Skocz do zawartości
Gość Tom123456

Jaki fotelik dla dziecka??

Rekomendowane odpowiedzi

Foteliki samochodowe (szanujących się na rynku producentów) klasyfikowane są według poniższych grup:

- grupa 0/0+ - do 10/13kg

- grupa I - 9 do 18 kg

- grupa II - 15 do 25 kg

- grupa III - 22 do 36 kg

 

Czy coś jeszcze tutaj jest nie jasne ? :hmm

 

0-18kg

Szkoda że nie produkują fotelika np. w przedziale 0-25kg, to dopiero by była rozkmina. :wmorde

 

P.S. pavvlo1988 skup się bardziej na sposobie mocowania fotelika, jego ergonomii, deklarowanym poziomie bezpieczeństwa czy też jakości użytych materiałów itp. itd. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi nie pasowało że fotelik dla noworodka może być i odpowiedni dla dużego malucha stąd tak wnikam w to jak będzie najlepiej dla dziecka, ale dzięki za sprostowanie, bo mam obecnie 2 foteliki tylko nosidełko w standardzie od wózka nie nadaje się kompletnie do auta więc wiem z co celować. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A racja jest jak zwykle po środku.

W fotelikach RWF główka również dziecku opada więc w przypadku zderzenia obrażenia kręgosłupa szyjnego gotowe - proszę pamiętać że mechanika tegoż kręgosłupa jest taka że zdecydowanie lepje znosi on wychylenia do przodu niż do tyłu!! To raz.

Dwa: Jak patrzę jak wyglądają te foteliki ustawione tyłem do kierunku jazdy - przyciśnięte przez przedni fotel to trochę mnie martwi że tak to nazwę "efekt scyzoryka". Przedni fotel złoży fotelik jak scyzoryk.

Trzy - obrażenia potylicznej części głowy - przede wszystkim móżdżku i pnia mózgu (tataj znowu martwi mnie oparcie przedniego fotela.

 

Oczywiście ten ostatni punkt wchodzi również w grę w przypadku fotelików FWF - efekt piłki pingpongowej - gwałtowny ruch do przodu i odbicie w tył.

 

trzeba dobrze rozpatrzyć wszystkie za i przeciw, jak punkty powyżej, wygoda dziecka, charakter dziecka itd.

Więc każdy wybór jest indywidualny i nie ma tu "złotego środka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwa: Jak patrzę jak wyglądają te foteliki ustawione tyłem do kierunku jazdy - przyciśnięte przez przedni fotel to trochę mnie martwi że tak to nazwę "efekt scyzoryka". Przedni fotel złoży fotelik jak scyzoryk.

 

Racja! Ja natomiast jak patrzę na sposób mocowania fotelików RWF, to stwierdzam, że nie ma takiego przerostu formy nad treścią, do którego nie posunęłyby się koncerny, żeby jeszcze wyrwać trochę grosza od klientów, w których uda sie zasiać niepokój, żeby tylko przypadkiem nie zdecydowali się oni przejąć fotelika od rodziny / znajomych - czyli żeby w podstępny sposób zmusić ich do zakupu nowego fotelika. Ustawienie tyłem do kierunku jazdy to tylko sposób na wyciągnięcie kasy od naiwnych. Ciekawe co będzie następne? Ustawienie fotelika do góry nogami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustawienie tyłem do kierunku jazdy to tylko sposób na wyciągnięcie kasy od naiwnych.

Takie ustawienie jest bardzo ważne w pierwszych miesiącach życia (nosidełka to zakres 0-9kg) maleństwa gdzie główka to najcięższa część ciała niemowlęcia a kręgosłup i mięśnie szyi są jest jeszcze słabiutkie. Przecież niemowlę nie utrzymuje samo główki, a biorąc je na ręce podtrzymujemy główkę dłonią - czy coś się zmieniło ostatnio i to też tylko naiwni robią? Więc wioząc je przodem do kierunku jazdy nie trzeba nawet wypadku a wystarczy mocne hamowanie i mamy spore przeciążenie. Ale każdy robi jak uważa, niektórzy wożą dzieci na rękach - "przecież utrzymam a mąż jeździ bezpiecznie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają jak się czyta takie brednie jakie wypisuje kolega Obywatel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustawienie tyłem do kierunku jazdy to tylko sposób na wyciągnięcie kasy od naiwnych

Szkoda mi Twoich dzieci, skoro tak uważasz :debil

Jak położysz noworodka na brzuchu i buzią do poduszki, to możesz już na trumienkę odkładać-dziecko dopiero ok. 3.miesiąca unosi główkę, natomiast ok. 6.miesiąca dopiero siedzi bez podparcia.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być geniuszem żeby uznać mocowanie foteliki RWF za bezpieczniejsze od FWF. Żadne nie zapewnią 100% bezpieczeństwa, ale RWF są bez dwóch zdań bezpieczniejsze. Z resztą, każdy ma swój rozum i zrobi co uzna za słuszne. Oby nikt i nigdy nie żałował swojej decyzji. Wolę zaoszczędzić na modyfikacjach aniżeli na bezpieczeństwie swoich dzieci i swoim jednocześnie, wiem jednak doskonale, że jest grupa osób, których nie przekona nikt i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mol, rojass, Krawcol82, czytajcie ludzie ze zrozumieniem wcześniejsze posty zanim zaczniecie po kimś jeździć. Nie miałem na myśli nosidełek 0-9 kg, tylko wyższe zakresy wagowe, bo to odnośnie ich toczyła się dyskusja kilka wpisów wyżej - dokładnie od wpisu #132.

 

W przypadku zakresu 0-9 kg bezsprzecznie montuje się je tyłem do kierunku jazdy. W przypadku wyższych zakresów wagowych to nieporozumienie.

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ze zrozumieniem i to Ty mnie nie rozumiesz. Dla mnie fotel RWF jest dużo bezpieczniejszy, mój syn jeździ w nim do dzisiaj a ma 28 miesięcy. Jeszcze 6 na pewno będzie jeździł. Wybór ma każdy, jego wola co zrobi. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że w czerwcu przywita mnie drugi potomek (Adam) dołączam do tematu...

Foteliki 0-6 miesięcy powinny wyglądać tak; how-to-make-a-baby-car-seat-cover.jpg

Dziecko powinno praktycznie leżeć. Takich u nas w sklepach nie uświadczysz.

Moim zdaniem, dopiero później powinno się stosować bardziej siedzące: baby-seat-rear-facing.jpg

ROYAL-BABY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zakresu 0-9 moge z czystym sumieniem polecić fotelik Teutonia Tario z bazą. Dość wygodny, dobrze "otula" dziecko. Za to jak każdy dobrze zabudowany fotelik w zimie jest problem z wygoda maleństwa w tych wszystkich bambetlach. Generalnie 5 z minusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tematu test ADAC fotelików z 2014 :

 

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?ComponentId=29903&SourcePageId=31900

 

Mnie także czeka zakup, z tym, że wariant od 9kg w dodatku 2 naraz :lol więc fotelik przodem około 2 tyś (2szt) albo RWF 3600zł :lol Tusk spiertolił a żadnej zapomogi nie zostawił to sqrwesen :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 miesiące temu urodziła mi się córeczka, która póki co podróżuje w Recaro Young Sport

To hero z ciebie,bo ten fotelik to 9-36kg.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dokładnie! Wywalanie blisko 1 tys. zł na fotelik to bezsens. Takie foteliki robione są po to, żeby bufon z grubym portfelem mógł poczuć się lepiej, że ma coś z fajnym napisem. A tak naprawdę w niczym nie jest on lepszy od takich fotelików jak np. Coneco czy ten z w/w linka.

Jasne,po co latać X5,jak za mniejsze pieniądze można latać żółtą kopią.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

i jeszcze jedno,jedyna prawidłowa droga to:0-13,9-18 i na koniec 15-36kg.Wszystkie inne przedziały wagowe to półśrodki.Wiem co piszę bo zajmuję się tym zawodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To hero z ciebie,bo ten fotelik to 9-36kg.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Jasne,po co latać X5,jak za mniejsze pieniądze można latać żółtą kopią.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

i jeszcze jedno,jedyna prawidłowa droga to:0-13,9-18 i na koniec 15-36kg.Wszystkie inne przedziały wagowe to półśrodki.Wiem co piszę bo zajmuję się tym zawodowo.

 

To hero z ciebie,bo ten fotelik to 9-36kg.

 

Zapewne myślisz o czymś innym. Córka jeździ w nosidełku, które nosi nazwę Young Sport i jest wykonane przez Recaro. Przez myśl by mi nie przyszło przewozić niemowlaka w fotelu z zakresu 9-36kg. Jak podrośnie to albo przesiądzie się do BE Safe'a Izi Kombi X3, albo dostanie AXkida - jeszcze nie postanowiliśmy z żoną co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Córka jeździ w nosidełku, które nosi nazwę Young Sport i jest wykonane przez Recaro

A może miałeś na myśli Recaro Young Profi :?::)

recaro-young-profi-plus-microfibra-orange.jpg

Bo Recaro Young Sport jest w przedziale 9-36kg, ma wkładkę redukcyjną.

recaro-young-sport-2013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, mój błąd. Chodziło o model profi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witać

Mój mały skubaniec ma już 8 miesięcy

(Nieuchronnie zbliża się do pełnoletnośći :)

do tej pory podróżuje w Recaro Young Profi.

Czas już powoli zmienić na coś większego.

Recaro Young Sport?

Jakie macie doświadczenia z w/w modelem?

Co polecacie?

Z góry dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witać

Mój mały skubaniec ma już 8 miesięcy

(Nieuchronnie zbliża się do pełnoletnośći

do tej pory podróżuje w Recaro Young Profi.

Czas już powoli zmienić na coś większego.

Recaro Young Sport?

Ja póki co kupiłem Recaro Young Profi Plus, który będę mógł wykorzystać dopiero latem... Ale nastawiam się na Recaro Young Sport jako drugi i ostatni fotelik-ma wkładkę redukcyjną. Moim zdaniem nie ma sensu kupować przejściowego fotelika Young Expert (9-18kg).

A Young Sport-myślę, że będzie jak każdy Recaro, czyli dobry :)

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nastawiony na kupno

Fotelika RECARO Monza Nova IS 9-36kg

albo

FOTELIK CYBEX PALLAS 2 FIX 9-36 kg

co myślicie o tych propozycjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności