Skocz do zawartości
AArti

zamiast dwumasowki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktos moze mi odpowiedziec na nurtujace mnie pytanie?(przeszukalem forum-ale nic nie znalazlem)

Chce w swoim pasiu wywalic kolo dwumasowe i wlozyc lite(klasyczne)-od jakiego modelu bedzie pasowalo?

Chce tak zrobic poniewaz w niedlugim czasie bede wirusowal a wnastepnym etapie nadlubac troche mechanicznie i ...........wiem ze nawet nowa dwumasa nie wytrzyma 20 tys km - sprzeglo ma byc mocne i miec zapas na przeniesienie mocy okolo 20%

Bede wdzieczny za rozsadne odpowiedzi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj tunerów. Dobrych tunerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to zrobilem taniej niz osoba z w/w linku. Sprzeglo z dociskiem od vr6 kosztowalo mnie 580zl z kosztami wysylki natomiast jednomas od audi 1Z 120zl.

Teraz szukam kogos kto mi to zamontuje ale mam nadzieje, ze z caloscia zamkne sie w 1000zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie no i jak z tymi dwumasami ?? Wiem ze zamachy jednomasowe pasuja bez problemu tylko problem jest ze sprzeglami bo nie do kazdej skrzyni pasuja sprzegla VR6 czy G60...

Wie ktos cos wiecej na ten temat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czesz osiągnąć z tego AFNa tak docelowo ? Czy ta dwumasówka już ci jakoś dokucza masz jakies drgania czy chesz wymieniać całkiem dobrą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamach od 1Z tarcza docisk od Vr6 albo g60 i wszystko hula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KTO mi TO zrobi w 3miescie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamach od 1Z tarcza docisk od Vr6 albo g60 i wszystko hula

 

 

no niezupelnie. Okazalo sie (przynajmniej w moim przypadku) ze sprzeglo od vr6 nie podchodzi :/ Pasuje natomiast z passata 2.4 lub 2.8 ;)

 

jutro jade wlasnie na montaz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pakarod orientujesz się jak to się ma do 1.8T ? Bardzo mamy różne te sprzęgła? :( Ja też chce !! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek jesli dobrze mi darek powiedzial to luk wymyslil wlasnie zestaw bez kola dwumasowego.wiem bo asie oto dowiadywalem i darek mi powiedzial ze juz sa takie zestawy dostepne w intecarsie.ceny nie znam.radze sie zapytac.bynajmniej widzialem na stronie intercarsu takie cudo bezdwumasy roziwazane jak chyba z zwyklych sprzeglach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marek jesli dobrze mi darek powiedzial to luk wymyslil wlasnie zestaw bez kola dwumasowego.wiem bo asie oto dowiadywalem i darek mi powiedzial ze juz sa takie zestawy dostepne w intecarsie.ceny nie znam.radze sie zapytac.bynajmniej widzialem na stronie intercarsu takie cudo bezdwumasy roziwazane jak chyba z zwyklych sprzeglach

 

 

tia ale kosztuje to tak czy siak dwa kola :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KTO mi TO zrobi w 3miescie ??

 

zuse mi to zaproponowali w ASO Skody bo akurat gadka zeszła na dwumasa i powiedzieli że nie muszę nowego wkładać i żeby do nich sie udać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie... to co dalej? Moje padło wyjechało z warsztatu i po wrzuceniu trzeciego biegu stwierdziło, że dalej nie jedzie... w poniedziałek spiek od radzikowskiego... Pytanie czy pakować od razu koło zamachowe lukasa (mono) czy pozostać przy swojej dwumasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku gratuluje Radzika :) jesli masz sprawny dwumas to go zostaw. mam nadzieje ze 6 lopatek robisz tak jak mowilem?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki ze streetracingu zagięli mi ćwieka... sugerują, że do 228 sprzęgła od 1.8T można zapiąć koło zamachowe od 2.0 w silniku z B3/B4. Znacie ten temat? Dałoby radę taką hybrydę założyć razem ze sprzęgłem od VR6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumie poco tak kombinujecie??? Firma Valeo robi takie komplety specjalnie do B5, nie wiem jak do 130 ale do AFN są. Koszt około 1150 w carsie. I nic nie trzeba kombinować. Naprawde polecam, nie ma żadnych ujemnych skutków. Wiem bo zakładałem takie bratu. Też długo sie nie najeździł z dwumasa po chipie. Chodź to tylko przyśpieszyło jego śmierć, musiało już być kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem jest inna skala przeciążeń niż w TDI po chipsach ;) Inny jest też rozmiar tarczy i samej dwumasy - mniejszy. A moc i moment duuuuuuuużo większe (400Nm). Stąd kombinacje alpejskie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności