Skocz do zawartości
ziomal-stm

Uszczelka pokrywy zaworów

Rekomendowane odpowiedzi

o i wkońcu ktos potwierdził moją wypowiedź.Po co komu tam silikon wazne zeby dobrze oczyscic, dac dobra uszczelke ja miałem w zestawie jedną i drugą no i dobrze poprzykrecac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba zostawię oryginalną uszczelkę a zmienię tylko gumki na szpilkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki przemekgo za przydatne informacje jak kupie tą uszczelkę w aso to działam,bo podróbkami nawet głowy sobie nie zawracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie mój mechanik przy okazji wymiany rozrządu i paru innych części wymienił mi uszczelkę pod pokrywą zaworów na Victor-Reinz. Było to w połowie października. Od tamtej pory machnąłem 4tys. km. i jak na razie (odpukać) nic się nie poci ani nie cieknie. Ogólnie powiedział, że wkłada tej firmy lub erlinga. Innym nie ufa, a na tych się nie zawiódł. ASO odpadło w moim wypadku w przedbiegach, ze względu na cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest Kolejność dokręcania pokrywy zaworów w silniku ADR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ludziska dzisiaj za pokrywę zaworów policzyli mnie 700 zł czy to normalna cena czy mnie w ch**a ładują ? auto z opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapkę... albo i 3 kapki za dużo. Można dokupić samą uszczelkę, Elring coś koło 60zł. NIby się jej samej nie wymienia, ale wszystko się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o pokrywę bo z tego co widziałem to tylko na serwisie jest dostępna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a czemu wymieniasz, co jej dolega? No zamiennika to raczej nie dostaniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej cieknie a z tego co naczytałem się na forum to nie chce mi sie co kilka tygodni tego wymieniać....

chyba że masz jakąś konkretną rade to słucham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elring za 45 zł i problem wycieku rozwiązany, 700 zł... w życiu bym nie dał za pokrywę z powodu wycieku... to tylko passat, nie Bentley :D a jak by co to pamiętaj że jest dwa rodzaje tej uszczelki, ciensza i grubsza. oryginał w vw około 95 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi, jak to w końcu jest z tą uszczelką. Chodzi o to, że chce jutro dostać się do konektorów pompowtryskiwaczy i muszę zdjąć pokrywę zaworów. Aktualnie nic z niej nie cieknie, żadnych objawów. Czy w związku z tym muszę kupować nową uszczelkę czy jednak wystarczy dobrze wyczyścić wszystko przed montażem i skręcić z powrotem na starej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie powiedzcie mi, jak to w końcu jest z tą uszczelką. Chodzi o to, że chce jutro dostać się do konektorów pompowtryskiwaczy i muszę zdjąć pokrywę zaworów. Aktualnie nic z niej nie cieknie, żadnych objawów. Czy w związku z tym muszę kupować nową uszczelkę czy jednak wystarczy dobrze wyczyścić wszystko przed montażem i skręcić z powrotem na starej?

 

Są dwie szkoły:

a). przy każdej ingerencji w silnik, turbine itp. wymienia sie uszczelki na nowe.

b). typowo polskie myślenie - jeśli nie cieknie to można założyć jeszcze raz.

 

Sprawdź, wyczyść i zobacz w jakim jest stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
typowo polskie myślenie - jeśli nie cieknie to można założyć jeszcze raz

w tym wypadku typowo polskie myślenie sprawdza się lepiej niż kupno nowej uszczelki poza ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawialem konetkory jakies 3 tyg temu.

Uszczelki po zabiegu nie zmienialem ,nawet nie rozszczepialem od pokrywy ino umylem calosc plynem do mysia silnikow i plukalem ciepłą wodą. Next miejsca styku przetarlem benzyną ekstrakcyjną i przykrecilem.

Pierw wszystkie sruby do pierwszego lekkiego oporu,a pozniej zaczynajac od strony turbiny(bo ta jest chyba bardziej chlapana olejem) co drugą do oporu a na koncu tak o 45 stopni wszystkie. Nie robilem tego kluczem dynamometrycznym tylko na wyczucie.

Jak do tej pory nic nie cieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poprawialem konetkory jakies 3 tyg temu.

Uszczelki po zabiegu nie zmienialem ,nawet nie rozszczepialem od pokrywy ino umylem calosc plynem do mysia silnikow i plukalem ciepłą wodą. Next miejsca styku przetarlem benzyną ekstrakcyjną i przykrecilem.

Pierw wszystkie sruby do pierwszego lekkiego oporu,a pozniej zaczynajac od strony turbiny(bo ta jest chyba bardziej chlapana olejem) co drugą do oporu a na koncu tak o 45 stopni wszystkie. Nie robilem tego kluczem dynamometrycznym tylko na wyczucie.

Jak do tej pory nic nie cieknie.

 

ten sam zabieg robiłem dziś i ja i także wytarłem uszczelke i blok silnika ze starego oleju. Uszczelka wyglądała jak nowa, więc nie było sensu jej wyrzucać ;) skręciłem w podobny sposób jak Ty i także póki co sucho ;)

 

swoją drogą konektory niczego nie zmieniły i chyba czeka mnie wymiana jednego wtryskiwacza ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swoją drogą konektory niczego nie zmieniły i chyba czeka mnie wymiana jednego wtryskiwacza ;/

sprawdz korekcje dawek wtrysku na vagu blok 13 jak dobrze pamietam jak tam bedzie w normie to powtorz procedure z doginaniem konektorow ino tak dokladnie. Powinno pomoc na 99%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz korekcje dawek wtrysku na vagu blok 13 jak dobrze pamietam jak tam bedzie w normie to powtorz procedure z doginaniem konektorow ino tak dokladnie. Powinno pomoc na 99%.

 

w poprawę korekt po takim zabiegu szczerze wątpię, jedyną poprawę możesz zauważyć w grupie 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam problem taki, że wtryskiwacz numer 1 na postoju oraz pod obciążeniem na 1 i 2 biegu(i tylko poniżej 1 tys obrotów) korekcje ma na poziomie +2,99 i towarzyszy temu falowanie obrotów. Podczas normalnej jazdy wszystko wraca do normy i korekcja stabilizuje sie na poziomie -/+ 0,6. Bip dla tego wtrysku wynosi okolice -30. Filtry nowe, pompke w baku także wyczyściłem i wydaje mi się, że uszkodzeniu uległ wtryskiwacz - stało się to generalnie wszystko od czasu, jak nie mogłem zapalić auta - rozrusznik kręcił ale silnik nie mógł złapać. Dopiero po długim kręceniu udało się odpalić i od tamtej pory(mam takie wrażenie) pojawił się wyżej opisany problem. Logi robie dosyć często i robiłem akurat dzień przed opisaną sytuacją i wszystkie parametry były w normie - więc stało się to nagle.

 

Ale nie róbmy ot w tym temacie, bo nas zaraz ktoś pogoni ;)

 

Zapraszam do mojego tematu http://forum.vw-passat.pl/threads/139835-AVB-prosba-o-ocene-%29 , bo widzę że koledzy się na tym znają - bardzo bym prosił o pomoc w miare możliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebuję kogoś w warszawie bądź okolicy co mi zmieni tą uszczelkę, po ostatniej wymianie po miesiącu pociekło nawet nie chce mi się tego reklamować strata czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności