Skocz do zawartości
adams

Pasek razi prądem

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w moim poprzednim ogórku zamontowałem pasek, bo kopał i to zadziałało! Może jest to kwestia wykonania tego porządnie? Dobry styk, zabezpieczenie przed korozją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze chyba zawrzeć pakt z moim paskiem "Ty mnie kopniesz, ja ci oddam" :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawo - nie bede pisal "a nie mowilem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

może znacie jakieś dobre pokrowce na siedzenia które sie nieelektryzuja??a te paski co sie przyczepia do samochodu które ponoć maja uziemiać nasz samochód to sie nadają do .... ja juz zalozylem i nic niedal a potem jak sprawdzałem czy przewodzą prąd to nic nieprzewodzily czasem juz nierazi prądem ale zato jak zamykam bramę to wtedy jest takie lupniecie ze az mi ręka drętwieje :646: juz mam tego dosyć doradźcie cos :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek.k

Mam mały problem, po zgaszeniu silnika przy wychodzeniu z samochodu po dotknięciu go kopie mnie. Nie wiem czy to jakieś przebicie ale przecież w dieslu nie ma cewki?

Co jest przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

Mój tez mnie kopie :] ale to chyba wina pokrowców na fotelach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek.k

Ja na razie nie mam pokrowców fotele są welurowe. To znaczy że się elektryzuję w samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Kopie jak cholera. Zawsze drzwi łokciem zamykam. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobne jest elektryzujące sie ubranie. Remedium: płyn antystatyczny po praniu. Acha, uważajcie przy tankowaniu: http://www.dumpahumor.com/more/293/blonde_at_gas_station

( http://www.forum.vw-passat.pl/topics28/humor-i-rozrywka-vt194,1015.htm ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kopie jak cholera. Zawsze drzwi łokciem zamykam. :-)

 

I będzie kopał :] Musisz zamontować sobie z tyłu do samchodu, żeby wisiał sobie i delikatnie ciągnął się po asfalcie taki pasek, kurcze teraz zapomniałem jak on się dokładnie nazywa :/ Ale jak pójdziesz do sklepu motoryzycajnego i o niego poprosisz to napewno gościo Ci go poda cena ok. 20zł ;) i przestanie kopać :P

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki pasek, kurcze teraz zapomniałem jak on się dokładnie nazywa
odprowadzający ładunki elektrostatyczne :)

Ciekawa spawa, mój kopie tylko na letnim zestawie kół (alumy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek.k

Dzięki , jutro idę kupić taki pasek zobaczymy czy to pomoże ,nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość refrizerater

W marketach takie paski sa po 2 PLN

ale najlepszy jest z plecionka w srodku a nie z drutem...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa spawa, mój kopie tylko na letnim zestawie kół (alumy).

Wow, nie skojarzyłem tego faktu. Bo coś ostatnio właśnie zaczął mnie kopać, a całą zimę był spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego sie ten pasek podczepia, bo mam identyczny problem? No bo skoro ma odprowadzać ładunki elektryczne to chyba nie jest to obojętne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa spawa, mój kopie tylko na letnim zestawie kół (alumy).

Wow, nie skojarzyłem tego faktu. Bo coś ostatnio właśnie zaczął mnie kopać, a całą zimę był spokój.

Faktycznie, u mnie też na stalowych zimówkach było OK, a od tygodnia jak zmieniłem na letnie z alusami "kopie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czesto zależy od ubrania i podeszwy obuwia. Jeżeli dobrze izolują to ładunki nie spływają. Rób tak: zanim postawisz nogę na ziemi przy wysiadaniu z samochodu złap za jakiś element metalowy drzwi, np na wysokości szyb. Wtedy ładunki spłyną przez karoserię i Cię nie "kopnie". Zauważyłem, że czesto tak sie dzieje gdy jestem w polarze i adidasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To czesto zależy od ubrania i podeszwy obuwia.

Ja nie zmieniałem ubrania :D ani butów - tylko inna kurtka (a ta zimowa była nawet bardziej "plastikowa").

Zmieniłem tylko kurtke i koła :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaca

Kopanie jak to nazywacie nie jest regułą a zależy od wielu czynników. Na pewno nie jest to wina pojazdu (dot. diesli) tylko:

- posiadanego na sobie ubrania. Jeżeli nosicie ciuchy bawełniane bez domieszek poliestru lub innego sztucznego materiału taki współczynnik maleje.

- aktualnej pory roku - chodzi o jonizację powietrza. Często nawet bardzo często to zjawisko kierowcy odczuwają na wiosnę i jesienią. Kopanie ustaje latem i zimą.

- ostatni możliwy element to przebicie - ale to w naszych pasiach zdarza się bardzo ale to bardzo rzadko.

 

Reasumując mamy wiosnę. Jonizacja cząstek w powietrzu jest naprawdę duża i następuje "myk" a jeżeli do tego chodzicie w "sztucznych ciuchach" to sie podwaja!!!

 

Yaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności