Skocz do zawartości
Gość luki88

Ile palą wasze passaty?

Rekomendowane odpowiedzi

1.9TDI 90KM (standard) w trasie mfa pokazał 4.7l/100km, jazda z prędkością 100-120km/h w porywach przy wyprzedzaniu do 130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam b 3 28 pali srednio 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu jazda przez Polske po trasie Lublin-Warszawa-Gdańsk. Samochód załadowany, 4 osoby dorosłe, prędkość do wawy ok 110-120, za wawą 120-130 - spalanie wyszło 5,14.

Lane pod korek. Bez klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sie wam pochwalic swoim paszczurem. Bylem sceptyczny kupujac ten egzeplarz ale w chwili obecnej nie sprzedalbym go tanio. Brakuje mi w nim tylko klimy do szczescia. Ale do rzeczy. Nie mierzylem ile spalania dokladnie ma moj silnik ale podejrzewam, ze jest blisko katalogowego (czyli idealu). Jedna trasa: Opole-Bamberg. Okolo 1300 km. Bak zalany prawie pod korek. Na trasie predkosc 110-130. Musialem zatankowac na Bielanach we Wroclawiu w drodze powrotnej, czyli po przejechaniu okolo 1200 km. Nastepna trasa: Opole Jastarnia. Ponad 1200 km. Bak zatankowany prawie pod korek. Na trasie predkosc wahala sie od 50-120 km (roznie). Kiedy wrocilem do Opola stwierdzilem, ze moge tym autem przejechac jeszcze ponad 200 km.

Musialem sie wam tym pochwalic bo jak slysze kolegow ktorzy maja benzyne i musze przynjamniej dwa razy tankowac na trasie to jestem ze swego auta dumny.

Wiem, ze moje auto ta zwykly tapczan ale daje rade i, zo wazniejsze na trasie nie bylo zadnej awarii. Zaznaczam, ze auto bylo zaladowane w obydwu trasach na full. Takze kupujcie dbajcie ludzie o b3 1,6 TD bo tak szybko odchodza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój aktualnie spala(lpg) na trasie do 8l jak nie przekraczam 120km/h, do 10l wychodzi jak pociskam do 140 km/h, po Lublinie w dzień to ok 12-13l, śmigam na oponach 185. Odkąd kupiłem(ok 1,5 roku) nie zmieniałem świec, po wypłacie kupuje nowe beru więc mam nadzieję, że wpłynie to trochę na spalanie i wigor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezle ja przy moim silniku po miescie 14-15 na trasie nie ma mozliwosci zejsc ponizej 10 lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam instalacje Gazową CNG!! mój passacik b4 1.8 pali okolo 4 m szescienne w trasie jadac caly czas 120- 160 !!! w miescie roznie bywa od 8m do 11 m Cng kosztuje 2.28zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia 6 litrów ON przy prędkości na trasie powyżej 130 km/h (odcinek 200 km) + jazda miejska, oraz drogi nie publiczne (pola i tereny leśne z miastem odcinek 200 km). Takie wyszło spalanie na około 400 km łącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie Passat,ale silnik jak w Passku,Golf MK2 1.8 (RP)

W mieście 10-12L(nie mam lekkiej nogi) W trasie uda sie zejść do 7,5 :D Ale 12 też wciągnie jak sie troszke pogoni :)

Mowa oczywiście o PB...Gaz wystarczy że mam w kuchni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój passek B3 1.8 75km AAM spala średnio 11,5-12l. Mam ciężką nogę, tak więc zawsze liczę, że spali te 13l, a więc nawet jak czasem poszaleję nie zaskoczy mnie i w baku zawsze jakiś zapas zostaje. Uważać natomiast trzeba przy ostrej jeździe bo wtedy wyszło mi coś powyżej 19l :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój po ostatnich reinkacjach i poprawkach na trasie 8 l gazu a w cyklu mieszanym wyszło 8.6 jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi mój Passat na felach 15" palił od 5.4 do 6.2L :) Teraz na 17" pali mi koło 7L ropki :) W tym że na odcinku 70% miasto i korki i 30% trasa.. I przy jeździe żwawszej niż taksiaże itp :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój passek B3 1.8 75km AAM spala średnio 11,5-12l. Mam ciężką nogę, tak więc zawsze liczę, że spali te 13l, a więc nawet jak czasem poszaleję nie zaskoczy mnie i w baku zawsze jakiś zapas zostaje. Uważać natomiast trzeba przy ostrej jeździe bo wtedy wyszło mi coś powyżej 19l

Że co??? Mój tato też ma Ciężką noge i więcej jak 10litrów nigdy nie wziął, mam taki sam motor jak ty z przebiegiem ponad 321tyś a z tym 19l to już lekka przesada... :)

Pozdrawiam!

 

Mi mój Passat na felach 15" palił od 5.4 do 6.2L Teraz na 17" pali mi koło 7L ropki W tym że na odcinku 70% miasto i korki i 30% trasa.. I przy jeździe żwawszej niż taksiaże itp

Tak Michałku:DD większe kółka to się płaci xD trzepie po "torbie" xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpan kosztuje :D hehe ;P I kolega Lucek o tym wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I kolega Lucek o tym wie

kur** no nie mogę xD:lol2:lol2:lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 9-11l LPG zależy czy trasa czy miasto. Ale zbyt zrywny to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tak średnio z 7-8l (lpg).

Nie żyłuje silnika, jeżdze na niskich obrotach - to moja droga do niskich spalań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

VWszylus. Spróbój ścigać się z kumplem od świateł do świateł w mieście. Też Ci tak wyjdzie ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:manga podepnę się pod temat spalania w pasku. Od 10 dni jestem szczęśliwym posiadaczem B3 kombi 1991 r. z silnikiem 2.0 2E Automat z gazem BRC. Auto od 2006r w Polsce i wtedy był założony gaz.. fajne jest ale po tych paru dniach jestem w szoku:zeco Spalanie gazu jak czołg. Zatankowałem do pełna 33l. i ujechałem 115km znów na centralce gazu pali się tylko jedna dioda (jak pełny 4 świecą) Za jakieś 20-30km muszę znów jechać na Orlen:dolamam Wychodzi jakieś 23 litry na setkę. Dodam że na benzynie na pewno będzie podobnie bo po przerzuceniu na benzynę lekko falują wolne obroty i dymi na czarno oraz strasznie śmierdzi benzyną. Na gazie chodzi idealnie choć wydaje mi się że ma trochę za wysokie obroty...no i łyka hektolitry na setkę...Przesiadłem się z Sierry 1.8 TD na Paska i jestem zielony. Poczytałem trochę fora i zrobiłem reset ECU, jutro jadę po nowy czujnik temp. Mam zamiar rozkręcić przepustnicę... może to coś z czujnikiem przepustnicy..? Nie wiem co dalej... Proszę o pomoc:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trasa - 5,02 , miasto 7,7 (przy ciezkiej nodze) silnik 1,9 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności