Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie dostanę ten mirkostyk??
Przeczytaj np. od http://forum.vw-passat.pl/threads/18834-Rozbiorka-drzwi-i-naprawa-zamka-Almannah-dla-potomnych-)?p=1567954&viewfull=1#post1567954

Znajdziesz tam kilka miejsc zakupu mikrostyku.

Np. http://www.tme.eu/pl/katalog/?art=V4NSUL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może jakiś łatwiejszy sposób???

 

Jechać do mechanika z nowym zamkiem z ASO;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przed wyjęciem zamka trzeba rozłączyć akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przed wyjęciem zamka trzeba rozłączyć akumulator

nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że po rozbiórce i naprawie centralny będzie działał i nie trzeba go podpinać pod vaga by uaktywnić któreś drzwi

Edytowane przez dzikus66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic się nie stanie możesz śmiało odpinać kostki bez rozłączania aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego bardzo mi pomogłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę razy u siebie wyciągałem zamki także komplikacji żadnych nie miałem, a aku nie odłączałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zile złożyłem zamek bo centralny nie zamyka mi drzwi a po za tym po otwarciu drzwi wszystko działa nie mam pojęcia gdzie zrobiłem błąd, może jakieś sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podłącze się pod temat ,a mianowicie po naprawie zamka (przelutowaniu krańcówek - nie zapalał światła kałużowego ,oswietlenia wewnątrz ) teraz nie odblokowywuje drzwi kierowcy a pilota to znaczy zamyka wszystkie ,ale po naciśnięcu pilota na otwarcie otwiera wszystkie oprócz kierowcy po drugim naciśnięci otwiera drzwi kierowcy ,w czy może być problem ?,dodam że przed naprawą otwierał za pierwszym razem wszystkie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie pojawił się problem z brakiem oświetlenia po otwarciu oraz sygnalizacji otwartych drzwi pasażera z przodu. Wiadomo, krańcówka lub też zimne luty. Zastanawiam się co do samej krańcówki, czy mogę ją rozebrać i sprawdzić czy nie ma w środku czegoś nieporządanego, tak? Chyba że wyrobiła się część styku. Jeśli chodzi o środek, to powinno się dać rozebrać mikrostyk i zobaczyć jak działa przełącznik w środku.

Znalazłem też poradnik o krańcówkach:

http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?38615-Mikrostyk-w-zamku-drzwi-brak-info-o-otwartych-drzwiach-itp

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Koledzy poradziłem sobie i naprawiłem zamek w drzwiach kierowcy.

Wróciło oświetlenie wnętrza, lampka w drzwiach, wskaźnik nie zamkniętych drzwi na wyświetlaczu

oraz brzęczyk nie wyłączonych świateł :)

Wróciło również domykanie szyb ale jedynie poprzez włożenie i przekręcenie kluczyka.

Moje pytanie dlaczego nie domyka mi szyb z pilota ???

Od czego to zależy ???

 

Z góry dziękuje za info.

 

pozdrawiam P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ok 7 rozebraniach drzwi u mnie też wszystko działa, najpierw microstyk potem luty. Po przelutowaniu tych grubych blaszek które idą do wtyczki na płytce wszystko zaczęło działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od czego to zależy ???
a zamykał wcześniej szyby z pilota??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zamykał wcześniej szyby z pilota??

 

Tego nie wiem.

Jak go kupiłem to w zamku nie działały rzeczy które udało mi się przywrócić do życia.

Czy to od rodzaju komfortu zależy domykanie szyb pilotem ??

Pytam bo się nie orientuję jak to wygląda :/

 

Pozdrawiam P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zakładać nowego tematy ale mam następujący problem:

Kupiłem niedawno passata b5 3bg i zewnetrzna klamka w prawych tylnich drzwiach była popsuta, tzn jest, ale drzwi nie otwiera... więc ja mądry mówie sobie, kurde pewnie child lock jest wlaczony, no i przekrecilem zamek w drzwiach, i teraz nie moge otworzyc drzwi ani od wewnatrz ani od zewnatrz. I tu nasuwaja sie pytania:

Da sie jakos odblokowac child locka elektronicznie, pilotem czy cos w tym stylu?

Czy da sie rozebrac drzwi gdy sa zamkniete?

Lub jak je otworzyc?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zewnetrzna klamka w prawych tylnich drzwiach była popsuta, tzn jest, ale drzwi nie otwiera... więc ja mądry mówie sobie, kurde pewnie child lock jest wlaczony"

 

 

gdyby blokada była włączona to nie otwierało by od wewnątrz a nie od zewnątrz.

 

"Da sie jakos odblokowac child locka elektronicznie, pilotem czy cos w tym stylu? "

 

Jest to blokada mechaniczna polegająca na przesunieciu dźwigni, która otwiera drzwi klamka wewnętrzna.

 

 

Spróbuj (jak Ci sie uda) poluzowac linke w klamce o jakies dwa ząbki bo jak jest za mocno naciągnięta to tez nie otwiera ponieważ mechanizm nie wraca po punktu "zerowego" Z tym że linka może Ci poleciec całkiem do środka a wtedy jedyny sposób jaki mi sie nasuwa to odblokowanie całkowite linki z zewnętrznej klamki (wystarczy mały płaski śrubokręt) a nastepnie zdjąć tapicerke i odkrecic stelaż i spróbowac pociągnąć linke aby otworzyc. Innej opcji nie widze - chyba że ktos ma inny sposób.

Edytowane przez Tipacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Tipacz, klamka zewnetrzna prawdopodobnie nie działa, ponieważ spadła linka, nie widać jej przy pociagnieciu klamki tak jak widac to u innych klamek. Rozebralem juz drzwi, tzn zdjalem tapicerke, dzis bd zdejmował tę blache.

Mam nadzieje że coś zdziałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dobijam do tematu ja mam nasteujacy problem i za pierona nie wiem jak rozwiazac go chodzi oczywiscie o buzez świateł nie dziala po otwarciu drzwi na wlaczonych swiatlach

 

Co zrobione: przetestowalem 3 zamki i nic , w module komfortu 0 błedów, licznik sprawny testowany Vagiem, kostka w stacyjce nowa

 

Kiedys dzialało i wykluczam ze wszystkie zamki byly zepsute swiatła sie swiecą w srodku centralny dziala mimo ze sie czasami zacina po nocy i do tego nie mryga mi dioda przy ciegnie od tego bolca otwierania drzwi (nie wiem o co kaman ) wszystko kiedys ladnie smigalo czy ltos pomoze poszukac przyczyny usterki dodam moze jeszcze ze bolec zamykania w zamku jesli sie go zamknie reczni czy oszuka sie go ze niby drzwi sa zamkniete to po otwarciu od srodka wraca do pozycji 0 i pokretło do właczania swiateł tez jest sprawny POMOZCIE bo na ten buzer wydalem juz prawie 200zl zamek + kostka stacyjki+robocizna czekam na kazdy pomysl obojetne mi czy odpowiedz na PW czy na forum chyba lepiej na forum bo inni beda tez wiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dobijam do tematu ja mam nasteujacy problem i za pierona nie wiem jak rozwiazac go chodzi oczywiscie o buzez świateł nie dziala po otwarciu drzwi na wlaczonych swiatlach

 

Co zrobione: przetestowalem 3 zamki i nic , w module komfortu 0 błedów, licznik sprawny testowany Vagiem, kostka w stacyjce nowa

 

Kiedys dzialało i wykluczam ze wszystkie zamki byly zepsute swiatła sie swiecą w srodku centralny dziala mimo ze sie czasami zacina po nocy i do tego nie mryga mi dioda przy ciegnie od tego bolca otwierania drzwi (nie wiem o co kaman ) wszystko kiedys ladnie smigalo czy ltos pomoze poszukac przyczyny usterki dodam moze jeszcze ze bolec zamykania w zamku jesli sie go zamknie reczni czy oszuka sie go ze niby drzwi sa zamkniete to po otwarciu od srodka wraca do pozycji 0 i pokretło do właczania swiateł tez jest sprawny POMOZCIE bo na ten buzer wydalem juz prawie 200zl zamek + kostka stacyjki+robocizna czekam na kazdy pomysl obojetne mi czy odpowiedz na PW czy na forum chyba lepiej na forum bo inni beda tez wiedziec

 

gdzieś na forum o tym pisze tylko poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności