Skocz do zawartości
Seaquest

Co myślicie o zestawach HID (Xenon) ?

Jaka barwe żarnika polecacie ?  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka barwe żarnika polecacie ?

    • 4300k
      83
    • 5000k
      53
    • 6000k
      116
    • 8000k
      15
    • 10000k
      12


Rekomendowane odpowiedzi

wymiana ale tylko na oryginalne soczewki hella

 

a soczewki oryginalnych lamp hella przystosowane do żarówek h7 są w czymś lepsze?

poza tym nie wymienisz soczewek bez rozklejania lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po pierwszy jazdach po ciemku, światło jest mocne wszystko fajnie widać :) zdjęć nie robiłem bo mój aparat jest za cienki w uszach , ale jedna rzecz mnie zastanawia czy hid powinny świecić dalej czy mniej więcej tak samo jak zwykłe H7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy hid powinny świecić dalej czy mniej więcej tak samo jak zwykłe H7 ?

 

oczywiscie hid po wyregulowaniu lamp świeci dalszym i szerszym światłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem zamontowania HID-ów, ale ciągle nurtuje mnie jakość i żywotność i dlatego mam pytanie do tych, którzy zamontowali już HID-y w swoich autkach, ale jeżdżą już na nich ponad rok. Jak sprawują się te "chińskie" japońskie zestawy, czy nic się nie psuje?

Pozdrawiam

 

P.S.

Jeśli znajdą się zadowoleni użytkownicy to proszę podać co było zakładane lub gdzie kupione, może sprzedawca

Edytowane przez wazel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Noszę się z zamiarem zamontowania HID-ów, ale ciągle nurtuje mnie jakość i żywotność i dlatego mam pytanie do tych, którzy zamontowali już HID-y w swoich autkach, ale jeżdżą już na nich ponad rok. Jak sprawują się te "chińskie" japońskie zestawy, czy nic się nie psuje?

Pozdrawiam

 

ja mam zamontowane ponad rok i jestem zadowolony, zapomniałem o wymianie żarówek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider

ja śmigam na takim zestawie od 8 miesięcy i jak na razie jest wszystko oki. Jedyne co chcę zrobić to kupić drugi zestaw ale o innym kolorze światła - mam 8000K a chce 4300K.

zestaw kupiłem na ebay-u angielskim ale skąd on do mnie dotarł to teraz nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co chcę zrobić to kupić drugi zestaw ale o innym kolorze światła - mam 8000K a chce 4300K.

Jednym słowem przedobrzyłeś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopia08112008639ry9.th.jpgthpix.gif

 

W zaznaczonym okręgu jest taka biała śruba czy coś, czy ona służy do regulacji ?, podczas montażu mogłem ruszać całym środkiem reflektora a ta śruba była luźna(latała) też tak macie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert_nobel
ja śmigam na takim zestawie od 8 miesięcy i jak na razie jest wszystko oki. Jedyne co chcę zrobić to kupić drugi zestaw ale o innym kolorze światła - mam 8000K a chce 4300K.

zestaw kupiłem na ebay-u angielskim ale skąd on do mnie dotarł to teraz nie pamiętam

 

Kolego, fabrycznie montowane są palniki o temeraturze 6500K, ze względu na fakt najbardziej zbliżonej temperatury do światła dziennego i taki tez zalecam. Argument? Proszę:

podczas jazdy w deszczu tylko taka temperatura światła gwaranuje najlepszą widzialność!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert_nobel
a soczewki oryginalnych lamp hella przystosowane do żarówek h7 są w czymś lepsze?

poza tym nie wymienisz soczewek bez rozklejania lamp

 

 

Kolego żle mnie zrozumiałeś!!!

 

Ja mam na myśli całe kompletne lampy Helli. a nie kombinację alpejskie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, fabrycznie montowane są palniki o temeraturze 6500K, ze względu na fakt najbardziej zbliżonej temperatury do światła dziennego i taki tez zalecam. Argument? Proszę:

podczas jazdy w deszczu tylko taka temperatura światła gwaranuje najlepszą widzialność!!!

Z tego co się oriętuję to fabryka wkłada 4300k a nie 6500k. Poprawcie jak się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, fabrycznie montowane są palniki o temeraturze 6500K, ze względu na fakt najbardziej zbliżonej temperatury do światła dziennego i taki tez zalecam.

 

fabrycznie to montowane są palniki 4300K

 

Z tego co się oriętuję to fabryka wkłada 4300k a nie 6500k. Poprawcie jak się mylę.

 

dobrze prawisz ;)

 

Kolego żle mnie zrozumiałeś!!!

 

Ja mam na myśli całe kompletne lampy Helli. a nie kombinację alpejskie....

 

a ile sobie za te lampki winszujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider

dokładnie fabryka montuje 4300k i dlatego chce na takie zamienić - mój sąsiad ma takie na nich się zdecydowanie lepiej jeździ niż na moich 8000k ;););)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie fabryka montuje 4300k i dlatego chce na takie zamienić - mój sąsiad ma takie na nich się zdecydowanie lepiej jeździ niż na moich 8000k

Bo taka barwa jest tylko do lansowania się mówię o 8000K. Najbardziej zbliżona do światła dziennego jest barwa 5000K a najmniej rażąca jest 4300K a przy tym najbardziej bezpieczna. Dlatego fabrycznie są montowane 4300K.

Kolego, fabrycznie montowane są palniki o temeraturze 6500K

Ja pierwszy raz słyszę o barwie 6500K. O 6000K tak.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert_nobel
fabrycznie to montowane są palniki 4300K

 

 

 

dobrze prawisz ;)

 

 

 

a ile sobie za te lampki winszujesz?

 

Cena to 1500pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert_nobel

A jeżeli chodzi temperaturkę, to fakt. Montuja 4300K, więc wprowadzili mnie w serwisie w błąd, a Was przepraszam i zwracam honor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena to 1500pln

 

sporo

obserwuję dłuższy czas allegro i zdarzają się ceny sporo niższe oczywiście ze sprawne i w pełni wyposażone lampy, są także ceny z kosmosu ponad 2kpln

mimo wszystko dzięki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert_nobel

Sprostowanie

W samochodach od 2000 roku montowane fabrycznie sa lampy z palnikami o temp 6000K

 

 

 

A Ty chcesz taki zestaw kupić? czy tak tylko pytasz?

Ja np szukam kompletu kół zimowych więc możliwa jest np wymiana

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Ty chcesz taki zestaw kupić? czy tak tylko pytasz?

Ja np szukam kompletu kół zimowych więc możliwa jest np wymiana

 

owszem chce kupić lecz w chwili obecnej mam ważniejsze wydatki, jak tylko będzie większy przypływ gotówki to napewno takie lampki sobie sprawię ;)

 

ps. staraj się scalać swoje wątki bo piszesz po kilka jeden pod drugim i nie wiadomo o co w którym chodzi ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprostowanie

W samochodach od 2000 roku montowane fabrycznie sa lampy z palnikami o temp 6000K

 

6000K ??

I kto niby produkuje takie palniki, chętnie kupię coś firmowego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności