Skocz do zawartości
Gość Aker

Czy to mozliwe?? Zawieszenie w takiej cenie??

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie znalazłem numer telefonu do goscia od ktorego kupilem i to jest nr podany na tej aukcji,wiec szczerze odradzam-to dziadostwo.

Pocieszyłeś mnie.

Jutro jestem z tym gościem umówiony w Wawie na zakup :confused:

Kolega kupił je od niego do A4 i zapewniał mnie, że to oryginały. Teraz już mam wodę z mózgownicy, ale cóż mi pozostało, chyba je kupię. Komplet LEM w sklepie jest bardzo drogi. Jakieś tam gówna typu Krafty itp komplety w podobnej cenie tj 500, 650 zł wytrzymają pewnie nie więcej niż 15 000 tak czy siak. Chyba nie bardzo mam wybór, a kupić muszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym zestawie zrobiłem już 48kk i żadnego stukania nie mam. Wahacze są w bardzo dobrym stanie. Byłem ostatnio na przegladzie, sprawdzałem zbieżność i wszystko jest ok. Mam nadzieję, że jeszcze na tym pośmigam. Ostatnio bardzo dużo jeżdzę i już jestem przeczulony na punkcie zawiechy i do tej pory nie mam sie do czego przyczepić.

 

L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się, pogadałem, zakupiłem.

Zdjęć nie daję, bo już są. Wahacze wyglądają na oryginalne jak najbardziej. Poza tym, co prawda słownie, mam gwarancję, sprzedawca jak twierdzi wymienia je gdyby cos sie stało.

 

W środę montuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marlid

zrobicie co chcecie . ja opialem moje doświadczenia z tymi wahaczami. zastanówcie się tylko skąd tak duża róznica pomiedzy sklepowym lamforderem a tym z allego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobicie co chcecie . ja opialem moje doświadczenia z tymi wahaczami. zastanówcie się tylko skąd tak duża róznica pomiedzy sklepowym lamforderem a tym z allego
No to jest dobre pytanie.

 

Jest kilka opcji.

 

1. Kadzione oryginalne lemfordery

2. Regenerowane sprytnie

3. Naprawdę niezła fabryka podróby

 

Innej możliwości chyba nie ma.

 

Nawet opakowania są bardzo solidnie zgrzane i wszystko wygląda na oryginał.

 

A powiedz kolego, zrobiłeś 15 tysięcy i zaczeło coś stukać ...

Na jakich kołach jeździsz ? Jakie masz sprężyny i w jakim stanie amotyzatory ? Może tu pies pogrzebany ? Jest jeszcze możliwość złego montażu, uszkodzenia elementu gumowego itp. Po jakich drogach jeździsz ? Może masz stałą trasę typu praca dom wybitnie podziurawioną ? Wykluczasz to wszystko na 100 % ?

 

Mi będzie ciężko obiektywnie ocenić te wahacze. Mam 17 calowe koła, 30 mm glebę, zawieszenie ( co prawda komfort-sport, ale H&R ), więc wcale się nie zdziwię jak po 15 tys coś mi zastuka.

 

Sam chciałbym wiedzieć czy to oryginał czy nie. Wiem, że sprzedawca zagląda tu czasem, rozmawiałem z nim o tym, fajnie by było jakby zabrał głos i coś opisał w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marlid

spręzyny oryginalne,amortyzatory sprawne,opony 15/195/65 .wahacze montowane przez mechanika który wie ze wahacze nalezu skrecać na stojącym na kołach samochodzie. poza tym uszkodzeiu ulagły sworznie wahaczy a nie elementy metalowo gumowe.jeżdze dużo około 60 tys na rok po drogach różnych -po prostu tak jak każdy. dla porównania dodam ze kupilem samochód z (teoretycznym) przebiegiem 130 tyś i po przejechaniu około 100 tyś wymieniłem cały zestaw wahaczy kupiony od ww gościa. wymontowane wahacze miały na sobie datę produkcji zgodna z data produkcji samochodu i znaki vw audi.wiec to może swiadczyć że skoro na poprzednich wahaczach tylko ja zrobilem 100 tys km to jeżdze po "normalnych" drogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety i bądź tu mądry. U ciebie się rozleciały, ktoś inny pisze

Witam..

Kupowałem u tego gościa wahacze w zeszłym roku na początku kwietnia. Do tej pory zrobiłem 44kkm i nic się nie dzieje. Ostatnio mój kolega zakupił u niego komplet LMO wystawiony na allegro i jest bardzo zadowolony. Co do oryginalności to zakładał to w ASO i nie mieli zastrzeżeń. Przed zakupem naoglądałem się zamienników i to co oferuje ten klient nijak się nie ma do zamienników za 500 zł. Także polecam, solidny gość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem od tego gościa taki komplet ale na razie założyłem tylko górne wahacze bo dolne okazały się dobre.Są oryginalne jak z trwałością na razie ciężko powiedzieć bo zrobiłem dopiero 3tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz
Pocieszyłeś mnie.

Jutro jestem z tym gościem umówiony w Wawie na zakup :confused:

Kolega kupił je od niego do A4 i zapewniał mnie, że to oryginały. Teraz już mam wodę z mózgownicy, ale cóż mi pozostało, chyba je kupię. Komplet LEM w sklepie jest bardzo drogi. Jakieś tam gówna typu Krafty itp komplety w podobnej cenie tj 500, 650 zł wytrzymają pewnie nie więcej niż 15 000 tak czy siak. Chyba nie bardzo mam wybór, a kupić muszę.

no to ja wole kupic gowniane krafty niz dorabiac złodzieji i oszustow itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to ja wole kupic gowniane krafty niz dorabiac złodzieji i oszustow itp
Nie zakładaj z góry, że ktoś jest złodziejem i oszustem. Poza tym póki co zdecydowanie więcej jest pozytywnych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz
Nie zakładaj z góry, że ktoś jest złodziejem i oszustem. Poza tym póki co zdecydowanie więcej jest pozytywnych opinii.

Jezeli ktos jezdzi samochodem po miescie i sprzedaje czesci z samochodu bez paragonu, faktury lub gwarancji ( duzo tansze) to faktycznie nie jest kombinator (moze z tym złodziejem to przesadziłem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marlid

wczoraj wymieniłem dwa wahacze górne okazuje sie ze jescze jeden górny jest do wymiany za dolne bardzo nie szarpałem bo mnie kurw...ca bierze na te "oryginały" .szczerze odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej u mnie sprawują się doskonale. Rozmawiałem z ludzmi którzy kupili w zeszłym roku i smigają do dzisiaj. Jeżeli masz problem z zawieszeniem, to zadzwoń do tego klienta i przedstaw mu sprawę. Wymieni ci i po problemie

 

L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marlid

gosc dawal teoretycznie 3 mies gwarancji i nie dawal zadnego paragonu. 3 mies juz mineły a zreszta jak mu udowodnie kiedy kupiłem ? kupowalem nie na allegro tylko bezposrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mówcie co chcecie.

Ja zakupiłem i zamontowałem je już.

Przed montażem byłem u Andrzeja, kolegi, kierownika InterCars w Legionowie. Potwierdzil ze to oryginal nowych LEM. Bylem u teścia - mechanik bardzo dobry, teraz schorowany więc nie pracuje. Również powiedział, że to ORI LEM.

Mechanik, ktory mi montował ten komplet, również potwierdził, że to LEM i nie jest regenerowany. Rok 2007 na nich.

 

Znajomy mechanik kupił 10 kompletów od tego człowieka i sprzedaje w swoim warsztacie po 1500 zł.

 

Jeśli komuś puka, stuka, mogł trafić na takiego LEMa lub go rozwalić. Tak samo mogłby stukać komplet sklepowy za 2 000 zł i tak, jak każdy sprzedawca mówi. Po 15 000 km mało który sklep uzna reklamacje wynikającą z eksploatacji. Musialaby być to wada fabryczna wykryta. Sprzedawca , sklep, nie ma żadnej pewności, że te 15 000 km nie zrobione było po torowiskach tramwajowych na 18 calowych kolach i sportowym zawiasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommi_GD

Witam Poczytajcie sobie co znalazłem właśnie o tych wahaczach

 

Wadliwe śruby – ważna informacja techniczna

 

 

Szanowni Państwo!

 

Na prośbę naszego Dostawcy prosimy Państwa o wstrzymanie sprzedaży kilku referencji marki Lemförder wymienionych w załączniku, które znajdują się jeszcze w Państwa magazynach lub sklepach. Części te prosimy odesłać do nas jako uznane reklamacje.

 

Jeśli części te zostały już dalej sprzedane do warsztatów lub sklepów bardzo prosimy o poinformowanie ich i poproszenie o zwrot w ramach uznanych reklamacji.

 

Chcielibyśmy również osobnym pismem poinformować o wadliwości tych części właścicieli pojazdów i poprosić o sprawdzenie w/w części w warsztatach. Jeśli posiadają Państwo dane właścicieli pojazdów, którzy mogli zakupić wadliwe części (nazwisko, nr telefonu, adres, nr rej. pojazdu), prosimy o przesłanie ich do Przedstawicielstwa Lemförder w Polsce:

ZF Trading GmbH Sp. z O.o.

Przedstawicielstwo w Polsce

ul. Chmielna 132/134

00-805 Warszawa

Tel.: +48 22 656 22 05, Fax: +48 22 627 01 08

e-mail: misc.php?do=email_dev&email=dy5rbWllY2lha0B6Zi5jb20ucGw=

 

lub poinformowanie klienta za pomocą załączonego pisma, aby przeprowadził darmową kontrolę/wymianę części w określonym warsztacie.

 

Jest nam bardzo przykro, że przysparzamy Państwu tym pismem dodatkowej pracy. Jednak przeprowadzone testy potwierdziły, że śruby dostarczone nam przez naszego poddostawcę są wadliwe. Dlatego części wymienione w załączniku, które zostały dostarczone po 1. kwietnia 2005 r. nie mogą być montowane w pojazdach, gdyż ich użycie może poważnie zagrażać bezpieczeństwu użytkowników.

 

 

Z poważaniem

 

ZF Trading GmbH

 

Ważna Informacja Techniczna

Wadliwe śruby

( numer części 1402402)

 

 

Zestawy naprawcze z wadliwymi śrubami

 

1002003 / sworzeń / Audi 80 (89.89Q.8A.B3) / lewy

1003003 / sworzeń / Audi 80 (89.89Q.8A.B3) / prawy

1003503 / sworzeń / Audi 80 (89.89Q.8A.B2) / prawy

1778602 / sworzeń / Ford KA, Fiesta, Puma/Mazda 121

1016402 / sworzeń / VW T4 (Bus, Kasten, Pritsche)

 

 

dotyczy dostaw w okresie

od 01.04.2005

 

 

Sposób rozpoznania śruby,

która może być wadliwa

(liczba „100“ na łbie śruby)

- taka śruba musi być wymieniona

 

 

Bardzo prosimy o zwrot wszystkich wadliwych części (całych kompletów) jako reklamacje:

Części muszą wrócić do:

Lemförder International AG & Co. KG

Herrn Lenschen

Borgwardstraße 16

28279 Bremen

Aby ułatwić odesłanie części prosimy o przekazanie ich do naszego Przedstawićielstwa w Polsce:

ZF Trading GmbH Sp. z O.o.

Przedstawicielstwo w Polsce

ul. Chmielna 132/134

00-805 Warszawa

Tel.: +48 22 656 22 05, Fax: +48 22 627 01 08

 

Jeżeli części zostały już zamontowane w pojeździe, wówczas można wymienić same śruby. Wymieniając śruby należy koniecznie użyć następujących:

 

do VW T4 / Audi 80

M 10 x 20 klasa wytrzymałości 10.9

lub np. VW OE-Nr. N 101 705 06

 

do Ford Fiesta / KA

M10 x 30 klasa wytrzymałości 10.9

lub Ford OE-Nr. 6790 116

 

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i zaangażowanie.

 

ps. zapomniełem napisać że to jest Informacja zamieszczona na stronie Inter Cars POZDR.

 

Scaliłem 2 posty. Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie nie są sprzedawane śruby, wiec chyba ma się to nijak.

Śruby trzeba sobie dokupić lub wykorzystać stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slayaa

Lemforder? Tylko kupujac dwa zaplacisz 500 zl a za 8 1000 zl wiec niewiem czy oplaca sie dwa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sie wahacze sprawują..?? bo jutro zamierzam je zamówić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zastrzeżeń. Nic się nie dzieje

 

L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności