Skocz do zawartości
Gość Aker

Czy to mozliwe?? Zawieszenie w takiej cenie??

Rekomendowane odpowiedzi

Warto kupic wahacz z tej firmy(DACHSTEIN )? mam do wymiany prawy górny i zastanawiam sie czy godna uwagi jest ta firma ?podpowiecie panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie koledzy co sądzicie i jak się sprawuje te wahacze od allegrowicza "carde" bo zamierzam kupić........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak się sprawują te cudownie tanie wahacze z allegro, ochrzczone marką lemforder?

 

Sam przymierzam się powoli do wymiany, ale doprawdy nie chce mi się wierzyć, żeby ktoś sprzedawał oryginalne po połowie ceny. Nie uwierzę dopóki nie dowiem się skąd ten człowiek może mieć te części albo dopóki nie będę miał niezbitych dowodów w postaci wiarygodnych opinii.

 

Zastanówcie się, czy gdybyście mieli dostęp do tańszych części to sprzedawalibyście je po połowie ceny? Czy nie bardziej opłacało by się wystawić te wahacze za np. 1400zł? Przecież i tak były by sporo tańsze od ori w sklepie, a zarobek większy. Co więcej, dlaczego ten człowiek nie sprzedaje innych części? Mniemam, iż gdyby miał dostęp do tańszych partii sprzedawałby nie tylko elementy zawieszenia.

 

Poza tym przeglądając pewne opinie jedna rzecz mnie zastanowiła,mianowicie użytkownik, który konto ma od dłuższego czasu, a w każdym swoim poście zachwala "allegrowe cuda". Innych tematów nie porusza. Nie chciałbym rzucać oskarżeń, ale sami przyznacie, że zastanawiające.

 

Czy to nie jest tak, że nadzieja na zaoszczędzenie niemałej kwoty, mrzonki i nadzieje, których nie chcemy być pozbawieni niszczą nasz zdrowy sceptycyzm? W końcu istnieje grupa ludzi jeżdżących na "kraftach", "master sportsach" i innych cudach i jakoś fali narzekań nie widać.

 

Nowy komplet ze śrubami można mieć za około 1200zł z Czech. Ten kolo sprzedaje bez śrub co tłumaczy niższą cenę. Inna ewentualność jest taka że wahacze spadły po prostu z TIRa ale raczej wątpie. A z tą połową ceny to przesadzasz - pełen komplet mozna kupic juz za 1300 od wiarygodnego sprzedawcy:

http://moto.allegro.pl/item563023290_zestaw_wahaczy_lemforder_audi_a4_passat_b5_skoda.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.autoczesci.autosowa.pl/index.php?page=01&ar=49409#art

 

Z tego co wiem poza allegro występują w podobnej cenie jak powyżej (ok 1800-2000 zł), więc różnica wynosi ok 800zł. Niemało i stąd mój sceptycyzm do tych allegrowych cudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegrowych cudów? Podałem Ci link do normalnych oryginalnych wahaczy Lema a Ty sie bawisz w Ceneo i wyszukujesz najdroższą ofertę żeby wyszło na Twoje. Swietnie, zapytaj jeszcze w ASO - bedzie drozej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy moglby sie wypowiedzec ktos z kolegow kto zalozyl te zawieszenie i troche juz pojezdzil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o tym

http://www.allegro.pl/item573063492_wahacze_komplet_oryg_vw_audi_a4_a6_a8_b5_wahacz.html

slyszałem od kolegi że(niby)ori LMO sprowadzają teraz z turcji :eek: czyli znowu kicha :636: i jak teraz zgadnąć które to te wlaściwe:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie z ciekawości ten wątek przeglądnąłem, i myślę że skoro Lemforder ma oficjalnego dystrybutora w Polsce, to chyba byliby zainteresowani dbaniem o "dobre imię marki" - może ktoś nawiązałby z nimi kontakt i sami byliby w stanie określić czy te wahacze są ich produkcji, czy też nie ?

Bo w "ekspertyzy" mechaników nie bardzo mi się chce wierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba by bylo z takim kompletem do nich podjechac i niech sie wypowiedza co to takiego jest. Moze byc tak jak tu piszecie powyzej - fabryka gdzie indziej, inne warunki, inna sila robocza - inna cena i zapewne jakosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . niema koledzy na nich poprostu jakiegoś oznaczenia gdzie je wyprodukowani ??

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie Panowie

dokladnie rok temu założyłem wyżej wymienioną oryginalną zawiechę LMO z allegro

koleś z wawy sprzedawał i tez gorąca dyskusja była na ten temat

byłem z nimi u 4 majstrów od aut i wszyscy potwierdzali ich autentyczność

znaczni LMO audi i vw są dosłownie na wszystkim nawet na gumkach przy tulejach czy jak to sie tam zwie

wszystko ladnie zapakowane ze znaczkami VW itp....

podjechałem do zakładu który specjalizuje się wyłącznie w zawieszeniach juz ponad 40 lat...chłopaki bardzo sie zdziwili i oglądali te wahacze bardzo długo az jakis stary koles szefu wyskoczył zeby mu namiary dać i nawet porównywali to z wyciągniętymi wcześniej z paska i mówią ze według nich oryginał

przez rok zrobiłem na nich 40 tysięcy po bardzo gównianych drogach

nic nie stuka i nie puka.faktem jest ze górne mają juz pewien luz bo podnosząc kiedyś auto na lewarku złapałem za to żeliwne coś do czego są przymocowane i dało się wyczuć małe ruchy...po prawej stronie wysypała się cała góra bo miałem małego dzwona.tuleja w wahaczu juz prawie nie istnieje i są zajeb***ste luzy.w przyszłym tygodniu jadę do tego samego zakładu zeby sprawdzić zawieche to chętnie napisze wam jak to wygląda po roku użytkowania tych "oryginalnych" wahaczy i co powiedzą na to spece

oczekujcie relacji na początku kwietnia

sam jestem cholernie ciekawy co powiedzą;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety też zakupiłem to zawieszenie wcześniej pisałem że jest wszystko ok , ale w tej chwili po zrobieniu około 25tyś rozleciały się górne wahacze a i dolne zaczeły stukać ale tego jeszcze nie sprawdziłem, górne musiałem juz wymienić.Te wahacze są oryginalne tylko do pewnego roku nie pamiętam dokładnie Volkswagen wypuszczał whacze które były wadliwe potem je dopiero ulepszyli i wystrzymywały dużo większe przebiegi w poprzednim passacie właśnie miałem takie zawieszenie i do tej pory jest zrobione około 130tyś i są niewielkie luzy.Osobiście nie polecam tego zawieszenia.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcioskinny

Oczywiście tylko ORYGINALNY ZESTAW LEMFORDER jak cosik zapraszam do mnie na priv mam pare oryginalnych kompletów do sprzedania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem te wachacze http://moto.allegro.pl/item593385660_wahacze_lemforder_audi_a4_a6_vw_passat_b5_b6_wawa.html

Jedni chwalą drudzy nie, pojeździmy zobaczymy są bez śrób i końcówek dokupiłem MOOG na drążki w sobote montuje,zawiasy wyglądają na orginały. Rok temu zakładalem jakieś chyba chińskie i od początku celuje w droge nieda sie jeździć,o stukaniu już nie wspomne.Pozdrawiam wszystkich włascicieli dziesięciu sworzni z przodu!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do zakupu wahaczy bo coś tam postukuje powoli. Napewno będzie to LMO ale te z aukcji o których piszesz wyglądają na niby oryginały ale nie mają zdartych znaczków jak to jest w normalnym sklepowym zestawie LMO. Właśnie to porównywałem i w zasadzie tylko tym się różnią. Cena jest dużo niższa niż oryginału ale cena się nie jeździ. Jestem sceptyczny co do takich rzeczy, bo wiem że Chińczycy są w stanie podrobić wszystko i to perfekcyjnie. I dla tego dla świętego spokoju idę do kumpla do sklepu i zamawiam cały zestaw LMO mając pewność, że to oryginał. Wolę wyłożyć te 600 zł więcej i mieć spokój na dłuższy czas. Choć teraz cena jest znacznie wyższa bo euro drogie, gdybym zaopatrzył się w zawieszenie przed zimą to było by znacznie tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie linka do tego Usera z Waw-y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wolę nie oszczędzać na tej części i kupić w miarę bardziej pewniejsze oryginału np od danielloss z allegro. 1750 za komplet na przód tzn. 8x wachaczy 2x łączniki stab. 2x końcówki i kompletem śrub ale wydaje mi się, że lepiej raz a dobrze niż jak ma mi się koło urwać. A ile taka zabawa w ASO kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także wcześniej pisałem że fajna sprawa oryginały w tej cenie, zmeiniam zdanie, po pół roku już tłucze prawa strona, nawet podróby za 60 zł mają lepszą wytrzymałość :-<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Drodzy koledzy dołączę się do wątku bo też jestem w temacie i już od dawna mam zamiar wymienić cały przód ale jak na razie pogoda nie sprzyjała więc pewnie w najbliższy weekend zabiorę się do rzeczy:), ale tak naprawę chciałem wam coś powiedzieć odnośnie orginalności wahaczy, otóż miałem kiedyś kontakt z pewnym człowiekiem, który poprostu jechał do Chin na targi kupował towar od orginalnych wystawców (producentów) a potem udawał się od chuńczyka do chińczyka z danymi częściami i zbierał od nich oferty za ile mu to zrobią, po czym wracał do kraju z zamówieniem orginałów od prawdziwych producentów i z wielokrotie większym zamówieniem tego samego towaru od chińczyków. Po kilkunastu tygodniach przychodziły dostawy i nikt nie odróżnił chińszczyzny od orginału nawet faktura folii z nadrukiem na opakowaniu była identyczna i co wy na to!? a Jaka marża:) Tak więc daję wam odpowiedź co jest orginałem, a co nie doadam jeszcze że kiedyś nawet byłem swiadkiem dziwnej sytuacji w serwisie, biznes to biznes a resztę dopowiedźcie sobie sami.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności