępnego, abym mógł mu zadać parę pytań osobiście a nie mailem. Człowiek mi wytłumaczył gdzie jest różnica między palnikami H7 a DS2, jaka jest barwa światła 4300, 5000, 6000, 8000 i dlatego wybrałem 5000K. Zadałem mu pare głupich pytań na które mi odpowiedział i kupiłem taki a nie inny zestaw HID'eów do mojego autka. Wcześniej skonsultowałem moje obawy a także zadałem pytania mnie nurtujące policjantom z drogówki oraz panom ze stacji diagnostycznej. Policzyłem pieniądze i dlatego zakupiłem ten a nie inny zestaw i jestem z niego zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można w Passacie ustawiś jakoś ręcznie granice światła i cienia(Reflektory soczewkowe).Bo mam założony ksenon i pytam czy można jakoś wuregulować szerokość świecenia i granicę:światło-cień? Z góry dzieki za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można jakoś wuregulować szerokość świecenia

To kolego ustawiasz na tych srubkach wewnetrznych, tez tych od gory, ale blizej srodka.

granicę:światło-cień?

Masz chyba na mysli wysokosc, to na tych srobkach blizej blotnikow, a najlepiej jakbys podjechal na stacje kontroli i niech tam Ci to wyreguluja, koszt niedrogi a dobrze ustawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszt niedrogi a dobrze ustawia.

 

tu bym polemizował J@cku

, podjechałem z teściem do jego znajomego na stacje kontroli na ustawienie tylko soczewek i podstawil urządzenie i kazał tylko jedną lampe do dołu kręić

ale wieczorm jak podjechałem pod garaż ojce to lewa lampa dawało ok ale prwaw (ta ustawiana 3 godziny wcześniej) waliła w ziemnie prawie pod auto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mnie dziwi?! Ja sam szukam zarowek (palnikow) xenonowych philips ktore kosztuja ok. 139 zl za sztuke http://allegro.pl/item467088693_philips_d2s_85122_hid_sklep_oryginalne_montaz.html, czyli dwie kosztuja 280 zł a zestawy HID wraz z przetwornicami i innymi duperelami kosztuja 290 zł (Oryginaly?!?).... Hmmm zastanawiajace....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalny - tzn jaki wg Ciebie? Bo napewno nie Bosch lub Denso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAJOR

Piszesz do mnie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno trafiłem kolejne Denso slimy w cenie 300 zł za dwie sztuki.

Trzeba szukać okazji na allegro, aby taniej nabyć.

 

Ja usilnie .... chińskiej kupie mówcie stanowcze NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedawno trafiłem kolejne Denso slimy w cenie 300 zł za dwie sztuki.

 

No to ładna cena. Używki czy nowe ? Masz na zbyciu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności